NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ – 14.IV.2019 R.

1.Msze św. do południa bez zmian. Na sumie poświęcenie palm i procesja z palmami wokół kościoła. Po sumie Droga Krzyżowa.

2.O 15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i Msza św.

3.Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień.

4.W Wielką Środę o 18 Nowenna do MB Lipińskiej i Msza św. z Godzinkami o Matce Bożej o 17.30.Po nabożeństwie próba chóru parafialnego.

5.W Wielki Czwartek Mszą Św. Wieczerzy Pańskiej  o godz.18 rozpoczynamy obchód PASCHY CHRYSTUSA , czyli ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE. Po Mszy św. przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i adoracja do 21.Wielki Czwartek jest ŚWIĘTEM wszystkich kapłanów z racji ustanowienia w Wielki Czwartek sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa.

6.W Wielki Piątek, który jest pamiątką Męki i Śmierci Pana Jezusa na krzyżu kościół nie sprawuje Mszy św. O 8 Droga Krzyżowa, a o 14.30 tradycyjna adoracja Pana Jezusa w ciemnicy dzieci przedszkolnych i szkolnych. O 15 uroczysta Koronka do Miłosierdzia Bożego rozpoczynająca Nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego. O 18 Nabożeństwo Męki Pańskiej składające się z : liturgii słowa, adoracji krzyża, Komunii Św. i przeniesienia Pana Jezusa do Grobu. Następnie śpiew trzech części Gorzkich Żali ,adoracja róż różańcowych i akcji katolickiej, a o 21.30 adoracja młodzieży. Zakończenie adoracji o 22.30.Za pobożne ucałowanie krzyża możemy zyskać odpust zupełny. Tradycyjne ofiary pieniężne przy adoracji są przeznaczone na Grób Boży w Ziemi Świetej. Pamiętajmy o zachowaniu postu ścisłego i abstynencji od pokarmów mięsnych oraz przystrojeniu przydrożnych krzyży. Od wieczora Wielkiego Piątku i od 7 we wielką Sobotę warta strażaków i ministrantów.

7.W Wielką sobotę przez cały dzień adoracja Pana Jezusa w grobie. Tradycyjne poświęcenie pokarmów wielkanocnych w kościele parafialnym od 9 do 12 co pół godziny oraz o 9 w Rozdzielu i o 9.30 w Bednarce. O 15 uroczysta Koronka do Miłosierdzia Bożego. WIECZORNA LITURGIA WIGILII PASCHALNEJ jest już liturgią ,NIEDZIELI ZMARTWYCHWSTANIA ,a nie WIELKIEJ SOBOTY. Rozpoczęcie o godz.19.Mszę św. Wigilii Paschalnej poprzedzi poświęcenie ognia, a w czasie Mszy św. poświęcenie wody chrzcielnej z odnowieniem przyrzeczeń chrztu św.za co możemy zyskać odpust zupełny. Tradycyjnie przynieśmy świece.

8.W NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO o 6 uroczysta PROCESJA REZUREKCYJNA I MSZA ŚW. Pozostałe Msze św. o 9 i 11 ,a na dojazdach tak jak w niedziele. Prosimy Parafian o składkę na ogrzewanie kościoła w minionym sezonie. W Święta nie będzie Mszy wieczorowych.

9.W PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY Msze św. do południa tak jak w niedziele. Na sumie chrzest dzieci, a dar ołtarza na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

10.W związku a liturgią Triduum Paschalnego i Rezurekcją prosimy o czynny udział według naszej parafialnej tradycji Liturgiczną Służbę Ołtarza, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, róże różańcowe, akcję katolicką, chór parafialny oraz Ochotniczą Straż Pożarną.

11.Parafian zachęcamy do licznego i pobożnego udziału w liturgii tych świętych Dni. Przyprowadzajmy dzieci i wykorzystujmy nabożeństwa i adoracje w ciemnicy, przy krzyżu i przy Grobie do rodzinnej katechezy.