14 NIEDZIELA ZWYKŁA – 5.VII.2020 R.

1.Msze św.do południa bez zmian.O 18 Msza wieczorowa s starym k-le.

2.Niedziela jest adoracyjna.Po sumie i na dojazdach zmiana tajemnic różańcowych.

3.Składka z Mszy św.jest przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Rzeszowie,natomiast specjalna składka do puszek jest przeznaczona w całej diecezji w ramach Caritas jako pomoc dla tych,którzy ponieśli ogromne straty w wyniku nawałnic i wody w różnych miejscach diecezji ,a najbliżej w Trzcinicy.Mieszkają tak także nasi rodacy,z których wielu ucierpieło.Bóg zapłać za dzisiejsze składki.

4.We środę o 18 Msza św.z Nowenna do MB Lipińskiej Królowej.Godzinki o Matce Bożej o 17.30.Po Nabożeństwie zbiórka ministrantów i lektorów oraz próba chóru parafialnego.Parafian zapraszamy liczniej na Nowennę.

5.Tygodnik katolicki Niedziela jest do odebrania w zakrystii.

6.Przypominamy o obowiązku noszenia maski w kościele i na zewnątrz,chyba,że jesteśmy z domownikami,lub zachowana jest odległość 2 metrów.

7.W sobotę przypada w liturgii Święto św.Benedykta – Patrona Europy.

8.Prace wykonane w ostatnim czasie przy nowym kościele :

– podjazd dla niepełnosprawnych oraz dla matek z dziećmi w wózkach

– nowe chodniki z kostki od strony południowej i porządkowanie tej części placu

– konserwacja wiaty gospodarczej

– pielęgnacja drzew i uporządkowanie ogrodów : papieskiego i maryjnego

– uszczelnienie okien na poziomie zakrystii i mieszkalnym

– konfesjonały polowe w trakcie wykonywania

– pomoc dla kościoła w Bednarce na wymianę okien w tym roku 4 tyś.a w ubiegłym 2 tyś.zł.

9.Całkowity koszt : 58 tyś.866 zł.Wypłacone zostało : 46 tyś.660 zł.Pozostało do wypłacenia : 12 tyś.206 zł.,nie licząc konfesjonałów,których wyceny jeszcze nie znamy.Ofiarodawcom raz jeszcze składamy serdeczne Bóg zapłać i prosimy o pamięć o potrzebach parafii w okolicach trzecich niedziel.