5 NIEDZIELA WIELKANOCNA – 10.V.2020 R.

1.W tygodniu w liturgii przypada :

– czwartek święto Św.Macieja Apostoła

– sobota Święto Św.Andrzeja Boboli – Patrona Polski

2.Msze św. do południa bez zmian.O 18 w starym k-le Msza św.wiecz.z nabożeństwem majowym.

3.Codziennie o 18 Msza św.z nabożeństwem majowym – w poniedziałek w starym k-le.Zachęcamy parafian do udziału.

4.We środę o 17.30 Godzinki o Matce Bożej,a o 18 Msza św.z Nowenna i majówką.Nasz powrót do kościoła niech obejmie obok niedzieli nowennową środę.

5.W ramach przygotowania do I spowiedzi św.i I Komunii Świętej spotkania z dziećmi i rodzicami w kościele w następującym porządku : wtorek 16.30 I grupa,środa 16.30 II grupa i czwartek 16.30 III grupa.Pierwsza Komunia Święta w naszej parafii w sobotę 6 czerwca do południa w trzech grupach.Pamiętajmy o tych dzieciach w modlitwie.

6.Bóg zapłać wielu Parafianom za pomoc materialną na potrzeby parafii,a zwłaszcza kościołów.Dla kościoła pomocniczego w Bednarce parafia przekazała 2 tyś.zł na dokończenie montażu nowych okien.Ponadto przy normalnym zatrudnieniu wszystkich pracowników – a jest ich w sumie 8 –  comiesięczne wynagrodzenie wynosi około 6 tyś.zł.Oprócz tego  bieżące potrzeby,a zwłaszcza rachunki za gaz w nowym k-le i w Bednarce oraz energia elektryczna w nowym i w starym k-le oraz w B-ce.Gaz w starym k-le pokrywa ośrodek rekolekcyjny.W przyszłą III niedzielę prosimy o majową składkę na ten cel.

7.Zbiórka do puszek na Katolickie Radio VIA będzie za dwa tygodnie.

8.W zakrystii są do odebrania tygodniki Niedziela w ramach stałej prenumeraty.

9.Przypominamy o obowiązujących nadal obostrzeniach sanitarnych co do ilości wiernych w kościele,w tym na pogrzebie.Nadal obowiązyje jedna stacja na cmentarzu,a po pochówku Msza św.pogrzebowa w k-le z udziałem 50 osób na cmentarzu i w k-le.Drugie 5O może być na zewnątrz.dziekujemy parafianom za stosowanie się do tych wymagań.Prosimy także o noszenie masek w k-le i poza.