15 NIEDZIELA ZW. – 14.VII.2019 R.

W tygodniu w liturgii przypada :

– poniedziałek Wsp.Św.Bonawentury

– wtorek Wsp.NMP z Góry Karmel

– sobota Wsp.Bł.Czesława

1.Msze św.do południa bez zmian.O 18 Msza św.wieczorowa w starym kościele.

2.Od godz.16 piknik rodzinny w parku przy dworze – wójt gminy serdecznie zaprasza.

3.We wtorek o 12 w nowym kościele Msza św.o spokój duszy zmarłej przed 7 laty Barbary Brach,a potem w szkole podstawowej otwarcie izby pamięci poświęconej Pani Brach – długoletniej nauczycielki i dyrektor naszej szkoły a także znanej poetki i twórczyni pieśni Maryjnych oraz założycielki i kierowniczki zespołu ludowego Lipiniacy. Serdecznie zapraszamy parafian na tę Mszę św.Jest również prośba do mieszkańców Lipinek – gdyby ktoś posiadał jakieś pamiątki związane z panią Brach i zechciałby ubogacić izbę pamięci to można je przekazać do naszej zakrystii.

4.We środę o 18 Nowenna do MB Lipińskiej i Msza św.z godzinkami o Matce Bożej o 17.30.Serdecznie zapraszamy na wakacyjną Nowennę wraz z dziećmi.

5.Parafia zrezygnowała z przyszłorocznego wyjazdu na Sycylię.Natomiast jest planowana na początku lipca 8 dniowa pielgrzymka autokarowa do Medjugorie.Dokładniejsze informacje będą podawane później.

6.W przyszła III niedzielę prosimy o składkę w kopertach na potrzeby nowego k-ła i parafii.Zakupiliśmy nowoczesny sprzęt muzyczny dla śpiewających pod kierunkiem Pana organisty dziewczynek i młodzieży – koszt 5 tyś.500 zł.

PODZIĘKOWANIE

Rodzina Pani Józefy Kupiec z całego serca dziękuje Parafianom za pomoc  materialną na prace remontowe w związku z pożarem domu.Dobrowolni ofiarodawcy z Lipinek,Rozdziela i Bednarki złożyli do puszek pomoc w kwocie 8 tyś.387 zł i 50 groszy.Niech sam Pan Bóg wynagrodzi ten dar i oby nikogo nie spotkała tragedia pożaru w domu.W duchu wdzięczności z intencji rodziny Kupiec i Żyrkowski zostanie odprawiona Msza św.za ofiarodawców w kościele i poza kościołem na Nowennie 28 sierpnia o godz.18.