19 NIEDZIELA ZW. – 9.VIII.2020 R.

1.W tygodniu w liturgii przypada :

– poniedziałek Święto Św.Wawrzyńca

– wtorek Wsp.Św.Klary

– piątek Wsp.Św.Maksymiliana Marii Kolbego

– sobota UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP – GŁÓWNY DZIEŃ ODPUSTU- bez Mszy św.na dojazdach.

– NIEDZIELA – II dzień Odpustu- bez Mszy św.na dojazdach

2.Msze św.do południa bez zmian.O 18 Msza św.wieczorowa w starym k-le.

3.O 15 na nowym cmentarzu nabożeństwo za zmarłych.

4.W zakrystii można nabyć lampiony i świece na wieczorną procesję różańcową w starym k-le 14 wieczorem.Z uwagi na zagrożenia epidemiczne i niepewną liczbę wiernych procesja różańcowa ze światłem i kopią Obrazu Matki Bożej Królowej przewidziana jest po Mszy św.o 20 wzdłuż alejek przy starym k-le.

5.We środę o 18 Msza św.z Nowenną do MB Lipińskiej Królowej z Godzinkami o Matce Bożej o 17.30.Po Nowennie próba chóru parafialnego i zbiórka Liturgicznej Służby Ołtarza.Bardzo prosimy o udział wszystkich chórzystów oraz ministrantów i lektorów.Obok Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży,Akcji Katolickiej,Róż różańcowych,Parafialnego Zespołu Caritas czy Eucharystycznego Ruchu Młodych, ministranci i lektorzy oraz chór parafialny należą do czołówki życia parafialnego i liturgicznego.Apel jest więc bardzo czytelny : nie rezygnujcie z łatwością,bo może się znudziło,a dorośli czasem podobnie i jeszcze dodatkowo,bo się różnimy politycznie na poziomie samorządu czy parlamentu,czy różne sprawy rodzinne itd.Parafia nie jest partią polityczną i wszyscy mają takie samo miejsce w kościele,bo parafia jest RODZINĄ PARAFIALNĄ.

6.Zachęcamy do spowiedzi św.przed odpustem,ponieważ będzie tylko kilku księży do obsługi liturgii.

7.Naszych strażaków prosimy o dopilnowanie porządku na parkingach z obu stron 15 i 16 sierpnia już od Mszy św.od 9.

8.Program Odpustu i całej OKTAWY CHWAŁY MARYI jest podany na tablicy ogłoszeń oraz stronie internetowej parafii.Zachęcamy do zapoznania się i roztropnego udziału.Zostały wydrukowane dwustronne obrazki Matki Bożej : na awersie Figura MB Lipińskiej,a na rewersie Obraz MB Królowej.

9.Przypominamy o kategorycznym obowiązku noszenia maski w kościele i poza,chyba że jest odległość półtora metra.Parafianie boją się innych bez maseczek nie tylko w k-le,ale także w sklepach i urzędach.Na prośbę wielu parafian przypominamy,że można przyjmować Komunię św.na rękę – wyciągamy lewą dłoń,na którą ksiądz kładzie Komunię św.i od razy prawą dłonią spożywamy.Pamiętajmy jednak,żeby nasza ręka była czysta.Prosimy także o odpowiednie przyjmowanie Komunii św.do ust tzn.- przyjmujemy spokojnie,otwieramy usta szerzej i język kładziemy na dolnej wardze.My księża staramy się udzielać Komunii św.precyzyjnie i godnie,ale jest to też stresujące,żeby nie dotknąć ust.Prosimy o zrozumienie i pomoc.

10.Suma 15 sierpnia jest przewidziana przy ołtarzu polowym,z poświęceniem wieńców żniwnych i procesją eucharystyczną.Procesja tak jak zawsze z udziałem strażaków,róż,delegacji z wieńcami oraz LSO i w tym roku z orkiestrą z Łużnej.

11.Chór parafialny prosimy o śpiew na sumie w II i III dzień Odpustu oraz na zakończenie Oktawy Chwały Maryi 22 sierpnia w sobotę o 11 w starym k-le.Tej Mszy św.będzie przewodniczył wraz z kazaniem były wikariusz z czasu Koronacji ks.Kanonik Marian Cebula.

12.Obecność i posługa Księży Biskupów:

– piątek 20 stary k-ł : ks.Abp Andrzej Dzięga ze Szczecina

– sobota główny dzień Odpusty i 11 suma jubileuszowa : Biskup Rzeszowski Jan Wątroba

– niedziela II dzień odpustu 11 suma ks.Bp Edward Białogłowski z Rzeszowa

– poniedziałek III dzień odpustu : 40 LECIE KORONACJI 11 suma :ks.Bp Stanisław Salaterski z Tarnowa ( pełnił w czasie Mszy św.koronacyjnej wraz z ks.Wiesławem Szurkiem funkcję diakona)

13.W dniach odpustowych różaniec przed każdą sumą oraz o 20.30 wraz z Apelem.Godzinki o Matce Bożej przed Mszą św. poranną.Zapraszamy do Matki Bożej Lipińskiej Królowej z ufnością i roztropnością.