1 NIEDZIELA ADWENTU – 1.XII.2019 R.

1.W tygodniu w liturgii przypada :

– wtorek Wsp.Św.Franciszka Ksawerego

– środa Wsp.Św.Barbary

– piątek Wsp.Św.Mikołaja

– sobota Wsp.Św.Ambrożego

2.Msze św.do południa bez zmian.O 17 w starym k-le Msza św.wieczorowa.

3.Z uwagi na czytany dzisiaj List Pasterski Biskupa Rzeszowskiego na Adwent kazania na temat Prymasa Tysiąclecia przełożone są na następną niedzielę.

4.Na dojazdach zmiana tajemnic różańcowych,a w Lipinkach w I sobotę wieczorem.Również w I sobotę po Mszy św.wieczorowej krótkie spotkanie wszystkich Zelatorów róż żeńskich i męskich.Bardzo prosimy o przybycie,jak również o przeglądnięcie swoich róż,spisanie członków i ewentualne uzupełnienie.Sprawa jest ważna,ponieważ chcemy odnowić modlitwę róż.

5.Z racji I Niedzieli po sumie błogosławieństwo dzieci.Bóg zapłać za dar ołtarza na potrzeby diecezjalne.

6.Roraty w tym tygodniu : poniedziałek o 17 w starym k-le,a w pozostałe dni w nowym : wtorek 7,a środa,I Czwartek,I Piątek i I Sobota o 17.Pół godziny przed Mszą św.Godzinki o Matce Bożej : wieczorem P.organista,a rano i w I Sobotę P.Teresa.W niedziele adwentowe Godzinki o 6.30.

7.Zachęcamy Parafian a pośród nich dzieci Szkolne do licznego udziału w Roratach z lampionami.Roraty będą również w tym roku tematycznie związane z piękną postacia Ks.Kard.Stefana Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia – dziś jeszcze Sługi Bożego,a w czerwcu przyszłego roku błogosławionego.Zachęcamy do zainteresowania tą Postacią przez udział w Roratach.Niech to będzie nasze parafialne przygotowanie do czerwcowej beatyfikacji.

8.We środe po Nabożeństwie wieczornym zbiórka ministrantów i lektorów oraz próba chóru parafialnego.

9.W I Czwartek o 15.30 spotkanie Akcji Katolickiej.Z racj na Godzinki nie będzie adoracji Najśw.Sakramentu.

10.W I Piątek o 8 wyjazd do chorych.Będzie to jednocześnie wyjazd przedświąteczny,dlatego prosimy w zakrystii zgłosić chorych nie objętych I Piątkami.Porządek spowiedzi i Mszy św. :

– stary k-ł 6.30 spowiedź i o 7 Msza św.

– nowy k-ł 16 spowiedź i 17 Msza św. – bez Godzinek

– R-le 6 spowiedź i 6.30 Msza św.

– B-ka 17.30 spwiedź i 18 Msza św.

11.Spowiedź adwentowa jest przewidziana na środę 18 grudnia.

12.W I Sobotę Godzinki o 16.30 i o 17 Roraty.

13.W przyszłą niedzielę przypada UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP.Tradycyjna zbiórka do puszek jako pomoc kościołowi na Wschodzie.

14.Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

15.Planowana pielgrzymka do Medjugorie ostatecznie nie dojdzie do skutku z powodu bardzo małej liczby chętnych.