30 NIEDZIELA ZW. ROCZNICA POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA WŁASNEGO

W tygodniu w liturgii przypada :

– czwartek UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH I I CZWARTEK

– piątek WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH I I PIĄTEK

– sobota PIERWSZA SOBOTA

1.Msze św. do południa bez zmian. Na sumie sakrament chrztu św. O 17 w starym k-le Msza św. wieczorowa z nabożeństwem różańcowym.

2.Do środy o 17 Msza św. z nabożeństwem różańcowym. We środę dodatkowo Nowenna do MB Lipińskiej. Godzinki  o 16.30,a po Mszy św.próba chóru parafialnego.

3.Zachęcamy do spowiedzi św.,by zyskiwać odpusty zupełne. Warunki : stan łaski uświęcającej, modlitwa Wierzę w Boga ,Ojcze nasz oraz w intencjach wyznaczonych przez Ojca Sw. Dodatkowo w dniach od 1 do 8 listopada nawiedzić cmentarz i tam jakakolwiek modlitwa za zmarłych. W oktawie Wszystkich Świętych zyskujemy odpust zupełny ofiarowany raz na dzień za jedną duszę, a po oktawie do końca listopada odpust cząstkowy.

4.We czwartek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św.tak jak w niedziele. Procesja na nowy cmentarz po sumie, a tam modlitwy za zmarłych, kazanie o prawdach wiecznych i pokropienie grobów wodą święconą. Mszy św. wieczorowej nie będzie.

5.W piątek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Tradycyjnie rano o 6.30 i 7 Msze św.w starym k-le i procesja na stary cmentarz, a o 17 w nowym .W R-lu o 9 z procesją na cmentarz ,a w B-ce o 10 również z procesją na cmentarz. W czasie Mszy św. wypominki. Z racji I piątku spowiedź przed i w czasie Mszy św.we wszystkich kościołach. Wieczorem od 16 w nowym k-le. Od godz. 9.00 wyjazd do chorych.

6.W Uroczystość wszystkich Świętych na naszych cmentarzach tradycyjna kwesta od 8 do 16 na dalszy remont zabytkowej kaplicy na starym cmentarzu. Zostało bardzo dużo zrobione i warto pomóc tej sprawie. Dokładne informacje na temat zakresu prac na stronie e- Lipinki. Wszystkim, którzy wraz z Towarzystwem Jastrzębiec wspierają tę renowację składamy serdeczne Bóg zapłać.

7.W I Sobotę Msze św.ku czci NIEPOKALANEGO SERCA NMP o 7 i 17 z różańcem w intencji trzeźwości o 16.30.Po Mszy św. ucałowanie relikwii św. Jana Pawła II oraz zmiana tajemnic różańcowych.

8.Bóg zapłać Stanisławowi Jurusikowi za prace przy drzwiach w nowym k-le oraz przy ławkach w Rozdzielu.

9.W przyszłą I Niedzielę po sumie błogosławieństwo dzieci, a składka na Wyższe Seminarium Duchowne w Rzeszowie. Na wyjazdach zmiana tajemnic różańcowych. W miejsce adoracji czytany będzie list pasterski na temat 100-lecia NIEPODLEGŁOŚCI OJCZYZNY.