Ogłoszenia parafialne

NIEDZIELA 3 ADWENTU – 16.XII.2018 R.

NIEDZIELA 3 ADWENTU – 16.XII.2018 R.

1.Msze św. do południa bez zmian.O 17 w starym kościele msza św.wieczorowa.

2.Bóg zapłać za grudniową składkę w kopertach na potrzeby bieżące nowego kościoła i parafii.

3.Roraty w tym tygodniu : poniedziałek o 17 w starym kościele oraz środa i piątek również o 17,ale w nowym.Natomiast wtorek ,czwartek i sobota o 7 w nowym kościele.

4.We środe dodatkowo Nowenna,a po Roratach zbiórka ministrantów i lektorów oraz próba chóru parafialnego.

5.Dzisiaj początek Nowenny przed Bożym Narodzeniem.

6.Pasterki w tym roku tak jak w latach poprzednich czyli w Bednarce o 22.30 a w nowym kościele o północy.

7.Osoby zapisane do Ziemi Świetej nie mające jeszcze paszportów proszone są o jak najszybsze wyrobienie,a także prosimy o wpłaty pozostałe osoby zaliczek w kwocie 1000 zł.Osoby,które jeszcze się zastanawiają proszone są o ewentualne podjęcie decyzji do Świąt.

8.W ostatnim pełnym tygodniu Adwentu zachęcamy dzieci i dorosłych parafian do udziału w Roratach.

 

NIEDZIELA 2 ADWENTU – 9.XII.2018 R.

NIEDZIELA 2 ADWENTU – 9.XII.2018 R.

W tygodniu w liturgii przypada :

– czwartek WSP.ŚW.ŁUCJI

– piątek WSP.ŚW.JANA OD KRZYŻA

– niedziela 3 Adwentu – NIEDZIELA GAUDETE

1.Msze św.do południa bez zmian.O 17 Msza św.wieczorowa w starym kościele.

2.Bóg zapłać za składkę do puszek jako pomoc dla Kościoła na Wschodzie.W II Niedzielę stycznia planowana jest zbiórka pieniężna dla chorego dziecka w rodzinie Krupów.

3.Jutro w ramach porządku diecezjalnego adoracja Najświętszego Sakramentu w nowym kościele od 7.30 do 16.O 15 wspólna koronka do Miłosierdzia Bożego.Natomiast o 16.30 w starym k-le Godzinki o Matce Bożej i Roraty.

4.Roraty w pozostałe dni tego tygodnia : wtorek,czwartek i sobota o 7,a we środe i w piątek o 17.Godzinki pół godziny wcześniej.Parafian zachęcamy do udziału w poniedziałkowej adoracji i w codziennych Roratach.Oczekujemy jeszcze większej liczby dzieci.

5.We środę całodzienna spowiedź od 10 do 17 z przerwami od 12 do 14 i od 15.30 do 16.W R-lu spowiedź od 14.30 do 15,a w B-ce od 15 do 15.30.Zachęcamy parafian do skorzystania wcześniej,byśmy przeżywali ostatnią część Adwentu w łasce uświęcającej.Po Roratach i Nowennie

Próba chóru parafialnego.Nasz chór wystapi dzisiaj w przeglądzie chórów ,który rozpocznie się w Bazylice w Gorlicach o 19.Zachęcamy do udziału.

6.W piątek po wieczornych Roratach spotkanie KSM.

7.Chorych z poza I piątków,których chcemy jeszcze zgłosić z racji Świąt możemy zapisać w zakrystii.

8.Świece małe Caritas sa jeszcze do nabycia w zakrystii.

9.W przyszłą niedzielę początek Nowenny przed UROCZYSTOŚCIĄ BOŻEGO NARODZENIA.

10.Bóz zapłać Ryszardowi Gurbie za wykonanie pięknego feretronu dla FIGURY MATKI BOŻEJ FATIMSKIEJ – daru pielgrzymów do Fatimy w roku

2017.

11.W przyszłą III niedzielę prosimy parafian o grudniową składkę w kopertach na potrzeby nowego k-ła,sióstr i bieżących potrzeb.

