30 NIEDZIELA ZWYKŁA – ROCZNICA POŚWIĘCENIA WŁASNEGO K-ŁA 27.X.1019

1.W liturgii tygodnia przypada :

– poniedziałek ŚWIĘTO ŚWIĘTYCH AP SZYMONA I JUDY TADEUSZA

– piątek UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

– sobota WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH

2.Msze św.do południa bez zmian.O 17 w starym kościele Msza św.wieczorowa z nabożeństwem różańcowym.

3.Bóg zapłać za zbiórkę do puszek na misje.

4.Do czwartku o 17 Msza św.i nabożeństwo różańcowe :

– poniedziałek klasa 3

– wtorek klasa 4

– środa klasa 5a i klasa 5b

– czwartek Akcja Katolicka

5.W piątek przypada UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIETYCH – Msze św.tak jak w niedziele,ale bez Mszy św.wieczorowej.Po sumie procesja na nowy cmentarz z modlitwami za zmarłych,z poświęceniem grobów oraz kazaniem o prawdach wiecznych.Z racj I piątku zachęcamy do spowiedzi św.w tygodniu przed różańcem oraz w piątek przed Mszami św.Wyjazd do chorych w sobotę od 9.

6.W sobotę przypada LITURGICZNE WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH – DZIEŃ ZADUSZNY.Tradycyjnie rano dwie Msze św.w starym kościele o 6.30 i 7 z wypominkami i procesją na stary cmentarz.O 17 Msza św.z wypominkami w nowym kościele.Natomiast w Rozdzielu Msza św.z wypominkami i procesją na cmentarz o 9 ,a w Bednarce o 10.

7.Od 1 do 8 listopada możemy zyskać odpust zupełny raz na dzień za jedną wybraną duszę.Waruki : spowiedź i Komunia św.,modlitwa Wierzę w Boga i Ojcze nasz oraz modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Św.,a także wyzbycie się przywiązania nawet do grzechu lekkiego.Natomiast warunkiem dodatkowym w tych dniach jest nawiedzenie cmentarza i jajakolwiek modlitwa za zmarłych.Zachęcamy Parafian do spełnianienia tych warunków i zyskiwania odpustów.

8.W Uroczystość Wszystkich Świętych tradycyja kwesta na naszych cmentarzach od 8 do 16 z przeznaczeniem na remont kaplicy na starym cmentarzu.Natomiast składka z Mszy św.w starym kościele w Dzień Zadyszny również będzie przeznaczona na utrzymanie starego cmentarza.

9.W przyszłą I Niedzielę adoracja Najświętszego Sakramentu oraz po sumie błog.dzieci.Wypominki pół godziny przed każdą Mszą Św.Składka na nasze Seminarium Duchowne w  Rzeszowie.

10.W związku z zapytaniami i prośbami  parafian o parafialna pielgrzymkę do Medjugorie Parafia będzie organizować tę pielgrzymkę,pod warunkiem,że będzie na tylu chętnych.Przypominamy termin : od 30 czerwca do 8 lipca 2020 r.Koszt : 300 euro i 860 zł.Program jest na tablicy ogłoszeń i będzie też na stronie internetowej parafii.Można się zapisywać u ks.prob.Termin do końca listopada.Zaliczka 500 zł.Każdy uczestnik otrzyma specjalny formularz ,który trzeba będzie wypełnić,tak jak przed pielgrzymką do Ziemi Świętej.

11.W czerwcu planujemy także pielgrzymkę do Warszawy na beatyfikację Ks.Kard.Stefana Wyszyńskiego – PRYMASA TYSIĄCLECIA.

12.Przypominamy,że zakończyliśmy roboty przy nawożeniu gruzu i ziemi pod przyszły parking od strony nowego cmentarza.Dlatego bardzo prosimy,żeby już niczego nie wywozić.

13.W związku z przygotowaniem do Wszystkich świętych we środę po Nowennie zbiórka wszystkich ministrantów i lektorów oraz próba chóru parafialnego.

14.We czwartek w ramach porządku diecezjalnego adoracja NAJŚWIETSZEGO SAKRAMENTY w kaplicy Miłosierdzia Bożego u naszych Sióstr Dominikanek.