Akcja Katolicka

SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI AKCJI KATOLICKIEJ
W PARAFII WNIEBOWZIĘCIA NMP W LIPINKACH

Sprawozdanie zostało sporządzone na wizytację kanoniczną w 2015 roku.

Od kilkunastu lat w naszej parafii powstała Grupa Modlitewna tzw. „Grupa Wsparcia”, która miała na celu pomagać, wspierać i otaczać modlitwą osoby potrzebujące, chore oraz trudne sprawy. O tej samej godzinie łączyliśmy się w modlitwie za tę samą osobę i odmawialiśmy wszyscy taką samą modlitwę. Doświadczaliśmy, że wspólnotowa modlitwa ma wielką moc, bo wiele łask zostało wyproszonych.

Nasza Grupa Wsparcia od 6 lat zmieniła się w Akcję Katolicka. Co miesiąc spotykaliśmy się omawiając najważniejsze sprawy w parafii i omadlając je modlitwą różańcową. Na spotkaniach także poznawaliśmy różnych ciekawych ludzi. Były także organizowane pomoce charytatywne dla potrzebujących z okazji Świąt oraz otaczaliśmy osobę uzależnioną codzienną modlitwą, co trwa do dzisiaj.

Akcja Katolicka jest pomocą w Parafii przy organizowaniu czuwań modlitewnych, w pierwsze czwartki adorujemy Pana Jezusa wypraszając nowe powołania do Służby Bożej. W pierwsze soboty prowadzimy różaniec trzeźwościowy, w czasie Wielkiego Postu prowadzimy w niedzielę Drogę Krzyżową oraz w Wielkim Tygodniu modlitewne czuwania. Członkowie Akcji Katolickiej korzystają także z formacji, rekolekcji ewangelizacyjnych oraz spotkań diecezjalnych z Członkami  Akcji oraz ich duszpasterzami. Od sierpnia naszym opiekunem jest Ks. Rafał Brej. Nasze spotkania są ubogacone wiedzą o sposobie modlitwy, jak czytać Pismo święte i nim żyć na codzień, jak przeżywać Mszę świętą krok po kroku, poruszane są także sprawy Katechizmu Katolickiego i nauczania Ojca Świętego Franciszka a także Synodu odnośnie Rodziny. Spotkania zawsze zaczynamy i kończymy modlitwą.