12.Parafia Grekokatolicka będąca właścicielem cerkwi w Rozdzielu prowadzi obecnie prace remontowe.Rozdziele stanowi część naszej parafii,dlatego składka w kopertach w lutym jest planowana jako pomoc dla kościoła w Rozdzielu.

 

 

 

1 NIEDZIELA ADWENTU – 2.XII.2018 R.

1 NIEDZIELA ADWENTU – 2.XII.2018 R.

W tygodniu w liturgii przypada :

– PONIEDZIAŁEK WSP.ŚW.FRANCISZKA KSAWEREGO

– WTOREK WSP.ŚW.BARBARY

– CZWARTEK WSP.ŚW.MIKOŁAJA

– PIĄTEK WSP.ŚW.AMBROŻEGO

– SOBOTA UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP

1.Msze św.do południa bez zmian.Na sumie błogosławieństwo dzieci.O 17 Msza św.wieczorowa w starym kościele.

2.Na wyjazdach zmiana tajemnic różańcowych.Zmiany tajemnic w Lipinkach są w I Soboty po Mszy św.wieczorowej.

3.Bóg zapłać za dar ołtarza na potrzeby Diecezji.

4.W Adwencie pamiętajmy o trzeźwości.

5.Adwentowe RORATY w tym tygodniu : rozpoczęcie jutro o 17 w starym k-le.Pozostałe dni w nowym kościele : wtorek o 7 natomiast środa , I Czwartek i I Piątek o 17.Zachęcamy dorosłych parafian wraz z dziećmi do udziału oraz do włączenia się w dyszpasterski program tegorocznego Adwentu : I Z DUCHEM TWOIM .Na przykładzie wybranych postaci biblijnych,świętych oraz Matki Bożej poznamy konkretne owoce DUCHA ŚWIĘTEGO.Serdecznie zapraszamy.Dzieci i dorośli a także młodzież niech przynoszą ze sobą lampiony.

6.We środę dodatkowo NOWENNA DO MB LIPIŃSKIEJ.Po nabożeństwie zbiórka ministrantów i lektorów oraz próba chóru parafialnego.

7.Pół godziny przed Roratami tradycyjnie spiewamy Godzinki i Matce Bożej.Wieczorem prosimy Pana organistę ,a rano w nowym k-le P.Teresę ,a w starym sąsiadki k-ła.

8.W I CZWARTEK o 16 spotkanie Akcji Katolickiej , a o 16.30 adoracja Najśw.Sakramentu i Msza św.z modlitwami za kapłanów i o nowe powołania wśród chłopców i dziewcząt.Szczególnie módlmy się za naszego kleryka Mateusza , który w tych dniach przyjmie strój duchowny , czyli sutannę.

9.W I PIĄTEK spowiedź w starym k-le od 6.30 i Msza św.o 7 ,a w nowym spowiedź od 16 , a Msza św. o 17.W R-le spowiedź od 6 , a Msza św.o 6.30 , a w B-ce spowiedź 0d 17.30, a Msza św. o 18.O 8 wyjazd do chorych.

10.Msze św.w sobotę w UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP w następującym porządku : nowy k-ł o 7 i 11 z Godzinkami o 6.30 , a o 17 w starym k-le.Natomiast R-le o 8 ,a B-ka o 10.Zachęcamy Parafian do udziału.

11.W przyszłą 2 niedzielę adwentu tradycyjna zbiórka do puszek jako pomoc dla KOŚCIOŁA NA WSCHODZIE.

12.Przypominamy o odwiedzinach naszych domów z opłatkami przez zakrystiankę S.Ludmiłę i organistę P.Roberta.W Bednarce organista Pan Bartek odwiedzi tamtejsze domy w sobote po Mszy św.

13.W zakrystii sa do nabycia tradycyjne wigilijne świece Caritas w cenie : 12 zł duże i 5 zł małe jako pomoc dla biednych dzieci.Ponadto możemy nabyć kalendarze rolnicze w cenie 20 zł – zachęcamy.

