1 NIEDZIELA ADWENTU – 2.XII.2018 R.

W tygodniu w liturgii przypada :

– PONIEDZIAŁEK WSP.ŚW.FRANCISZKA KSAWEREGO

– WTOREK WSP.ŚW.BARBARY

– CZWARTEK WSP.ŚW.MIKOŁAJA

– PIĄTEK WSP.ŚW.AMBROŻEGO

– SOBOTA UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP

1.Msze św.do południa bez zmian.Na sumie błogosławieństwo dzieci.O 17 Msza św.wieczorowa w starym kościele.

2.Na wyjazdach zmiana tajemnic różańcowych.Zmiany tajemnic w Lipinkach są w I Soboty po Mszy św.wieczorowej.

3.Bóg zapłać za dar ołtarza na potrzeby Diecezji.

4.W Adwencie pamiętajmy o trzeźwości.

5.Adwentowe RORATY w tym tygodniu : rozpoczęcie jutro o 17 w starym k-le.Pozostałe dni w nowym kościele : wtorek o 7 natomiast środa , I Czwartek i I Piątek o 17.Zachęcamy dorosłych parafian wraz z dziećmi do udziału oraz do włączenia się w dyszpasterski program tegorocznego Adwentu : I Z DUCHEM TWOIM .Na przykładzie wybranych postaci biblijnych,świętych oraz Matki Bożej poznamy konkretne owoce DUCHA ŚWIĘTEGO.Serdecznie zapraszamy.Dzieci i dorośli a także młodzież niech przynoszą ze sobą lampiony.

6.We środę dodatkowo NOWENNA DO MB LIPIŃSKIEJ.Po nabożeństwie zbiórka ministrantów i lektorów oraz próba chóru parafialnego.

7.Pół godziny przed Roratami tradycyjnie spiewamy Godzinki i Matce Bożej.Wieczorem prosimy Pana organistę ,a rano w nowym k-le P.Teresę ,a w starym sąsiadki k-ła.

8.W I CZWARTEK o 16 spotkanie Akcji Katolickiej , a o 16.30 adoracja Najśw.Sakramentu i Msza św.z modlitwami za kapłanów i o nowe powołania wśród chłopców i dziewcząt.Szczególnie módlmy się za naszego kleryka Mateusza , który w tych dniach przyjmie strój duchowny , czyli sutannę.

9.W I PIĄTEK spowiedź w starym k-le od 6.30 i Msza św.o 7 ,a w nowym spowiedź od 16 , a Msza św. o 17.W R-le spowiedź od 6 , a Msza św.o 6.30 , a w B-ce spowiedź 0d 17.30, a Msza św. o 18.O 8 wyjazd do chorych.

10.Msze św.w sobotę w UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP w następującym porządku : nowy k-ł o 7 i 11 z Godzinkami o 6.30 , a o 17 w starym k-le.Natomiast R-le o 8 ,a B-ka o 10.Zachęcamy Parafian do udziału.

11.W przyszłą 2 niedzielę adwentu tradycyjna zbiórka do puszek jako pomoc dla KOŚCIOŁA NA WSCHODZIE.

12.Przypominamy o odwiedzinach naszych domów z opłatkami przez zakrystiankę S.Ludmiłę i organistę P.Roberta.W Bednarce organista Pan Bartek odwiedzi tamtejsze domy w sobote po Mszy św.

13.W zakrystii sa do nabycia tradycyjne wigilijne świece Caritas w cenie : 12 zł duże i 5 zł małe jako pomoc dla biednych dzieci.Ponadto możemy nabyć kalendarze rolnicze w cenie 20 zł – zachęcamy.

14.ADWENTOWA SPOWIEDŹ JEST PRZEWIDZIANA NA ŚRODĘ 12 GRUDNIA.

15.Grzegorzowi Śliwie dziękujemy za fachowe prace w części mieszkalnej.

16.Kościoły nasze są ogrzewane,a więc prosimy o zamykanie za sobą drzwi.