VI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. 02. 2018 r.

W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominamy:

DZISIAJ ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO

Poniedziałek – Nabożeństwo Czterdziestogodzinne:

7.00 – 15.30 – nowy kościół

16. 00 – 17.00 – stary kościół

Msze św.:

7.00 – nowy kościół

17.00 – stary kościół

15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego – nowy kościół

Środa – Popielec

TYDZIEŃ MODLITW O TRZEŻWOŚĆ NARODU od dzisiaj do I Niedzieli Wielkiego Postu

KWARTALNE DNI MODLITW O DUCHA POKUTY od środy do I Niedzieli Wielkiego Postu

Piątek – dzień modlitwy i postu o pokój w Kongo i Nowym Sudanie

1. Czasopisma katolickie Źródło, Niedziela, Droga i Jaś do nabycia w zakrystii i w nawie Miłosierdzia Bożego.
  2. Jutro od 7.00 do 17.00, w ramach nabożeństwa 40-godzinnego Adoracja Najświętszego Sakramentu na wynagrodzenie za grzechy nasze i całego świata. Parafian od dzieci przez młodzież do dorosłych gorąco zachęcamy do udziału i modlitwy.
  3. W środę rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. W Środę Popielcową Msze święte z obrzędem posypania głów popiołem o 7.00, 11.00 i 17.00 z nowenną do MB Lipińskiej i godzinkami o 16.30. Obowiązuje post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych. Tradycyjna składka na utrzymanie porządku na starym cmentarzu. O godz. 18.00 próba chóru parafialnego.
  4. W piątek o 17.00 Droga Krzyżowa i Msza św.
  5. W przyszłą I niedzielę Wielkiego Postu po sumie tradycyjna Droga Krzyżowa prowadzona przez świeckich z Grupy Modlitewnej, a o 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i Msza św.
  6. W Wielkim Poście nie będzie Mszy św. wieczorowej w starym kościele.
  7. Parafia organizuje w dniach 25-27 czerwca Pielgrzymkę do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. W programie zwiedzanie Gniezna, Poznania i Kalisza z dwoma noclegami w Licheniu. Koszt 550 zł. Zapisy, z zaliczką 50 zł. u Ks. Proboszcza w zakrystii.
  8. Z racji 3 niedzieli miesiąca prosimy o składkę w kopertach na nowy kościół. Oczekujemy na ostatni witraż. Ponadto zostanie wykonany nowy głos organowy o nazwie Pryncypał. Koszt 20 tys. zł. Na ten cel zostały już przekazane następujące kwoty: 6 tys. zł. z zabawy karnawałowej – Bóg zapłać grupie chórzystów, rodzinie Ślusarzy oraz Panu Organiście wraz z zespołem za wkład w tę zabawę; ponadto 2 tys. zł. z płyt kolędowych, wydanych przez Pana Organistę z żoną oraz 1 tys. Jackowi i Annie Piróg. Pozostałą kwotę 11 tys. przeznaczymy ze składek. Ponadto przewidziane jest dokończenie ostatnich schodów od strony parku – koszt 15 tys. zł. oraz dokończenie podjazdu dla niepełnosprawnych – koszt ok.15 tys. zł. Planowane są również przygotowania formalne i projektowe ogrodzenia nowego kościoła.