9.VI.2019 R. – UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

NIEDZIELA  – 9.VI.2019 R. – UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

W tygodniu w liturgii przypada :

– poniedziałek ŚWIĘTO NMP MATKI KOŚCIOŁA

– wtorek WSP.ŚW.BARNABY APOSTOŁA

– czwartek ŚWIETO JEZUSA CHRYSTUSA NAJWYŻSZEGO I WIECZNEGO KAPŁANA

– piątek WSP.BŁ.MICHAŁA KOZALA

– niedziela UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

1.Msze św.do południa bez zmian.O 18 Msza św.wieczorowa w starym kościele.

2.Dzisiaj kończy się liturgiczny okres wielkanocny.

3.We środę pielgrzymka do Łagiewnik dzieci I-Komunijnych z rodzicami – wyjazd o 7 z parkingu przy nowym kościele.O 18 Nowenna do MB Lipińskiej i Msza św.z Godzinkami o Matce Bożej o 17.30.Po nabożeństwie zbiórka ministrantów i lektorów oraz próba chóru parafialnego.

4.W piątek po Mszy św.wieczorowej spotkanie KSM.

5.O wykonanie ołtarzy prosimy w tym roku : Akcję Katolicką,Radę Sołecką,Gminne Centrum Kultury oraz ostatni przy Dworze Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej.W sprawie lokalizacji ołtarzy prosimy o kontakt z ks.Wacławem.Ołtarze i procesja Eucharystyczna są przewidziane w parku z zakończeniem i błogosławieństwem Najśw.Sakramentem przy Dworze.Jak zawsze prosimy o włączenie się w proceję Bożego Ciała Liturgiczna Służbę Ołtarza,dzieci sypiące kwiatki i dzwoniące,róże z feretronami,KSM ze sztandarem ,strażacy również  ze sztandarem oraz chorągwie ,baldachim i porządek na trasie,chór parafialny o śpiew.Dokładne informacje podamy w następną niedzielę.

6.W Bednarce również przewidziana jest procesja wokół kościoła,a odpust ku czci NMP Nieustającej Pomocy w niedzielę 30 czerwca o 11.

7.W przyszłą III niedzielę prosimy Parafian o składkę w kopertach na potrzeby nowego kościoła i parafii.

8.Czasopisma katolickie są do nabycia w zakrystii.