14.ADWENTOWA SPOWIEDŹ JEST PRZEWIDZIANA NA ŚRODĘ 12 GRUDNIA.

15.Grzegorzowi Śliwie dziękujemy za fachowe prace w części mieszkalnej.

16.Kościoły nasze są ogrzewane,a więc prosimy o zamykanie za sobą drzwi.

 

 

34 NIEDZIELA ZW. – UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA – 25.XI.2018 R

34 NIEDZIELA ZW. – UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA – 25.XI.2018 R.

1.Msze św. do południa bez zmian.O 17 Msza św.wieczorowa w starym kościele.

2.Bóg zapłać za składane ofiary w kopertach w listopadzie na nowy k-ł oraz dom sióstr i potrzeby parafii a także za dzisiejsze ofiary do puszek na nasz parafialny oddział Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

3.Wypominki w poniedziałek,środę i piątek o 16.30.

4.We środe o 17 Nowenna do MB Lipińskiej i Msza św.a potem zbiórka ministrantów i lektorów oraz próba chóru parafialnego.

5.W piątek przypada Świeto Św.Andrzeja Ap.Solenizantom składamy najlepsze życzenia.Po Mszy św.wieczorowej spotkanie KSM.

6.W I Sobotę o 16.30 różaniec w intencji trzeźwości,a po Mszy św.ucałowanie relikwii św.JP 2 oraz zmiana tajemnic różańcowych.

7.Za tydzień rozpoczynamy czas Adwentu.W niedziele adwentowe o 6.30 Godzinki o Matce Bożej.Dokładne informacje dotyczące Rorat podamy za tydzień.

8.Przypominamy o pielgrzymce do Ziemi Świetej do następnej niedzieli włącznie.Jest zapisanych 30 osób.Zachęcamy Parafian do skorzystania z tej niepowtarzalnej okazji przejścia śladami Chrystusa,Matki Bożej i Apostołów oraz umocnienia swojej wiary.Po następnej niedzieli ogłoszenie o pielgrzymce zostanie skierowane do innych parafii.

9.W przyszłą I Niedzielę adoracja Najświętszego Sakramentu,a po sumie błogosławieństwo dzieci.Na wyjazdach zmiana tajemnic różańcowych,a składka na potrzeby Diecezji.

10.Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy sezon grzewczy w kościele,dlatego prosimy o zamykanie wszystkich drzwi.

33 NIEDZIELA ZW.- 18.XI.2018 R.

33 NIEDZIELA ZW.- 18.XI.2018 R.

W tygodniu w liturgii przypada

– wtorek Wsp.św.Rafała Kalinowskiego

– środa Wsp.Ofiarowania NMP

– czwartek Wsp.św.ćecylii

– sobota Wsp.św.Andrzeja Dunc – Lac i Towarzyszy

– niedziela Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

1.Msze św.do południa bez zmian.O 17 w starym k-le Msza św.wieczorowa.

2.Wypominki w poniedziałek,środę i piątek o 16.30.

3.We środe o 17 Nowenna do MB Lipińskiej i Msza św.a po Nabożeństwie próba chóru parafialnego.Panu Wójtowi dziękujemy za nieodpłatne użyczenie sali w domu ludowym na zabawę.

4.W piątek po Mszy św.wieczorowej spotkanie KSM.

5.Następna niedziela Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata jest Świetem patronalnym Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.Oba oddziały parafialne działają owocnie i dlatego wyrażamy im naszą wdzięczność jak również Panu organiście i chórowi z racji ŚW.CECYLII – PATRONKI.W przyszłą niedzielę po Mszach św.zbiórka do puszek na potrzeby naszego oddziału KSM.Bardzo prosimy Parafian o wsparcie naszej młodzieży.

6.Zapisy na pielgrzymkę do Ziemii Świetej do końca listopada w zakrystii.Dokładne informacje na stronie parafialnej.Serdecznie zachęcamy.

7.Serdecznie dziękujemy i wyrażamy nasze uznanie dla pięknej i wzruszającej inscenizacji patriotycznej w wykonaniu uczniów naszej szkoły wraz z nauczycielami z racji 100-lecia Niepodległości.