UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

W tygodniu wspominamy:

Środa  – święto św. Andrzeja Boboli – Patrona Polski

Niedziela – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

1. Dziś uroczystość I Komunii św. czyli pierwszego pełnego udziału we Mszy św. dzieci klas III. Z uwagi na grupę 40 dzieci bardzo prosimy parafian niezwiązanych bezpośrednio z dziećmi o udział w innych Mszach św. W białym tygodniu zapraszamy wszystkie dzieci pierwszokomunijne w strojach oraz ich rodziny.
  2. Czasopisma katolickie do odebrania w zakrystii i nawie Miłosierdzia Bożego. O godz.18.00 Msza św. w starym kościele z nabożeństwem majowym.
  3. Codziennie o 18.00 Msza św. z nabożeństwem majowym – w poniedziałki w starym kościele a we środy z godzinkami i nowenną do MB Lipińskiej oraz próbą chóru parafialnego.
  4. Również we środę od 17.30 okazja do spowiedzi kandydatów do bierzmowania a po nabożeństwie w kościele spotkanie rodziców kandydatów. Bardzo prosimy o obecność.
  5. W czwartek KSM organizuje wyjazd do Cieklina na spotkanie młodzieży rejonu biecko – gorlickiego. Wyjazd o godz. 18.00
  6. W piątek po Mszy św. spotkanie KSM.
  7. W sobotę o godz. 10.00 w katedrze świecenia kapłańskie. 6 nowych kapłanów polecajmy w modlitwie. Natomiast o godz. 16.00 w naszej parafii Ks. Bp Edward udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z Lipinek i okolicznych parafii.
  8. W przyszłą 3 niedzielę prosimy o składkę w kopertach na potrzeby parafii a szczególnie na prace przy ogrodzeniu i dachu u Sióstr. Do puszek składka na radio Via.
  9. Porządek tegorocznej procesji Bożego Ciała będzie następujący:

I ołtarz – przy Asterii

II ołtarz – rodzina Dedów i Dąbrowskich

III ołtarz – rodzina Kokoczków i Pyszotka

IV ołtarz – przy Urzędzie Gminy, Wójt z pracownikami

Bardzo prosimy o wykonanie ołtarzy

1. Zapowiedzi:

Jakub Adam Przybyłowicz s. Sylwestra i Anny Gajeckiej i Ewelina Paulina Waląg c. Tadeusza i Agnieszki Karp. Zapowiedź II.

Mateusz Roman Zabawa s. Romana i Agnieszki Tajak zam. Belna Dolna i Felicja Zuzanna Rybczyk c. Roberta i Agnieszki Woźniak. zam. w Lipinkach. Zapowiedź I.

Michał Piróg s. Kazimierza i Elżbiety Światek zam. w Lipinkach i Elżbieta Maria Cieśla c. Roberta i Bernardy Bubniak zam. w Lipinkach. Zapowiedź I.