SIERPNIOWY APEL O TRZEŹWOŚĆ

Drodzy parafianie!Obchodzimy w tym roku 40-lecie Papieskiej Koronacji Łaskami Słynącej Figury Matki Bożej Lipińskiej oraz 1 rocznicę wprowadzenia i Biskupiej Koronacji Obrazu Matki Bożej Królowej w starym kościele.Dzięki  tym wydarzeniom religijnym możemy zwracać się do Matki Bożej :MATKO BOŻA LIPIŃSKA KRÓLOWO.Mamy więc za co dziękować i patrząc na życie i zmiany w naszej parafii,wiosce i gminie,a także w naszych rodzinach powiedzmy z serca płynące : Dziękujemy Ci Maryjo!Przeżywamy ponadto 100-lecie cudu nad Wisłą i też zechciejmy powiedzieć : Dziękujemy Ci Maryjo!Sierpień to wyjątkowy miesiąc świąt maryjnych i narodowych rocznicoraz tradycyjny miesiąc lipińskiego odpustu,który wpisuje się w OKTAWĘ CHWAŁY MARYI pomiędzy 15 i 22 sierpnia.Kochani Parafianie za tak wielkie dary wypada coś ze siebie dać.Tym darem niech będzie nasza sierpniowa trzeźwość.Zachęcam Parafian do dobrowolnych postanowień trzeźwościowych i wpisów do parafialnej księgi trzeźwości wyłożonej w nawie Miłosierdzia Bożego.Wielu już to zrobiło, a więc mogę i ja.Trochę martwimy się epidemią,alezawierzmy wszystko Panu Bogu przez przyczynę Matki Bożej Lipińskiej Królowej.Zróbmy trzeźwościowe postanowienie,przed odpustem skorzystajmy ze spowiedzi św.i przychodźmy na Msze św.i nabożeństwa odpustowe i w całej Oktawie Chwały Maryi.Rodzinnej i Bożej niedzieli.

Ks.Wacław- proboszcz