4 NIEDZIELA ADWENTU – 23 XII 2018 R.

W tygodniu w liturgii przypada :

– PONIEDZIAŁEK – WIGILIA NARODZENIA PAŃSKIEGO

– WTOREK – UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO

– ŚRODA – ŚWIĘTO ŚW.SZCZEPANA

– CZWARTEK ŚWIĘTO ŚW.JANA AP.I EW.- imieniny ks.bpa Ordynariusza

– PIĄTEK ŚWIĘTO ŚW.MŁODZIANKÓW MĘCZENNIKÓW

– NIEDZIELA : ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY

1.Msze św.do południa bez zmian.O 17 w starym k-le Msza św.wieczorowa.

2.Jutro przypada Wigilia Narodzenia Pańskiego.O 7 ostatnie Roraty ,a Mszy św.wieczorowej nie będzie.Po Roratach tradycyjnie harcerze użyczą nam Betlejemskiego Światełka Pokoju do godziny 9.

3.Wieczorem w naszych domach uroczysta wieczerza wigilijna z czutaniem Ewangelii o Bożym Narodzeniu,modlitwą,życzeniami i łamaniem się opłatkiem ze śpiewem kolęd.

4.Pasterki : o 22.30 w Bednarce i o północy w kościele parafialnym – Parafian wraz z Gośćmi serdecznie zapraszamy.Na Pasterkach składka na Fundusz Obrony Życia.

5.We wtorek Uroczystość Narodzenia Pańskiego,a we środę w drugim dniu Świąt Świeto Św.Szczepana.W dni świąteczne Msze św.do południa tak jak w niedziele,ale bez Mszy wieczorowych.We środę na sumie chrzest dzieci i poświęcenie owsa,również na dojazdach.Nowenna we środę po sumie.W Boże Narodzenie tradycyjna składka na ogrzewanie kościoła w 2 dniu Świat na Istytut Teol.-Pastoralny w Rzeszowie.

6.W pierwszym dniu Świąt prosimy chór parafialny o śpiew na sumie.

7.We czwartek i w piątek odwiedzą część naszych domów kolędnicy misyjni.Nasz dar pieniężny możemy przeznaczyć dla biednych dzieci w Rwandzie – kraju dotkniętym okrutną wojną domową.Zechciejmy dostrzec tę potrzebę.

8.Porzadek wizytacji duszpasterskiej :

– Ksiądz Rafał : czwartek 8.30 od Edwarda Śliwy do Andrzeja i Agnieszki Szkaradek,piątek od 8.30 c.d.od rodziny Kużminów do rodziny Jodłowskich i sobota c.d.od 8.30 od rodziny Jarek do rodziny Patrzyków k.mostu

– Ksiądz proboszcz : sobota od 8.30 Lipinki Rola od rodziny Krupków do rodziny Janek

9.W związku z kolędą jak zawsze prosimy o przygotowanie krzyża i świec wraz z wodą święconą oraz Pisma Św.Prosimy, by w miarę możliwości byli wszyscy obecni.Pragniemy,by kolęda była pasterskim spotkaniem Waszych duszpasterzy z Wami naszymi Parafianami.

10.Już dzisiaj wszystkim Parafianom i Gościom składamy najlepsze życzenia świąteczne.