UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA ŚW.JANA CHRZCICIELA – 24.VI.2018 r.

W tygodniu w liturgii przypada :

– czwartek WSP.Św.Ireneusza

– piątek UROCZYSTOŚĆ ŚW.AP.PIOTRA I PAWŁA – Odpust w Bieczu z udziałem ks.Bpa Jana Styrny.Z racji uroczystości nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.Solenizantom składamy najlepsze życzenia.

1.Msze św. do południa bez zmian.Na sumie chrzest dzieci.O 18 Msza św.

wieczorowa w starym kościele.

2.We środę o 18 NOWENNA DO MB LIPIŃSKIEJ i MSZA ŚW.O 17.30 różaniec prowadzony przez Akcję Katolicką.Zachęcamy parafian do udziału.

3.W piątek w Uroczystość Piotra i Pawła Msze Św.wg porządku zapowiedzianego przy ogłaszaniu intencji.Nie będzie tylko Mszy Św.o 9.Zachęcamy parafian do udziału.Składka na tzw.Świętopietrze.

4.W przyszłą I niedzielę miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu.W Bednarce o 11 Odpust ku czci NMP Nieustającej Pomocy.Zachęcamy parafian do udziału.W nowym kościele wyjątkowo sumy nie będzie.Dar ołtarza na Wyższe Seminarium Duchowne w  Rzeszowie.

5.Zwracamy się z prośbą do chłopców będących już po I Komunii  Św.,aby zechcieli wstąpić do grona ministrantów.Prosimy o to także rodziców.Natomiast do obecnych ministrantów i lektorów apelujemy,by nie odchodzili i wiernie służyli.Rodzice i dziadkowie niech będą wsparciem w tej sprawie.

6.Wyjazd parafialnej pielgrzymki do sanktuarium Św.Józefa w Kaliszu jutro o 4 rano – zbiórka przy nowym kościele o 3.45.

7.Bóg zapłać za składane ofiary pieniężne w kopertach na potrzeby nowego kościoła i prac przy domu Sióstr.Czekamy na prace przy głosie organowym.

8.Z racji wakacji życzymy wszystkim odpoczynku i pokoju.Módlmy się dużo ,by Pan Bóg ochraniał naszą parafię i okolicę od burz i nawałnic ,a także o szczęśliwe zbiory.

9.Zapowiedzi :

-Grzegorz Gazda s.Bogusława i Anny Ranosz oraz Sylwia Maria Wałega c.Piotra i Agaty Haluch – zap.II

-Kamil Patryk Różycki s.Marka i Wiesławy Osińskiej oraz Anna Maria Przybylska c,Bohdana i Lucyny Dziubackiej – zap.I

-Damian Paweł Opałka s.Tadeusza i Krystyny Świerzowskiej i Diana Edyta Bogusz c.Adama i Beaty Haluch – zap.I