6 NIEDZIELA WIELKANOCNA – 17.V.2020 R.

 

1.Msze św.do południa bez zmian.O 18 Msza św.wieczorowa z nabożeństwem majowym w starym kościele.

2.Jutro przypada 100 – lecie urodzin Świętego Jana Pawła II.Z tej okazji w naszej parafii chcemy podziękować Panu Bogu za dar Papieża-Polaka.Zapraszamy więc Parafian do nowego kościoła na wieczorne nabożeństwo,które będzie miało następujący porządek:

– 19.30 :wspólny różaniec za naszą Ojczyznę Polskę

– 20.00: Msza św.dziekczynna z kazaniem

– 20.50:”Majówka”

– 21.00:Apel Jasnogórski z Litanią do Wszystkich Świętych z racji Dni Krzyżowych

– Nie będzie wyjątkowo Mszy św.wieczorowej w starym kościele

3.We wtorek i środę z racji Dni Krzyżowych o 18 procesja wokół kościoła ze śpiewem Litanii do Wszystkich Świętych i Litanią Loretańską dla uproszenia dobrych urodzajów oraz błogosławieństwa w pracy i spokojnej pogody .

4.Dodatkowo we środę o 17.30 Godzinki o Matce Bożej oraz modlitwa Nowenny po procesji.

5.Nabożeństwo Majowe od wtorku do soboty o 18.

6.W piątek początek Nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

7.W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.Zbiórka do puszek na Katolickie Radio VIA.

8.Zachecamy Parafian do korzystania z sakramentu pokuty i przystepowania do Komunii ŚWIĘTEJ WIELKANOCNEJ.

9.W ramach przygotowania do I spowiedzi św.i I Komunii Św.spotania w tym tygodniu w następującym porządku:

– wtorek 16.30 I grupa

– środa 16.30 II grupa

– czwartek 16.30 III grupa

10.Bo zapłać Parafianom za składkę w kopertach,czy tez w formie bankowej na utrzymanie bieżące naszej parafii.Prosimy o tę pomoc na miarę Waszych możliwości i zrozumienia potrzeb parafii.

11.Tygodnik Katolicki NIEDZIELA jest do odebrania w zakrystii.

12.Przypominamy o obostrzeniach sanitarnych w kościołach naszej parafii.Prosimy o noszenie masek w kościele i poza kościołem.Nie lekceważmy zagrożenia i unikajmy naśladowania internetowych bohaterów i ich prześmiewczych opinii,bo STRZEŻONEGO PAN BÓG STRZEŻE!

13.W kościele czy na zewnątrz zachowujmy odległość 2 metrów,natomiast w związku z obniżeniem wymaganej powierzchni do 10 m kw.na jednego wiernego ilość wiernych w naszych kościołach może być następująca :

– nowy kościół 70

– stary kościół 25

– Rozdziele 20

– Bednarka 20

– na zewnątrz te same liczby