NIEDZIELA – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY – 30.V.2021 R.

1.W tygodniu w liturgii przypada :

– poniedziałek Święto Nawiedzenia NMP – zakończenie nabożeństw majowych

– wtorek Wsp.Św.Justyna – Dzień Dziecka

– środa Święto Rocznicy Paświęcenia Kościoła Katedralnego

– czwartek UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA – Msze św.w nowym kościele o 7 i o 10 suma z procesją eucharystyczną do czterech ołtarzy ,a w starym k-le o 18.Natomiast w Rozdzielu o 8,a w Bednarce o 9 z procesją wokół k-ła.Boże Ciało jest świętem obowiązującym katolika w sumieniu.

– sobota Wsp.Św.Bonifacego

2.We środę o 18 Msza św.z Nowenną do MB Lipińskiej Królowej.Godzinki o Matce Bożej o 17.30.Po Nowennie zbiórka ministrantów i lektorów – oddzielnie grupa 7 kandydatów oraz starsi.Prosimy o udział wszystkich ministrantów i lektorów.

3.W Boże Ciało nie będzie Mszy św.o 9 i 11,ale główna Msza św.z procesją o 10.Prosimy o wykonanie ołtarzy według prośby z ubiegłej niedzieli.O udział w procesji prosimy Liturgiczną Służbę Ołtarza,Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży ze sztandarem,róże różańcowe z feretronami,dzieci I-Komunijne w strojach,chłopców do dzwonienia i dziewczynki do sypania kwiatków.Ochotniczą Straż Pożarną prosimy o wzięcie chorągwi oraz baldachimu a także sztandaru.Prosimy także o dopilnowanie porządku i bezpieczeństwa na parkingu od strony Urzędu oraz na trasie procesji.Na parkingu prosimy,by środek pozostawić wolny od samochodów.Wszystkich prosimy o udział godny i pobożny.Prosimy,by nie rozmawiać i nie rozpraszać się oglądaniem sięwokół jak kto wygląda.Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem i rozwiązanie procesji przy ostatnim ołtarzu obok zajezdni.Podobnie w B-ce prosimy o udział dzieci,strażaków i ministrantów tak jak w L-ach.

4.W I piątek o 8 wyjazd do chorych.Spowiedź i Msze św.:

– stary k-ł spowiedź od 6.30,a Msza św.o 7

– Rozdziele spowiedź od 16,a Msza św.o 16.30

– nowy k-ł spowiedź od 17,a Msza św.o 18

– Bednarka spowiedź od 18.30,a Msza św.o 19

5.Bardzo prosimy,by do spowiedzi św.przychodzić dużo wcześniej,a nie w ostatnich minutach. Dzieci klas trzecich powinny rozpocząć 9 I piątków miesiąca.

6.W I sobotę Msze św.o 7 i 18 z różańcem w intencji trzeźwości o 17.30.

7.W przyszłą I niedzielę adoracja Najśw.Sakramentu.Po sumie procesja oraz zmiana tajemnic różańcowych. Składka na cele diecezjalne.

8.Dzisiaj kończy się okres Komunii Świętej Wielkanocnej.

9.Tygodnik Katolicki Niedziela jest do odebrania w zakrystii.

ZAPOWIEDZI

Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujący narzeczeni :

1.Mataeusz Budziak za parafii Lipinki oraz Renata Budziak z parafii Lipinki – zap.pierwsza

2.Bartłomiej Pabis z parafii Lipinki oraz Patrycja Gucwa z parafii Św.Michała Archanioła w Ropie – zap.pierwsza

3.Sławomir Nowak z parafii Św.Mikołaja w Czulicach oraz Joanna Dedo z parafii Lipinki – zap.pierwsza

Polecając narzeczonych w naszych modlitwach, gdybyśmy znali jakieś przeszkody zachodzące pomiędzy nimi mamy obowiązek zgłosić do kancelarii parafialnej