33 NIEDZIELA ZWYKŁA – 15.XI.2020 R.

 

1.W tygodniu w liturgii przypada :

– wtorek Wsp.Św.Elżbiety Węgierskiej

– środa Wsp.Bł.Karoliny Kózkówny- Współpatronki Diecezji

– piątek Wsp.Św.Rafała Kalinowskiego

– sobota Wsp.Ofiarowania NMP

– niedziela UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

2.Msze św. do południa bez zmian.O 17 Msza św.wieczorowa w starym k-le.

3.Przed każdą Msza św.wypominki,a w tygodniu przed Mszą św.wieczorową.

4.We środę o 17 Msza św.z Nowenną do MB Lipińskiej Królowej.Zachęcamy Parafian do udziału.

5.W przyszłą niedzielę Chrystusa Króla przypada święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

6.Tygodnik Katolicki Niedziela jest do odebrania w zakrystii.

7.Zbliża się czas odwiedzin z opłatkami Siostry zakrystianki i Pana organisty Roberta.Z uwagi na sytuację epidemiczną została uzgodniona następujaca forma : przekazanie opłatków będzie się odbywać po prostu przez próg domu – bez wchodzenia.Jeżeli ktoś się obawia, opłatki będą dostępne u Siostry w zakrystii,a u Organisty w kościele po Mszach św.w niedziele i środy.Bardzo prosimy o zachowanie podziału na dwa rejony : w tym roku Siostra po prawej stroni rzeki z Bednarskim i Bednarką,a Organista po lewej stronie rzeki z Lipą i Rozdzielem.Opłatki będą już dostępne od przyszłej niedzieli w zakrystii u Siostry i przy zejściu z chóru u Organisty.Natomiast w teren pójdą od poniedziałku po przyszłej niedzieli.Jak zawsze prosimy dla nich o dobrowolną ofiarę,która stanowi część wynagrodzenia za ich gorliwą posługę w naszej parafii.Opłatki będą zapakowane w woreczki,które od razy można wyrzucić.

8.Bóg zapłać za składadane w listopadzie ofiary materialne w kopertach na potrzeby utrzymania naszej parafii.

9.Prośba do dzieci i rodziców :Tematy katechez na obecny tydzień:

– klasa I : Pismo Święte jest Bożą księgą – str.28-29

– klasa II : Kościół rodzina dzieci Bożych- str.26-27

– klasa III : Katechizm pamięciowy : Przykazanie miłości i 5 przykazań kościelnych

– katechezy do kl.i II są także w wersji elektronicznej na płytce dołączonej do podręcznika