13 NIEDZIELA ZW.- 28.VI.2020 R.

1.W tygodniu w liturgii przypada :

– poniedziałek Uroczystość Św.Ap.Piotra i Pawła: Msze św.tak jak w niedziele,ale bez Mszy św.o 9.Skłdka na „świętopietrze”.

– piątek Święto Św.Tomasza Ap.

– Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia

2.We środe o 18 Msza św.z Nowenną do MB Lipińskiej Królowej,z Godzinkami o Matce Bożej.Po Nabożeństwie krótkie spotkanie z kandydatami na ministrantów z III klasy.Bardzo serdecznie zachęcamy chłopców do wstąpienia do grona naszych ministrantów.Rodziców prosimy o zachętę i pozwolenie,by Wasi synowie mogli usługiwać do Mszy św.Pozostałych ministrantów zachęcamy do służenia.Nie jest ładnie,gdy ministranci przestają chodzić bez powodu ,a jeśli już to bez zgłoszenia tego faktu ks.proboszczowi.Najlepiej by było,żeby ministranci mający wystąpić uczynili to przed kolędą,a nie po.

3.Porządek Mszy św.i spowiedzi z racji I Piątku tak jak zawsze z przed czasu epidemii.Wracaja I piątki do R-la : spowiedź od 6 i Msza św.o 6.30 i do B-ki : spowiedź od 18.30 i Msza św.o 19.O 8 wyjazd do chorych.Dzieci I-Komunijne niech od lipca rozpoczną 9 I piątków miesiąca.Zachęcamy także do spowiedzi św.pozostałe dzieci,które przez czas ograniczeń nie miały możliwości spowiedzi.zakończenie roku szkolnego jest również dobrą okazją do sakramentu pokuty.

4.I Czwartek i I Sobota tak jak zawsze.

5.W przyszłą I Niedzielę adoracja Najśw.Sakramentu.Po sumie i na dojazdach zmiana tajemnic różańcowych.Składka na nasze Seminarium.

6.Dzisiaj wyjątkowo nie będzie sumy z uwagi na Odpust w Bednarce.

7.Zakończyliśmy prace przy chodnikach,z podjazdem dla niepełnosprawnych i matek w wózkami oraz uporządkowaniu placu kościelnego od strony południowej.Zostały także gruntownie odnowione i uporządkowane ogrody : maryjny i papieski.Parafia wsparła w tym tygodniu  kwotą 2 tyś.zł.prace przy nowych oknach w Bednarce.W sumie parafia przekazała B-ce 6 tyś.zł.Pozostały jeszcze prace przy uszczelnieniu okien w zakrystiach i w poziomie mieszkalnym nowego kościoła oraz jest wykonywanych 10 konfesjonałów polowych na odpusty.Innych prac w tym roku nie będzie.Trzeba to wszystko do końca wypłacić i starać się każdego miesiąca o bieżące utrzymanie parafii.Czasy nie są do końca przewidywalne,więc jesteśmy ostrożni.Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom bieżącego utrzymania parafii i bieżących prac.Rozliczenie prac wykonanych podamy w następną niedzielę.

8.Prosimy,by osoby przejeżdżające rowerami przy k-le zachowywały ostrożność i nie przejeżdżały po fragmentach mokrych,czy wręcz błotnistych,bo to po prostu brudzi kostke i obejście.

9.Parafianie z żalem zgłaszają fakty kradzieży np. kwiatów na nowym cmentarzu.Proszę tego nie czynić,bo jest to kradzież i zakłócanie spokoju zmarłym.A tak szczerze mówiąc : jak się ludzie Boga nie boją!