22 NIEDZIELA ZW.W CIĄGU ROKU – 1.IX.2019 R.

22 NIEDZIELA ZW.W CIĄGU ROKU – 1.IX.2019 R.

1.Msze św.do południa bez zmian.O 18 Msza św.wieczorowa w starym kościele.

2.Niedziela jest adoracyjna.Po sumie błogosławieństwo dzieci.Prosimy rodziców,by w I niedziele posyłali swoje dzieci na sumę,z racji udzielanego wtedy indywidualnego błogosławieństwa.

3.Bóg zapłać za dar ołtarza na Wyższe Seminarium Duchowne.

4.Z racji 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej pamiętajmy o modlitwie za Ojczyzne a zwłaszcza o pokój oraz za poległych w obronie Ojczyzny.Z polecenia Ks.Biskupa Ordynariusza o godz.14 we wszystkich kościołach naszej diecezji uderzą dzwony.

5.Nasza parafia włączy się w ogólnopolską akcję modlitewną POLSKA POD KRZYŻEM  w sobotę 14 września.Szczegóły podamy w przyszłą niedzielę.

6.Jutro o godz.8 Msza św.na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego.Zapraszamy dzieci przedszkolne i szkolne oraz nauczycieli i rodziców.W naszej szkole będzie się uczyć w tym roku 204 dzieci,a w przedszkolu 80.Prosimy o modlitwę o Boże błog.Katecheza w obecnym roku : ks.proboszcz dzieci przedszkolne oraz klasy 1 do 3,S.Remigia kl.4,5a,5b i 6a oraz 9 godzin w Pagorzynie,a ks.Rafał pozostałe klasy w Lipinkach i 9 godzin w Wójtowej.

7.We wtorek w liturgii przypada Wsp.Św.Grzegorza Wlk.

8.We środę o 18 NOWENNA DO MB LIPIŃSKIEJ KRÓLOWEJ oraz Msza św.z Godzinkami o Matce Bożej o 17.30.Po nabożeństwie zbiórka miniostrantów i lektorów oraz próba chóru parafialnego.Zachecamy do licznego udziału w Nowennie.Nasza obecność jest potrzebna,by kult MB Lipińskiej Królowej umacniał się.

9.W I CZWARTEK o 16 spotkanie Akcji Katolickiej,a od 17.30 adoracja Najświetszego sakramentu i Msza św.o 18 z modlitwamia za kapłanów i o nowe powołania.

10.Spowiedź i Msze św.w I PIĄTEK :

6 R-le spowiedź i 6.30 Msza św.

6.30 SK spowiedź i 7 Msza św.

17 NK spowiedź i 18 Msza św.

18.30 B-ka spowiedź i 19 Msza św.

O 8 wyjazd do chorych.Prosimy ,by do spowiedzi  przychodzić dużo wcześniej,a nie przed Mszą św.,ponieważ trudno jest zdążyć,a pośpiech nie jest wskazany.

11.W I SOBOTĘ  o 17.30 różaniec w intencji trzeźwości i o 18 Msza św.ku czci Niepokalanego Serca NMP z ucałowaniem relikwii św.JP II.

12.W przyszła niedzielę z racji 8 września – ŚWIETA MATKI BOŻEJ SIEWNEJ na sumie i na dojazdach poświecenie ziarna siewnego – odpust w Libuszy , Kobylance i w bazylice w Gorlicach : sumy o 11.

13.Prosimy ,bu gruz na parking zrzucać na samym dole ,a nie przy drodze,ponieważ całość jest rozrównana i trudno jest potem spychać w dół.Parafia użyczyła miejsca na ziemię,która będzie przewożona na podsypywanie chodnika przy drodze powiatowej.W sumie gruzu nie potrzeba już wiele.

14.Przypominamy i zachęcamy do prywatnego nawiedzania kościoła w ciągu dnia.Modlitwa indywidualna jest ważna dla całej parafii i poszanowania miejsca świetego,z Najświętszym Sakramentem i Figurą Matki Bożej Lipińskiej Królowej.

15.Czasopisma katolickie sa do nabycia w zakrystii i nawie Miłosierdzia Bożego.

INFORMACJA DOTYCZĄCA NABYCIA PŁYT Z MUZYKĄ RELIGIJNĄ

Podczas ostatniej uroczystości wprowadzenia Obrazu do starego kościoła Siostry zakonne ze Szczecina  należące do WSPÓLNOTY SIÓSTR UCZENNIC KRZYŻA  prowadziły śpiew pieśni MATKO ZWYCIĘŻAJ oraz pomagały w przygotowaniu uroczystości. Siostry pozostawiły płyty z utworami religijnymi w cenie 25 zł. z serdeczna prośbą do naszych Parafian o ich nabycie z przeznaczeniem tych ofiar na budowę domu formacyjnego tych Sióstr. Płyty są do nabycia w zakrystiach  wszystkich kościołów naszej parafii a Parafian bardzo prosimy o pomoc w ten sposób Siostrom.Za okazane serce składamy serdeczne Bóg zapłać!