UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA – 22.XI.2020 r.

1.Msze św.do południa bez zmian.0 17 Msza św. wieczorowa w starym k-le.

2.Dzisiaj przypada dzień Akcji Katolickiej, oraz Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, a także z racji Wsp. Św. Cecylii dzień Chóru Parafialnego, organisty oraz wogóle muzyki kościelnej. Módlmy się za wymienione grupy duszpasterskie, aby mimo ograniczeń przetrwały i wróciły do pełnego udziału w życiu parafialnym i liturgicznym.

3.Po Mszy św. wieczorowej wystawienie Najświętszego Sakramentu z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa i aktem poświęcenia, za co możemy zyskać odpust zupełny.

4.We środę o 17 Msza św. z Nowenną do MB Lipińskiej Królowej. Serdecznie zachęcamy do udziału.

5.Wypominki czytamy w listopadzie pół godziny przed Mszami św. w niedziele oraz w tygodniu przed Mszami św. wieczorowymi.

6.Dziękujemy Parafianom za składane na tacę ofiary pieniężne, także w kopertach i elektronicznie na potrzeby utrzymania Parafii. W tym roku z powodu braku grup w Ośrodku Rekolekcyjnym, ogrzewanie starego k-ła pokryjemy ze składek.

7.Przypominamy o opłatkach na Wigilię. Siostra Ludmiła i P. Robert od jutra zaczną odwiedzać nasze domy. Z uwagi na sytuację epidemiczną opłatki będą podawane po prostu przez próg, z życzeniami świątecznymi naszych pracowników parafialnych, lub są dostępne po Mszach św. w niedziele i środy u Siostry w zakrystii, a u Pana organisty przy zejściu z chóru. Zachowajmy podział na rejony : Siostra patrząc od Rozdziela po prawej stronie rzeki, z Bednarką i Bednarskim, a Pan organista po lewej stronie z Rodzielem i Lipą.

8.Tygodnik Katolicki NIEDZIELA jest do odebrania w zakrystii.

9.Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy liturgiczny czas Adwentu. W I Niedzielę Adwentu  i wszystkie pozostałe przed Mszą św. o 7 Godzinki o Matce Bożej. Porządek Rorat podamy w następną niedzielę. Będzie on podobny jak w zeszłym roku.

10.Trwajmy wszyscy na modlitwie w domach i kościołach naszej Parafii, aby uprosić potrzebne łaski zdrowia duszy i ciała.

11.Informacja katechetyczna dla klas 1 do 3 :

– Kl.1 – Temat : OKAZUJEMY MIŁOŚĆ W RODZINIE – str.30-31

– Kl.2 – Temat : JEZUS KOCHA LUDZI I CZYNI DLA NICH CUDA – str.28-29

– Kl.3 – Przykazanie miłości oraz 5 przykazań kościelnych.

Katechezy dla kl.1 i 2 są dostępne na płytce dołączonej do podręcznika.Dzieci proszone są o zap[oznanie się z tymi tematami.