IX NIEDZIELA ZWYKŁA

W tygodniu wspominamy:

Wtorek – wsp. św. Bonifacego

Czwartek – zakończenie oktawy Bożego Ciała – błogosławieństwo dzieci i wianków

Piątek – Uroczystość NSPJ – odpust w Pagorzynie, godz. 11 (nie obowiązuje abstynencja od mięsa)

Sobota – WSP. Niepokalanego Serca NMP

Niedziela jest adoracyjna. Po sumie procesja eucharystyczna oraz zmiana tajemnic różańcowych. Składka w czasie Mszy św. na Seminarium Duchowne i cele diecezjalne.

1. Czasopisma katolickie do odebrania w zakrystii i nawie Miłosierdzia Bożego. O godz.18.00 Msza św. w starym kościele.
  2. W oktawie codziennie Msza św. I procesja eucharystyczna o godz. 18.00 ( w pon. W starym kościele).
  3. W środę o 17.30 godzinki o Matce Bożej oraz dodatkowo nowenna do MB Lipińskiej a po nabożeństwie zbiórka LSO i próba chóru parafialnego.
  4. We czwartek zachęcamy rodziców do przyjścia z dziećmi na zakończenie oktawy – godz. 18.00
  1. Bóg zapłać za składane w tym miesiącu ofiary w kopertach na potrzeby parafii a zwłaszcza z prac przy domu Sióstr. W ostatnich dniach zostały obłożone granitem schody od strony parku. Koszt 15 tys. zł.
  2. Informacje dotyczące pielgrzymek parafialnych:

– Licheń – Gniezno – Poznań i Kalisz – 25-27 czerwca. Wplata pozostałej kwoty 500 zł. do 10 czerwca u Ks. Proboszcza oraz karteczka z danymi osobowymi: Imię i Nazwisko, data urodzenia, adres i telefon. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc.

– Malta – 13-20 lipca – pozostała kwota 500 zł. + 450 euro na spotkaniu z biurem podróży w czerwcu (dokładną datę podamy) Dane osobowe jak wyżej i dodatkowo seria i numer dowodu tożsamości z którym dana osoba będzie podróżować

1. W przyszłą niedzielę do puszek po wszystkich Mszach św. Zbiórka pieniężna na sprzęt medyczny dla szpitala na Madagaskarze. Wolontariuszem tej akcji charytatywnej jest Kacper Dziedzic, student medycyny w Kielcach a pochodzący z Bednarskiego. Parafian zachęcamy o wsparcie tej potrzeby.