UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ : 16.VI.2019

NIEDZIELA – UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ : 16.VI.2019

W tygodniu w liturgii przypada :

– poniedziałek Wsp.Św.Alberta Chmielowskiego

– czwartek UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTYSA

– piątek Wsp.Św.Alojzego Gonzagi

1.Msze św.do południa bez zmian.O 18 Msza św.wiecz.w st.k-le.

2.We środę o 18 Nowenna do MB Lipińskiej i Msza św.z Godzinkami o Matce Bożej o 17.30.Po nabożeństwie zbiórka ministrantów i lektorów oraz próba chóru parafialnego.

3.We czwartek przypada Uroczystość Bożego Ciała.Z uwagi na możliwy gorący i burzowy dzień Msze św.w następującym porządku : nowy kościół o 7 i 9 główna Msza św.z procesją eucharystyczną do czterech ołtarzy i o 18 w starym k-le.O 11 Mszy św.nie będzie.Natomiast w R-lu o 7 ,a w B-ce o 8 z procesja eucharystyczna wokół k-ła.

4.Procesja pójdzie z nowego k-ła w kierunku parku między stawami pod dwór,gdzie zakończy się błog.Najśw.Sakramentem.O wykonanie ołtarzy  raz jeszcze prosimy : I Akcja Katolicka,II Gminne Centum Kultury,III Rada Sołecka i IV Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej.

5.Jak zawsze prosimy o żywy udział w Boże Ciało i podczas Oktawy : liturgiczna służbę ołtarza,róże różańcowe z feretronami,Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży i Ochotniczą Straż Pożarną ze sztandarami ,Eucharystyczny Ruch Młodych oraz dzieci sypiące kwiatki i dzwoniące.Chór parafialny prosimy o śpiew,a strażaków o wzięcie chorągwi i baldachimu oraz o dopilnowanie porządku i bezpieczeństwa na parkinku i na przejściu przez drogę do parku.Parafian prosimy o udział godny i przepojony wiarą.

6.Bóg zapłać za składkę w kopertach na nowy k-ł i potrzeby parafii.

7.W związku z pożarem w domu Pani Józefy Kupiec i po uzgodnieniu z rodziną Parafia zwraca się z prośbą do Parafian i ludzi dobrej woli o pomoc materialną ,jaką będziemy mogli złożyć do puszek w niedzielę 7 lipca.Zniszczenia sa duże i jest to dom,a więc miejsce najważniejsze ,bo w nim mieszkają ludzie.Parafianie wielokrotnie potrafili przychodzić z pomocą,stąd ta prośba w tej konkretnej potrzebie.

8.Minął termin zapisów na pielgrzymke ściana wschodnia.Zapisało się 25 ludzi,a potrzeba przynajmniej 45 i dlatego wyjazd jest odwołany,ponieważ biuro podróży nie przyjmie dłuższych terminów oczekiwania.Osoby,które wpłaciły zaliczki proszone są o kontakt z ks.Wacławem.

9.Czasopisma katolickie sa do nabycia w zakrystii i w nawie Miłosierdzia Bożego.

10.We wtorek o 14 Msza św.dla klas trzecich gimnazjum i klasy ósmej szkoły podstawowej,a we środę o 8 dla pozostałych dzieci i młodzieży z przedszkola i szkoły podstawowej.