NIEDZIELA UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP – 8.XII.2019 R.

NIEDZIELA UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP – 8.XII.2019 R.

1.Msze św. bez zmian.

2.Z racji 15 rocznicy śmierci ks.prałata Kazimierza Martyńskiego polećmy w modlitwie zmarłego wieloletniego proboszcza naszej parafii i kustosza sanktuarium.

3.Roraty w tym tygodniu :

– poniedziałek stary kościół o 17

– wtorek,czwartek i sobota nowy kościół o 7

– środa i piątek nowy kościół o 17.Godzinki o Matce Bożej pół godziny przed Roratami,a w niedziele adwentowe o 6.30.starajmy się przychodzić już na Godzinki.

4.We środę po Roratach i Nowennie zbiórka ministrantów i lektorów oraz próba chóru parafialnego.

5.W piątek po Roratach spotkanie KSM.

6.Zachęcamy parafian do liczniejszego udziału w Roratach.Również dzieci szkolne i przedszkolne z lampionami.Lampiony można kupić w naszych sklepach.Przypominamy,że realizujemy specjalny program dyszpasterski poświęcony PRYMASOWI TYSIACLECIA KS.KARDYNAŁOWI STEFANOWI WYSZYŃSKIEMU,którego beatyfikacja odbędzie się 7 czerwca w Warszawie.

7.Poświecenie i wręczenie medalików dzieciom klasy trzeciej w ramach przygotowania do Pierwszej Spowiedzi i Pierwszej Komunii Świętej przewidziane jest na środę 18 grudnia na Roratach.Parafian prosimy o modlitwy za te dzieci oraz za kandydatów do bierzmowania.

8.Bierzmowanie odbędzie się w naszej parafii 9 marca w ramach wizytacji kanonicznej,która przeprowadzi ks.Bp Edward Białogłowski w dniach 8 i 9 marca.

9.Pierwsza Komunia św.odbędzie 10 maja.

10.Adwentowa spowiedź 18 grudnia.

11.W zakrystii sa do nabycia tradycyjne świece wigilijne Caritaś : małe po 5 zł,a duże po 12.

12.W przyszłą III niedzielę miesiąca bardzo prosimy Parafian o grudniową składkę w kopertach na bieżące utrzymanie kościołów i potrzeby parafii.Wydatki na potrzeby diecezjalne i parafialne są duże,stąd serdeczna prośba o pomoc.Kościół jest już ogrzewany.

13.Po 15 latach na miejsce ks.Kanonika Czesława Stanaszka z Krygu nowym dziekanem dekanatu bieckiego ks.Bp Ordynariusz zamianował ks.Kanonika Janusza Kurasza – proboszcza Fary w Bieczu.Nowego Dziekana polecajmy w modlitwie.

14.Czasopisma katolickie są do nabycia w zakrystii.