I NIEDZIELA ADWENTU

1. 12. 2017 r.
W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

Poniedziałek – wsp. św. Barbary

Środa – wsp. św. Mikołaja

Czwartek – wsp. św. Ambrożego

Piątek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

1. Niedziela jest adoracyjna. Po sumie i na wyjazdach zmiana tajemnic różańcowych. Suma z udziałem dzieci. Bóg zapłać za dar ołtarza na Seminarium i cele diecezji.2
  2. Czasopisma katolickie Źródło i Niedziela do nabycia w zakrystii i nawie Miłosierdzia Bożego.
  3. Dziś o 17.00 w starym kościele Msza św.
  1. Zapraszamy tradycyjnie parafian, a pośród nich jak najliczniej dzieci z lampionami na tradycyjne roraty. W obecnym roku roraty będą związane ze św. Józefem. Temat rorat – Strażnik Skarbów. Tak o św. Józefie napisał św. Jan Paweł II.W związku z postacią św. Józefa bardzo serdecznie zachęcamy do udziału ojców, mężów i dziadków. Na pierwszych roratach dzieci otrzymają specjalne pomoce duszpasterskie. Porządek rorat w tym tygodniu: Pon. 17.00 SK, Wt., i Sob., o godz. 7.00, natomiast Śr. i I Czw. I Pt. o 17.00.  Godzinki rano i w starym kościele wieczorem. O śpiew prosimy P. Teresę Tokarz. Natomiast przed mszą wieczorem i rano w niedzielę P. Organista.
  2. We wtorek w ciągu dnia adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęcie po Mszy św. porannej i zakończenie Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.
  3. W środę po nowennie próba parafialnego chóru.
  4. W piątek z racji Uroczystości Niepokalanego poczęcia Msze św. w następującym porządku: 7:00 stary kościół, 11.00 i 17.00 nowy kościół, Rozdziele 8:00, Bednarka 10:00. Godzinki przed Mszą wieczorową.
  5. W najbliższą sobotę odbędzie się w Rzeszowie I diecezjalny Kongres Trzeźwości. Parafian zachęcamy do tradycyjnych postanowień trzeźwościowych oraz o wpisy do parafialnej księgi trzeźwości.
  6. W przyszłą II niedzielę adwentu, z racji 18-dnia modlitwy i pomocy materialnej kościołowi na wschodzie zbiórka do puszek na ten cel.