6 NIEDZIELA ZWYKŁA – 14.II.2021 r.

1.Msze św.do południa bez zmian.O 17 Msza św.wieczorowa w starym kościele.

2.Jutro Adoracja Najswiętszego Sakramentu w duchu wynagrodzenia za nasze grzechy i w ramach Nabożeństwa 40- godzinnego.Porzadek Adoracji :

– nowy k-ł od 12 do 16 z koronką do Miłosierdzia Bożego o 15

– stary k-ł od 17 do 17.30

– zachęcamy Parafian do udziału

3.Msze św.w ŚRODĘ POPIELCOWĄ w nowym k-le o 7,11 i 17 z Nowenną do MB Lipińskiej Królowej.Godzinki o Matce Bożej o 16.30.W czasie Mszy św.obrzęd poświecenia i posypania głów popiołem.Tradycyjna składka na utrzymanie starego cmentarza.Przypominamy,że wywóz śmieci ze starego cmentarza oraz w okresie zimowym odśnieżanie naszych parkingów wziął na siebie wójt Gminy Lipinki,za co serdecznie dziękujemy.

4.Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu przypadają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

5.W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły wiernych ,którzy ukończyli 18 rok życia,a nie rozpoczęli 60-tego oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wiernych,którzy ukończyli 14 rok życia.

6.W piątek o 17 Droga Krzyżowa i Msza św.

7.W Niedziele Wielkiego Postu tradycyjnie po sumie Droga Krzyżowa prowadzona przez Akcję Katolicką,a o 15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i Msza św.W Wielkim Poście nie będzie Mszy św.wieczorowych w starym k-le.

8.Zachecamy Parafian do udziału wraz z dziecmi w drodze krzyżowej i gorzkich żalach.

9.Katechezy dzieci klas trzecich w ramach przygotowania do I Spowiedzi i I Komunii Św.z rodzicami będą od początku marca w kościele.Wcześniej przewidziane jest jeszcze poświecenie i wręczenie modlitewników.

10.Tygodnik Katolicki Niedziela jest do odebrania w zakrystii.

11.Parafianie złożyli dla ministrantów i lektorów 3400 zł.Parafia dołożyła 600 zł.Kwota 4 tyś.zł zostanie podzielona między 25 ministrantów i lektorów – Bóg zapłać za składkę.

12.W przyszłą III niedzielę prosimy Parafian o lutową składkę w kopertach na bieżące utrzymanie naszej Parafii.