Pasterskie Słowo

KOCHANI PARAFIANIE!

Pośród różnych naszych pragnień mamy w tych dniach to jedno : ABY NIEWIDZIALNY WIRUS OMINĄŁ SZCZĘŚLIWIE NAS, NASZYCH BLISKICH,NASZĄ OJCZYZNĘ I ŚWIAT.W tej intencji modli się bardzo wielu ludzi. Łączą się Parafianie i okoliczni wierni z naszym Sanktuarium przez modlitwę różańcową w NOWENNOWE ŚRODY od godz.16.30 i w pozostałe dni o 20.30.Walczą o życie ludzi często kosztem własnego życia lekarze, pielęgniarki, personel pomocniczy, wolontariusze i księża. To właśnie w Italii odnajdujemy współczesnych naśladowców ŚW .Maksymiliana Marii Kolbego ,gdy księża oddychający resztkami sił przy pomocy respiratorów dobrowolnie oddają te respiratory innym – może ojcom, na których czekają żony i dzieci. I pierwszy polski ksiądz ,który kilka dni temu odprowadził na cmentarz dwoje swoich parafian i tak szybko do nich dołączył.

DRODZY PARAFIANIE! Nie poddawajmy się i nie upadajmy na duchu. Tyle razy mówiliśmy, że MATKA BOŻA LIPIŃSKA KRÓLOWA NAS OCHRANIAŁA, więc i teraz nas nie zostawi. A będzie tak, gdy Jej będziemy się powierzać każdego dnia, gdy będziemy się modlić na różańcu, gdy będziemy przeżywać z wiarą w domach przed telewizorami Msze św., rekolekcje, Drogi Krzyżowe i Gorzkie Żale , gdy zachowamy w sercach mocne pragnienie powrotu w spokojnym czasie do naszych kościołów.

Ale trzeba coś jeszcze ! ZOSTAŃMY W DOMACH ! PARAFIANIE,KTÓRZY WRÓCILI Z ZAGRANICY NIECH UCZCIWIE WYPEŁNIĄ KWARANTANNĘ WRAZ Z DOMOWNIKAMI ,CHYBA ŻE SĄ  NAPRAWDĘ ODOSOBNIENI ! NIE NARAŻAJMY INNYCH!I wreszcie dostosujmy się do kolejnego ograniczenia w kościołach – NA MSZACH ŚWIĘTYCH W TYM I NA POGRZEBACH i już na jutrzejszej Nowennie  MOŻE BYĆ TYLKO 5 OSÓB! Nie przychodźmy więc w tym czasie na Msze św. Pozostawmy to miejsce dla 5 osób – może najbliższych ofiarodawców aktualnej Mszy św. Do kościoła będą więc otwarte tylko jedne drzwi – od strony południowej. Natomiast nowy kościół jest otwarty cały dzień. Również otwarty jest przedsionek starego kościoła. Kościoły na Was czekają i czekamy na Was w sakramencie pokuty. Jutro o 12 wraz z Ojcem Świętym Franciszkiem odmówmy Ojcze Nasz ,by ustała epidemia.

W ostatnich dniach ktoś pięknie napisał w księdze próśb i podziękowań : MATKO BOŻA LIPIŃSKA KRÓLOWO NIECH USTANIE EPIDEMIA ! CHCEMY DO CIEBIE PRZYCHODZIĆ ! Niech to będą Bracie i Siostro również Twoje słowa. Pamiętający o Was w modlitwie Wasi księża.

Ks.Wacław, ks.Rafał i ks.Krzysztof