IV NIEDZIELA ADWENTU  – WIGILIA NARODZENIA PAŃSKIEGO

1. 12. 2017 r.

W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominamy:

PONIEDZIAŁEK  – UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO

WTOREK  – ŚWIĘTO ŚWIĘTEGO SZCZEPANA

ŚRODA – Święto świętego Jana Ap. i Ewangelisty

Czwartek – Święto Świętych Młodzianków

Niedziela – Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa – Stary Rok

1. Czasopisma katolickie Niedziela cena 10 zł., Źródło, Jaś oraz Droga do nabycia w zakrystii i w nawie Miłosierdzia Bożego.
  2. Wieczorem w naszych domach tradycyjna wigilia, jak zawsze pamiętajmy o jej religijnym przeżyciu w gronie rodziny i bliskich. Niech będzie czytanie Ewangelii o Bożym Narodzeniu, wspólna modlitwa za żywych i zmarłych, łamanie opłatkiem i szczere życzenia oraz wspólny śpiew kolęd. Dopełnieniem wigilii w domach niech będzie liczny udział Parafian w Pasterce o północy w nowym kościele albo w Bednarce o 22:30. O północy w nowym kościele. Na Pasterce składka na fundusz Obrony Życia.
  3. Dzisiaj i w święta nie będzie Mszy św. wieczorowej.
  4. Po Mszach świętych Harcerze udostępniają nam Betlejemskie Światełko Pokoju.
  5. W Święta Bożego Narodzenia Msze św. do południa i na wyjazdach bez zmian. W Boże Narodzenia tradycyjna składka na ogrzewanie naszych kościołów. Parafia opłaca ogrzewanie nowego kościoła oraz Rozdziela i Bednarki natomiast stary kościół opłaca Ośrodek Rekolekcyjny. Energię elektryczną opłaca Parafia we wszystkich kościołach.
  6. W drugim dniu świąt składka na Instytut Pastoralno- teologiczny w Rzeszowie.
  7. Chór parafialny prosimy o włączenie się w śpiew w pierwszy i drugi dzień świąt na sumie.
  8. W środę polecamy w modlitwie Ks. Bpa Jana Wątrobę, w dniu Jego imienin. Zapraszamy na nowennę o 17.00
  9. W przyszłą niedzielę z racji starego roku na wszystkich Mszach św. podziękowanie za łaski i przeproszenie za grzechy z okolicznościowym kazaniem. Mszy św. wieczorowej nie będzie.
  10. Pan Organista z żoną wydał piękną płytę z kolędami. W cenie 20 zł. można ją nabyć w zakrystii i cały dochód z płyt przeznacza Pan Organista na dodatkowy głos organowy tzw. Pryncypał, konieczny by nasze organy mogły w pełni pokazać swoje możliwości. Płyta została wydana na koszt Pana Roberta. Ponadto chór Parafialny organizuje na ten cel 26stycznia zabawę karnawałową z oprawą muzyczną Pana Organisty i jego Zespołu. Koszt zabawy 200 zł. od pary. Zespół zagra gratis. Koszt głosu organowego wynosi ok.5.000 tys. Euro. Zostanie wykonany w Austrii a zamontuje go firma ze Słowacji. Zachęcamy Parafian do zakupu płyty i udziału w zabawie.
  11. Powoli rozpocznie się w parafii Wizyta Duszpasterska w naszych domach. Wizyta duszpasterska jest spotkaniem z Chrystusem, w imieniu którego nasz dom odwiedza kapłan. Rodzina w tym dniu powinna tak ułożyć swoje osobiste prace i zajęcia, by w miarę możliwości wszyscy domownicy mogli być w tym czasie w domu. Na kapłana oczekujemy przy zgaszonym telewizorze, czytając wspólnie Pismo św. i modląc się. Stół nakrywamy białym obrusem, na którym stawiamy krzyżyk i świece oraz wodę święconą z kropidłem. Porządek kolędy w tym tygodniu.
  Ks. Proboszcz Ks. Rafał
ŚRODA od 9.00 – Lipinki od Pani Białkowej do Danuty i Romana Ślusarz od 9.00 – Lipinki Rola od rodziny Krupka do Natalii Dyląg z domami pod rękawem
CZWARTEK od 9.00 – cd. od rodziny Szary do Haliny Knapik pod starym kościołem od 9.00 – cd. od rodziny Prysaków do rodziny Papierniak
PIĄTEK   od 9.00 – cd. od rodziny Czopów do Zofii Knapik