INFORMACJE EPIDEMICZNO-ORGANIZACYJNE W KOŚCIELE PARAFIALNYM W LIPINKACH NA CZAS TRIDUUM SACRUM ORAZ ŚWIĄT WIELKANOCNYCH ORAZ DNI DO 9.IV.2021 R.:

1.W nawiązaniu do ogłoszeń duszpasterskich z ostatniej niedzieli i na podstawie zarządzeń władz państwowych oraz wytycznych Księdza Biskupa Ordynariusza ,a także po zasięgnięciu opinii Księdza Dziekana prosimy Parafian ,by w nabożeństwach brało udział w kościele 60 osób, nie licząc Liturgicznej Służby Ołtarza, Pana Organisty, Sióstr zakonnych oraz Księży.

2.Przed każdym nabożeństwem otwarte będą tylko główne drzwi kościoła, a strażacy będą rozdawać wchodzącym obrazki i po wyczerpaniu 60 szt. prosimy o pozostanie na zewnątrz kościoła.

3.Przed kościołem i na ołtarzu polowym będą ustawione ławki i włączone nagłośnienie, Komunia Św. będzie udzielana również w drzwiach kościoła.

4.W kościele może być : w nawach bocznych po 10 osób, w nawie głównej 30 osób i na chórze 10 osób, z zachowaniem półtora metra odległości.

5.Prosimy Parafian, żeby dobrze się ubrać i ewentualnie mieć parasol.

6.Nabożeństwa będą odprawiane bez zbędnego przeciągania.

7.Po zakończeniu liturgii możemy swobodnie uczestniczyć w kościele w osobistej adoracji Pana Jezusa w ciemnicy, adoracji krzyża i czuwania przy Grobie Pańskim.

8.Przy każdym wejściu do kościoła są do dyspozycji specjalne urządzenia do dezynfekcji rąk , z których prosimy korzystać.

9.Prosimy,by w kościele i na zewnątrz mieć założone maseczki oraz przysłaniać usta i nos.

10.W zachowaniu porządku i bezpieczeństwa epidemicznego pomagać będą nasi strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Lipinkach. Ponadto strażacy będą pełnić w mundurach wartę przy Grobie Pańskim. O tę posługę i pomoc prosimy .

11.Myśl do rozważenia i modlitwy podsuną nam przy Grobie Pańskim słowa z Księgi Proroka Izajasza:”W JEGO RANACH JEST NASZE ZDROWIE”.

12.Zdrowia ciała i duszy wszystkim nam potrzeba, dlatego bardzo prosimy naszych PARAFIAN, byśmy te wymogi wypełniali dla zdrowia naszego i naszych bliźnich, a nasza modlitwa i wszelki trud, w łączności z Ofiarą Pana Jezusa, niech nam wyjednają zdrowie naszej duszy.

13.Do zobaczenia. CZEKAMY NA ZMARTWYCHWSTANIE!

Ks. Wacław, Ks. Rafał i Ks. Krzysztof