6 NIEDZIELA WIELKANOCNA – 26.V.2019 R.

W tygodniu w liturgii przypada :

– dzisiaj ŚWIĘTO MATKI

– ŚRODA WSP.ŚW.URSZULI LEDÓCHOWSKIEJ

– PIĄTEK ŚWIĘTO NAWIEDZENIA NMP

– SOBOTA WSP.ŚW.JUSTYNA – DZIEŃ DZIECKA

1.W tych dniach otaczamy nasza modlitwą Mamy i Dzieci.

2.Msze św. do południa bez zmian.O 18 w starym k-le Msza św.wieczorowa z Majówką.

3.Zbiórka do puszek na Katolickie Radio VIA – Bóg zapłać.

4.Do piątku o godz.18 Msze św.z majówką – zachęcamy do udziału.W poniedziałek w starym kościele.

5.We środę dodatkowo o 17.30 Godzinki o Matce Bożej i Modlitwa Nowennowa,a po Nabożeństwie zbiórka ministrantów i lektorów oraz próba chóru parafialnego.

6.Z racji tradycyjnych Dni Krzyżowych w poniedziałek,wtorek i środę po Mszy św.procesja wokół k-ła ze śpiewem Litanii do Wszystkich Świętych i Litanii Loretańskiej.Te modlitwy zaniesiemy do Boga z prośbą o szczęśliwe urodzaje oraz o pogodę i by Pan Bóg ochraniał nas od burz,powodzi i nawałnic.

7.W piątek początek Nowenny przed ZESŁANIEM DUCHA ŚWIETEGO.Po Mszy św.wiecz.spotkanie KSM.

8.W I SOBOTĘ o 17.30 różaniec w int.trzeźwości,a o 18 Msza św.z Majówką i ucałowaniem relikwii św.Jana Pawła II.

9.W przyszłą niedziele przypada UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO.

10.W minionych dwóch tygodniach grupa 200 dzieci ze szkół w Krygu,Wójtowej,Pagorzyny i Lipinek uczestniczyła w ramach PROJEKTU OGRODY DZIECIŃSTWA w wypoczynku nad morzem .Wójtowi Gminy Lipinki dziękujemy za przyjęcie i wzięcie odpowiedzialności za ten projekt funkcjonujący od ubiegłego  i że dzieci  mogły bezpłatnie skorzystać z tego wypoczynku.

11.W nawie Miłosierdzia Bożego są do nabycia cegiełki Caritas na kolonie dla dzieci z polskich rodzin w Myczkowcach.Zachęcamy Parafian do tej pomocy.

12.W dniach 29 do 31 lipca tj od poniedziałku do środy parafia organizuje ciekawa pielgrzymkę tzw.ŚCIANA WSCHODNIA.Z miejsc religijnych zwróćmy uwagę na Sanktuarium Maryjne w Kodniu nad Bugiem,Prawosławne Sanktuarium na św.Górze Grabarce i miejsce cudu eucharystycznego w Sokółce.Ponadto zwiedzanie Zamościa,Chełma,Biełegostoku i Tykocina.Koszt przejazdu,noclegów i wyżywienia 670 zl.zachecamy Parafian do skorzystania.Zapisy u ks.prob.z zaliczka 100 zł.

13.W przyszłym roku na przełomie kwietnia i maja planowany jest 7 dniowy wyjazd lotniczy na Sycylię.