NIEDZIELA- UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 23.V.2021 R.

1.W tygodniu w liturgii przypada :

– poniedziałek Święto NMP Matki Kościoła – drugi dzień Zielonych Świąt

– środa Wsp.Św.Filipa Nereusza – Święto Matki – pamiętajmy o modlitwie o mamach żyjących i zmarłych

– czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

– sobota Wsp.Św.Urszuli Ledóchowskiej

– niedziela UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

2.Msze św.do południa bez zmian.O 18 Msza św.wieczorowa z nabożeństwem majowym w starym k-le.

3.Codzienne o 18 Msza św.z majówka ( w poniedziałek w starym k-le,a w pozostałe dni w nowym) – zachęcamy parafian do liczniejszego udziału,a zwłaszcza dzieci.

4.We środę dodatkowo o 17.30 Godzinki o Matce Bożej,a o 18 Msza św.z Nowenną i majówką.Po nabożeństwie pierwsza zbiórka kandydatów na ministrantów z klas trzecich.Zgłosiło się kilku chłopców.Rodziców prosimy o stałą zachętę do służenia,a także prosimy o zakup komży.Ponadto w tym samym czasie zbiórka w kościele starszych ministrantów i lektorów.Prosimy chłopców ,by przychpodzili na służenie,a rodziców prosimy o zachętę w domach.

5.Tygodnik Katolicki Niedziela jest do odebrania w zakrystii.

6.Dziękujemy Katolickiemu Radiu VIA za transmisję na żywo z uroczystości święceń diakonatu.Ponadto dziękujemy portalowi Diecezji Rzeszowskiej za piekną galerię zdjęć i opis uroczystości.Dziękujemy również Telewizji Gorlice za zauważenie i informację o tej uroczystości.Święcenia diakonatu należą do jednej z największych uroczystości w naszym sanktuarium.Liturgia święceń w nowym kościele i posiłek w Ośrodku Rekolekcyjnym przy starym kościele pozwoliły godnie przeżyć całą uroczystość.Zdjęcia i krótki opis znajduje się również na stronie internetowej parafii.

7.W związku z bliską Uroczystością Bożego Ciała, prosimy o przygotowanie prostych ołtarzy następujące grupy : pierwszy przy remizie – Ochotnicza Straż Pożarna,drugi przy ośrodku zdrowia- Pracownicy,trzeci przy szkole podstawowej – od strony parkingu – Sąsiedzi szkoły i czwarty przy zajezdni – Akcja Katolicka.

8.Hasła do poszczególnych ołtarzy :

– pierwszy : „ Oto Baranek Boży „

– drugi : Bądźże pozdrowiona Hostio żywa

– trzeci : Witaj Jezu,Synu Maryi

– czwarty : Oto wielka tajemnica wiary

9.Rzeczy liturgiczne można tradycyjnie uzgodnić i wypożyczyć u S.Ludmiły

10.Pozostałe informacje odnośnie Bożego Ciała podamy w przyszłą niedzielę.

11.Zapowiedzi :

– Dawid Tumidajewicz z naszej parafii oraz Iwona Niziołek z parafii Św.Andrzeja w Rożnowicach – zap.druga