19 NIEDZIELA ZW. – 11.VIII.2019 R.

1.W tygodniu w liturgii przypada :

– środa Wsp.Św.Maksymiliana Marii Kolbego

– CZWARTEK UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP – GŁÓWNY DZIEŃ ODPUSTU

– sobota Wsp.Św.Jacka

2.Msze św.do południa bez zmian.o 18 Msza św.wieczorowa a starym kościele.

3.O 15 na nowym cmentarzu tradycyjne przedodpustowe nabożeństwo za zmarłych.Serdecznie zapraszamy.

4.We wtorek od 17 do 18 okazja do spowiedzi św.z racji Odpustu dla Parafian.Skorzystajmy wcześniej,ponieważ w Odpust zawsze jest dużo ludzi.

5.Podczas odpustu pamiętajmy o zyskaniu odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami ofiarowanego albo za siebie , albo za kogoś z naszych zmarłych.

6.Rozpoczęcie Uroczystości Odpustowych we środę o 20 w starym kościele : Msza św.z kazaniem i Nowenną do MB Lipińskiej.

7.Program Odpustu jest podany na tablicach ogłoszeń oraz stronie internetowej Parafii.Zachecamy do zapoznania się i do udziały w Uroczystościach od środy wieczorem do soboty.

8.Sumie Odpustowej w Uroczystość Wniebowzięcia NMP będzie przewodniczył Ks.Biskup Wiesław Lechowicz – delegat Konferencji Episkopatu Polski d.s. duszpasterstwa Polonii za granicą.Przed sumą o 10.30 różniec prowadzony przez Siostry Dominikanki,a Suma Pontyfikalna z poświęceniem wieńców żniwnych i procesja Eucharystyczną o 11.

9.Raz jeszcze prosimy o wieńce żniwne grupy poproszone w tym roku.Strażaków prosimy o dopilnowanie porządku i bezpieczeństwa na parkingach , a także o wzięcie na procesję chorągwi i baldachimu.Róże prosimy o wzięcie feretronów.Liturgiczna Służbę Ołtarza prosimy o godne służenie,a chórparafialny o śpiew na sumach odpustowych.Próba chóru we środe o 18.

10.W sobotę przypada 39 ROCZNICA KORONACJI FIGURY MB LIPIŃSKIEJ.Rozpoczniemy w ten sposób obchody JUBILEUSZU 40 – LECIA KORONACJI,który przypadnie w 2020 r.

11.Codziennie o 20.30 różaniec ,a o 21 Apel Jasnogórski,natomiast w sobotę o 18 Msza św.z udziałem chorych oraz opiekujących się chorymi i prac.służby zdrowia – zapraszamy.

12.22 sierpnia we Wspomnienie NMP KRÓLOWEJ  o 18 w starym kościele UROCZYSTOŚĆ WPROWADZENIA OBRAZU MATKI BOŻEJ KRÓLOWEJ.Dokładne informacje podamy w przyszłą niedzielę i już dziś zapraszamy parafian i pielgrzymów do nowego i starego kościoła ,by uczcić Matkę Najświętszą Królową do Której od tylu wieków zwracamy się słowami : Matko Boża Lipińska.

13.Odpust ku czci MB Lipińskiej wraz z przygotowaniem do Wspomnienia MB Królowej niech będą pięknymi dniami CHWAŁY MARYI.

14.Z racji III niedzieli prosimy o składkę w kopertach,którą chcemy przeznaczyć dla kościoła pomocniczego w Bednarce jako pomoc parafii w wymianie okien oraz drzwi wejściowych.Bardzo prosimy o pomoc na ten cel.

15.Zapowiedzi :

– Piotr Łukasz Józefczyk z Wolicy i Bożena Wal z Lipinek : zap.I.Ewentualne przeszkody mamy obowiązek zgłosić do kancelarii parafialnej.