3 NIEDZIELA WIELKANOCNA – 18.IV.2021 R.

1.W tygodniu w liturgii przypada :
– piątek Uroczystość Św.Wojciecha – Patrona Polski. Licznym Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia błog. Bożego. W piątek z racji liturgicznej Uroczystości nie obowiązuje piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
2.Msze św.do południa bez zmian. O 18 Msza św. wieczorowa w starym kościele.
3.Prosimy Parafian o przestrzeganie określonej liczby w kościele. Prosimy także o udział w maseczkach i dezynfekcję rąk,a także zachowywanie półtorametrowej odległości od siebie.
4.Bóg zapłać za składane ofiary w kopertach i na tacę na kwietniowe utrzymanie parafii.
5.Tygodnik Katolicki Niedziela jest do odebrania w zakrystii.
6.W poniedziałek o 16 w k-le katecheza dzieci klas trzecich z rodzicami. Uroczystość I Komunii Świętej jest przewidziana w niedzielę 9 maja w dwóch grupach: o 10.30 i 12,chyba że ulegną zmianie przepisy sanitarne i porządkowe.
7.Prosimy Rodziców dzieci I-komunijnych oraz Rodziców kandydatów do bierzmowania o wspólną troskę o wystrój kościoła na te uroczystości.
8.W przyszłą niedzielę początek Tygodnia Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Módlmy się w tym czasie za tegorocznych maturzystów o dobry wybór dalszej drogi życiowej. Spośród nich wywodzą się nowe powołania.
9.Tematy katechetyczne w tym tygodniu :
– kl.pierwsza- Radośnie śpiewamy Alleluja – str.84 i 85.oraz Utrwalenie modlitw : Ojcze nasz i Zdrowaś Mario
– kl.druga : W każdą niedzielę cieszymy się zmartwychwstaniem Jezusa oraz Opanowanie pamięciowe : Wierzę w Boga ( Skład Apostolski )
10.Dzisiaj początek Tygodnia Biblijnego. Zachęcamy do uważnego słuchania liturgii słowa w czasie Mszy św. oraz do czytania Pisma Św. w domu.
11.Zapowiedzi : Dawid Radosław Kuliberda z parafii p.w.NMP Wspomożycielki Wiernych w Gomunicach oraz Karolina Maria Bubniak z parafii Wniebowzięcia NMP w Lipinkach – zapowiedź pierwsza. Ewentualne przeszkody mamy obowiązek zgłosić do kancelarii parafialnej.