17 NIEDZIELA ZWYKŁA – 26.VII.2020 R.

1.W tygodniu w liturgii przypada :

– środa Wsp. Św.Marty

– piątek Wsp.Św.Ignacego Loyoli

– I sobota Wsp.Św.Alfonsa Marii Liguoriego – 76 rocznica wybuchu POWSTANIA WARSZAWSKIEGO.Módlmy się za tych Polaków,którzy oddali życie w obronie wolności i praw człowieka.Najlepsze życzenia solenizantom tego tygodnia.

2.Msze św.dzisiaj bez zmian.O 18 Mzsaśw.wieczorowa w starym kościele.

3.We środę o 18 Msza św.z NOWENNĄ DO MB LIPIŃSKIEJ KRÓLOWEJ.Godzinki o 17.30.Zachęcamy Parafian do liczniejszego udziału,atakże do skorzystania ze spowiedzi św.przedodpustem.Każdego dnia przed Mszą św.jest okazja do spowiedzi św.,a na drugi tydzień będzie jeszcze okazja z racji I piątku.W czasie odpustu będzie mała liczba księży z powodu z powodu epidemicznego,żeby ograniczać niebezpieczeństwo ewentualnych zakażeń,których następstwem mogą być liczne kwarantanny ,a nawet zamknięcie czasowe parafii.

4.Program UROCZYSTOŚCI OKTAWY CHWAŁY MARYI WRAZ Z ODPUSTEM jest umieszczony na stronie internetowej parafii oraz na tablicy ogłoszeń.Będzie także w tygodniku Niedziela oraz na stronie diecezjalnej.zachecamy do zapoznawania się.

5.Zachęcamy do nabywania w zakrystii lampionów ze świecą na procesję Zaśnięcia Matki Bożej ze starego do nowego kościoła wieczorem 14 sierpnia.

6.Bóg zapłać za składane w lipcu ofiary w kopertach na bieżące utrzymanie parafii oraz na prace w tym sezonie wykonane.

7.Zapowiedzi :

– Tomasz Szeredy z Lipinek oraz Anna Janeczek z Góry Śląskiej – zap.I

8.Tygodnik katolicki Niedziela jest do odebrania w zakrystii.

9.Sąsiadom krzyża i kapliczki przy drodze pomiędzy starym cmentarzem a starym kościołem dziękujemy zaodnowienie tego obiekty kultu religijnego.Będzietakże odnowiony krzyż koronacyjny na placu koronacji.Prosimy,by przyjrzeć się kapliczkom i krzyżom przydrożnym w innych miejscach parafii i ewentualne zadbanie o nie wraz s sąsiadami.