4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU „LAETARE” – 22.III.2020 R.

1.Msze św. do południa bez zmian w kościele parafialnym i na dojazdach. O 15 odśpiewamy Gorzkie Żale i zostanie odprawiona Msza św.Pamietamy o wymogu 50 osób w kościele.Dyspensa od obowiązku udziału jest aktualna do końca marca.Tygodnik Niedziela jest do odebrania w zakrystii oraz baranki wielkanocne Caritas w cenie 5 zł.

2.We środę przypada UROCZYSTOŚĆ ZWIASTOWANIA NMP – MODLIMY SIĘ ZA OCHRONĘ ŻYCIA POCZĘTEGO I ZA NASZĄ DIECEZJĘ W 28 ROCZNICĘ JEJ POWSTANIA.

3.Codziennie do końca marca jest w naszym sanktuarium odmawiany różaniec w intencji ustania epidemi.Jest on połączony z błog.Najśw.Sakramentem w 4 strony świata.We środę w nowym k-le od 16.30,a w pozostałe dni w starym k-le o 20.30.Zachęcamy do duchowej łączności i modlitwy w domach.Dokładne informacje na ten temat są na stronie intern.parafii.

4.W piątek o 17 Droga Krzyżowa i Msza św.

5.Najnowsze zalecenia dotyczące religijnego i organizacyjnego życia parafii przesłane przez nasza kurię diecezjalną są umieszczone na stronie intern.parafii.

6.Na ich podstawie na czas epidemii w naszej parafii obowiązują następujące ustalenia,by nie poszerzać możliwości zarażenia :

– rekolekcje zostały odwołane

– do chorych tylko w ciężkiej chorobie i w niebezpieczeństwie śmierci ( na czas epidemii I piątki odwołane,by nie przenosić z domu do domu )

– w przypadku pogrzebu : tylko najbliższa rodzina w kaplicy i prosto na cmentarz i tam pochówek z pożegnaniem,a pół godziny Msza św.w k-le paraf.dla najbliższej rodziny,gdyż limit 50 osób obowiązuje .

– sakrament pokuty : nie będzie spowiedzi w dekanacie z udziałem zaproszonych spowiedników.Natomiast do Świąt będą dyżury w konfesjonale miejscowych księży,by nie stwarzać dużych zgromadzeń.W kolejce czy w ławkach zachowujemy odległość od 1.5 m do 2 metrów i nie kichamy i nie kaszlemy na siebie ,ani nie rozmawiamy.Spowiadamy się konkretnie i sprawnie i przyjmujemy krótką naukę z pokutą.Im bliżej Świąt tych dyżurów będzie więcej.

7.Dużury w konf.w tym tygodniu :

– poniedziałek nowy k-ł : od 9 do 10 ks.prob.

– poniedziałek stary k-ł : od 16.30 do 17 ks.Rafał i ks.prob.

– środa nowy k-ł : od 9 do 10 ks.prob. i od 16.30 do 17 ks.prob.i ks.Rafał

– piątek nowy k-ł od 9 do 10 ks.prob.i od 16.30 do 17 ks.prob.i ks.Rafał

– sobota nowy k-ł od 10 do 12 : ks.prob.,ks.Rafał i ks.Krzysztof

Ponadto przed każdą Mszą św.poranną i przed różańcem w starym k-le.

Bardzo prosimy korzystać już w tym tygodniu, o różnych porach dnia,zachowując odległości od siebie i liczbę 50 osób.

8.Mimo braku wiernych w kościele parafia musi funkcjonować od strony materialnej,dlatego dziękujemy parafianom,którzy w tygodniu przynieśli koperty do zakrystii i bardzo prosimy ,by wesprzeć marcowe utrzymanie kościołów i parafii w takiej formie,czy poprzez elektroniczne wpłaty ,czy bezpośrednio w banku na konto parafii.Siostra Ludmiła przyjmuje tradycyjnie ofiary na kwiaty do Grobu Bożego.

OD POWIETRZA ,GŁODU,OGNIA I WOJNY WYBAW NAS PANIE.