25 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 24. 09. 2017 r.

                                                         W tym tygodniu:

Poniedziałek – wsp. bł. Władysława z Gielniowa

Środa – wsp. św. Wincentego a’Paulo

Czwartek – świętego Wacława

Piątek – święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała

Sobota – wsp.  św. Hieronima

 

 Dziś w całej diecezji zbiórka podpisów popierających inicjatywę ustawodawczą „zatrzymaj aborcję.” Zwróćmy uwagę, że do ważnego poparcia konieczne jest podanie numeru pesel. Podpisy można jeszcze składać przez cały tydzień. Specjalne listy są wyłożone w nawie Miłosierdzia Bożego.

  1. Czasopisma katolickie Źródło i Niedziela do nabycia w zakrystii i nawie Miłosierdzia Bożego.
  1. W środę o 18.00 nowenna do MB Lipińskiej i Msza św. z godzinkami o 17.30. Po nabożeństwie próba chóru parafialnego i zbiórka LSO. Na nowennę serdecznie zapraszamy II klasę SP wraz z rodzicami i wychowawcami.
  2. W piątek o godz. 18.00 Msza św. z Koronką do Miłosierdzia Bożego i ucałowaniem relikwii św. siostry Faustyny. Po Mszy św. spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.
  3. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, Akcja Katolicka i Róże Różańcowe przy naszej parafii przyłączyły się do Ogólnopolskiej akcji „Różaniec do granic”, ze względu na brak miejsc w autobusie, zachęcamy aby 7 października dojechać do Gładyszowa samochodami. Program: 10.30 spotkanie w kościele stacyjnym, 11.00 Msza św., 12.00 Nabożeństwo eucharystyczne, 13.00 Ruszamy do strefy modlitwy, 14.00 modlitwa różańcowa o tej samej godzinie na całej granicy. Dla osób, które nie mogą pojechać od godz. 15.00 w nowym kościele wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa w następującym porządku: Koronka do Miłosierdzia Bożego, następnie cztery części różańca z rozważaniami w intencjach Polski i świata. Całość zakończy Msza św. o godz. 17.00 z kazaniem o Matce Bożej. Serdecznie zachęcamy Parafian do wyjazdu a pozostałych do udziału w kościele parafialnym.
  4. Od przyszłej niedzieli zmiana w naszej parafii wszystkich nabożeństw wieczornych z godz.18.00 na 17.00. dokładne informacje na temat nabożeństw różańcowych podamy w przyszłą niedzielę, ale już dziś zachęcamy dzieci, dla których przygotowaliśmy specjalne pomoce duszpasterskie. Dzieci klas III otrzymają poświęcone różańce.
  5. Parafia wraz z Tarnowskim biurem pielgrzymkowym organizuje od 6 do 13 lipca 2018 r. pielgrzymkę śladami św. Pawła na Maltę. Malta jest krajem należącym do Unii Europejskiej, położonym na Wyspie na Morzu Śródziemnym pomiędzy Sycylią a Afryką. Tę wyspę nawiedzał św. Jan Paweł II a w Dziejach Apostolskich św. Paweł. Pielgrzymka ma charakter religijno-wypoczynkowy. Opiekę pilota będzie sprawować Pani Małgorzata zanan z pielgrzymki do Fatimy. Wstępny koszt 450 euro + 1,500 zł. z tendencją do obniżki. Przelot w obie strony samolotem, zakwaterowanie w jednym hotelu ok. 1 km od morza, a zwiedzanie wyspy wynajętym autokarem na miejscu. Zapisy u Ks. Proboszcza do 15 października, natomiast do 10 listopada zaliczka 1,000 zł. Serdecznie zachęcamy do udziału. Program jest na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej Parafii.