Śladami św. Pawła – MALTA 2018 r.

1 dzień: lot na MALTĘ – 06.07.2017 Wylot na Maltę o godz 18.00 . Przylot do Valletty o godz. 21.00 . Transfer do hotelu i zakwaterowanie. Nocleg.

2 dzień: DINGLI – RABAT – MDINA 07.07.2017 Po śniadaniu udamy na krótki rejs na wyspę Św Pawła, gdzie będzie odprawiona msza zaraz obok pomnika Świętego. To miejsce gdzie statek Świętego Pawła się rozbił. Następnie przemieścimy się na klify DINGLI – na najwyżej położony punkt na Malcie, skąd można podziwiać piękne widoki na zachodnie wybrzeże. Przejazd do RABATU – zwiedzanie kościoła Św. Pawła, Groty Św. Pawła, gdzie apostoł znalazł schronienie po rozbiciu statku w 60 r oraz Katakumb Św Agaty– miejsca pochówku pochodzącego z IV-V w. n.e. Następnie wizyta w kościele dominikańskim, słynącym z wizerunku „Płaczącej Madonny”. Wjazd do MDINY – spacer po zabytkowym miasteczku, zwiedzanie Katedry i Muzeum Katedralnego, możliwość podziwiania widoków z murów obronnych miasteczka. Powrót na obiadokolację. Nocleg.

3 dzień: MELLIEHA – MOSTA 08.07.2017 Śniadanie. Przejazd przez Bugibba i zatokę Św. Pawła skąd doskonale widać wyspy Św. Pawła, do MELLIEHY – gdzie znajduje się kościół – sanktuarium Matki Bożej, tam zostanie odprawiona msza Św. Następnie przejazd do warsztatu produkującego tradycyjne, znane szkło z Mdiny – Mdina Glass – możliwość poznania tradycyjnego sposobu wytwarzania i zakupu. Zwiedzanie Ogrodów Św. Antoniego. Na zakończenie wycieczki zwiedzanie MOSTY, gdzie wzniesiono kościół o jednej z największych kopuł na świecie i gdzie miał miejsce cud podczas II wojny światowej. Powrót do hotelu. Czas wolny. Obiadokolacja. Nocleg.

4 dzień: VALLETTA – 09.07.217 Po śniadaniu wyjazd do stolicy Malty LA VALLETTY – najlepiej zachowanego w Europie kompleksu fortyfikacji ( lista dziedzictwa kulturowego UNESCO ); zwiedzanie: Ogrody Barracca, Katedra św. Jana wraz z kaplica zawierającą dzieło Caravaggio „Ścięcie Św. Jana”. Dalsze zwiedzanie i msza św. w kościele św. Pawła Rozbitka w którym znajdują się relikwie świętego. Czas wolny. Zwiedzanie Pałacu Wielkiego Mistrza. Na zakończenie wizyty w stolicy Malty interesująca projekcja na temat ponad 5 tysięcy lat historii wyspy – Malta Experience. Powrót do hotelu. Popołudnie wolne. Obiadokolacja i nocleg.

5 dzień: SENGLEA – COSPICUA – VITTORIOSA – 10.07.2017 Po śniadaniu przejazd do Valetty i zwiedzanie tzw. ‘TRZECH MIAST’: SENGLEA, COSPICUA i VITTORIOSA. Spacer po ogrodach w SENGLEI do Belwederu, następnie panoramiczny przejazd przez Cospicuę do Vittoriosy – zwiedzanie kościoła Św. Wawrzyńca. Spacer po starym mieście BIRGU. Msza Św w kościele Świętego Lorenza Nastepnie rejs po zatoce – niezwykła okazja aby podziwiać panoramę stolicy Malty z jej unikalna architekturą z perspektywy łodzi. Po rejsie powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

6 dzień: BŁĘKITNA GROTA – HAGAR QIM – MARSAXLOKK – 11.07.2017 Po śniadaniu Msza Św w hotelu. Następnie dalsze zwiedzanie Malty. Przejazd do Wied iz-Zurrieq, skąd rejs łodzią, wzdłuż malowniczych klifów do BŁĘKITNEJ GROTY (Blue Grotto). Następnie wioska rybacka MARSAXLOKK z tradycyjnymi łodziami luzzu. Spacer po nabrzeżu, zakupy, czas wolny. Dalej zwiedzanie dwóch świątyń megalitycznych HAGAR QIM oraz MNAJDRA, wpisanych na listę UNESCO, stanowiących jedne z najważniejszych obiektów archeologicznych Malty. Po południu odpoczynek i czas wolny do kolacji.

7 dzień: GOZO : TA PINU – XLENDI – DWEJRA – VICTORIA – GGANTIJA – 12.07.2017 Po śniadaniu wyjazd z hotelu do portu i przepłynięcie promem na wyspę GOZO. Przejazd lokalnym autokarem do kościoła TA PINU – jedno z najważniejszych miejsc pielgrzymkowych mieszkańców Malty i Gozo, odwiedzone przez bł Jana Pawła II. W tym miejscu odbędzie się Msza. Następnie przejazd przez XLENDI – malownicze miasteczko na wybrzeżu Gozo do DWEJRA – miejsce ‘trzech cudów natury’ wysp maltańskich, Wewnętrzne Morze oraz Skałę Fungus. Rejs wokół klifów na Gozo. Następnie możliwość zakupów i degustacji miejscowych specjałów – sera, past, nalewki z opuncji oraz lokalne rękodzieło. Wizyta w RABACIE /VICTORII – stolicy wyspy Gozo wraz z cytadelą. Na koniec zwiedzanie najstarszego kompleksu prehistorycznych świątyń GIGANTIJA. Powrót promem na Maltę. Obiadokolacja i nocleg.

8 dzień: przelot MALTA – POWRÓT DO POLSKI – 13.07.2017 Śniadanie. Czas wolny na zakupy i spacery po mieście. Wykwaterowanie i transfer na lotnisko wylot powrotny. Przelot do Katowic. Powrót autokarem na miejsce zbiórki.

cena ok. 450 euro + 1500 zł CENA ZAWIERA:  Przelot samolotem rejsowym  bagaż 23 kg, bagaż podręczny  zakwaterowanie w hotelu ***  wyżywienie 2 razy dziennie – śniadanie, obiadokolacje wg programu  opieka pilota  przejazdy autokarem na wyspie  ubezpieczenie KL, NNW, OC  Turystyczny Fundusz Gwarancyjny DODATKOWO PŁATNE: KOSZTY REALIZACJI PROGRAMU – 110 EURO – PRZEWODNICY MIEJSCOWI, WSTĘPY, OPŁATY LOKALNE, OPŁATY ZA MSZĘ CENA NIE ZAWIERA:  napiwków,  wydatków własnych,  lunchów na wycieczkach DOPŁATA DO POKOJU JEDNOOSOBOWEGO – OK. 20 EURO ZA NOC Organizatorem pielgrzymki jest Biuro Podróży Beskidvision spółka jawna ul. Kopernika 2, 34 – 300 Żywiec Wpis do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Marszałka Województwa Śląskiego nr: 1226