I NIEDZIELA PO BOŻYM NARODZENIU

ZAKOŃCZENIE STAREGO ROKU

1. 12. 2017 r.

W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominamy:

PONIEDZIAŁEK  – UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI

WTOREK  – WSP. ŚW. BAZYLEGO I GRZEGORZA Z NAZJANZU

SOBOTA – UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO

NIEDZIELA – ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

1. Dziś z racji zakończenia starego roku na wszystkich Mszach św. podziękowanie za łaski i przeproszenie za grzechy z okolicznościowym kazaniem. Mszy św. wieczorowej nie będzie.
  2. Czasopisma katolickie Niedziela, Źródło, Jaś oraz Droga do nabycia w zakrystii i w nawie Miłosierdzia Bożego.
  3. Zachęcamy Parafian do zakupu płyty z kolędami i udziału w zabawie karnawałowej.
  4. Jutro przypada liturgiczna uroczystość świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Nowy Rok. Modlimy się w tym dniu o pokój na świecie. Msze święte w porządku niedzielnym. Za udział w nabożeństwie na stary rok i odśpiewanie hymnu do Ducha Świętego w Nowy Rok możemy zyskać odpust zupełny.
  5. W środę o 17.00 nowenna do MB Lipińskiej z godzinkami o 16.30. Po nabożeństwie zbiórka LSO i próba chóru parafialnego.
  6. W I piątek spowiedź i Msze św. w następującym porządku:

– SK – 6.30 spowiedź i o 7.00 Msza św.

– NK – 16.00 spowiedź i o 17.00 Msza św.

– Rozdziele – 6.00 spowiedź i o 6.30 Msza św.

– Bednarka – 18.00 spowiedź i o 18.30 Msza św.

– o godz. 8.00 wyjazd do chorych

1. W sobotę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Jest to święto obowiązujące w sumieniu. Na sumie i na wyjazdach poświęcenie kadzidła i kredy. Składka na misje. Msze święte tak jak w niedzielę.
  2. W przyszłą I niedzielę adoracja Najświętszego Sakramentu a na sumę zapraszamy jak najliczniej dzieci na Mszę św. i błogosławieństwo. Po sumie i na wyjazdach zmiana tajemnic różańcowych. Składka na Seminarium Duchowne i potrzeby diecezjalne.

Porządek kolędy w tym tygodniu.

Ks. Proboszcz Ks. Rafał
WTOREK od 9.00 – od rodziny Czapka do rodziny Tylawskich od 14.00 – Zagumnie od Marii Raksa do rodziny Bubniaków
ŚRODA   od 8.30 – Lipinki koło Bednarskiego od rodziny Baranowskich do rodziny Knapików
CZWARTEK od 12.00 – od Edwarda Śliwa do rodziny Łukaszyków od 15.00 – cd. Zagumnie od rodziny Wójcików do rodziny Staniszewskich