NIEDZIELA – UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA – 24.V.2020 R

1.W tygodniu w liturgii przypada:

– wtorek Wsp.Św.Filipa Nereusza i ŚWIĘTO MATKI

– piątek WSP.Św.Urszuli Ledóchowskiej

– Niedziela UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – pamiętajmy o przystrojeniu naszych domów zielonymi gałązkami,by podkreślić ducha Zielonych Świąt.

2.Msze św.do południa bez zmian.O 18 w starym k-le Msza św.wiecz.z majówką.

3.Składaka do puszek na Katolickie Radio VIA – Bóg zapłać.Ponadto modlimy się dzisiaj za kościół w Chinach.

4.We wtorek,środę i czwartek w k-le próby liturgii sakramentu pokuty o godz.16.30 w grupach według porządku z ostatnich tygodni.

5.W przyszłą niedzielę Zesłania Ducha Świętego kończy się liturgiczny okres wielkanocny,ale czas Komunii Świętej Wielkanocnej trwa do Niedzieli Trójcy Przenajświętszej.Zachęcamy parafian do korzystania ze spowiedzi św.- okazja przed każdą Mszą św.

6.Dziekujemy parafianom za składane ofiary w kopertach na bieżące utrzymanie parafii.Prowadzone są obecnie prace przy podjeździe dla niepełnosprawnych i nowych chodnikach od strony GS-u.

7.Tygodnik Katolicki Niedziela jest do odebrania w zakrystii.

8.Odnośnie Bożego Ciała nie podajemy na razie informacji,gdyż nie wiemy jakie będą zalecenia.

9.Maseczki i odległości obowiązują nadal.

10.Zapowiedzi:

– Sylwester Feć z parafii w Biesnej i Paulina Magdalena Szurek z parafii Lipinki zap.I

– Damian Waląg z parafii w Gorlicach i Weronika Dominika Polaszek z parafii Lipinki – zap.I

– Rafał Marcin Kudłaty z parafii w Kobylance i Bożena Mierzwa z parafii Lipinki – zap.I

– Kamil Jakub Ćwiertniewicz z parafii w Krygu i Patrycja Klaudia Wyżkiewicz z parafii Lipinki – zap.I

– Krzysztof Tatara z parafii Lipinki i Karolina Szemela z parafii w Krygu – zap.I

Polecając narzeczonych w modlitwie,gdybyśmy znali ewentualne przeszkody mamy obowiązek w sumieniu zgłosić do kancelarii parafialnej.

11.Ministrantów i lektorów należących do Liturgicznej Służby Ołtarza oczekujemy w naszych kościołach do dalszego udziału w służbie Bożej.