Ogłoszenia parafialne

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO  

 

20. 05. 2018 r.

 

W tygodniu wspominamy:

Poniedziałek – święto NMP Matki Kościoła

Czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

Sobota – wsp. św. Filipa Nereusza – Dzień Matki

Niedziela – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

 

 

 1. Czasopisma katolickie do odebrania w zakrystii i nawie Miłosierdzia Bożego. O godz.18.00 Msza św. w starym kościele z nabożeństwem majowym.
 2. Na sumie Uroczystość I rocz. 1 Komunii św.
 3. Dzisiaj kończy się okres wielkanocny.
 4. Codziennie o 18.00 Msza św. z nabożeństwem majowym – w poniedziałki w starym kościele a we środy z godzinkami i nowenną do MB Lipińskiej oraz próbą chóru parafialnego.
 5. W piątek po Mszy św. spotkanie KSM. KSM organizuje tradycyjny wyjazd na koncert jednego serca i jednego ducha do Rzeszowa w Boże Ciało. Zapisy w zakrystii. Koszt 30 zł.
 6. Przygotowujemy się do Uroczystości Bożego Ciała. Dokładne informacje podamy w przyszła niedzielę.
 7. Matka Generalna Sióstr Dominikanek przekazała informację, że Siostry pozostają w naszej Parafii bez ograniczenia czasowego. Wspólnota będzie ostatecznie liczyć 3 Siostry. Panu Bogu za wstawiennictwem MB Lipińskiej okażmy wdzięczność a także osobiście Matce Generalnej i tym Parafianom, którzy tak jak umieli wsparli tę sprawę również modlitwą.
 8. W kościele został zamontowany ostatni witraż na chórze przedstawiający patronów naszej diecezji św. Józefa Sebastiana Bp i bł. Karolinę Kózkównę. Koszt 45 tys. złotych. Pawłowi Śliwie z córką Emilią dziękujemy za tę fundację. Realizacja projektu witraży w kościele trwała 5 lat. Zostało wykonanych 13 witraży oraz 2 małe za kwotę 425 tys. złotych. Wszystkim ofiarodawcom raz jeszcze składamy serdeczne Bóg zapłać. Będą następnie wykonane witraże na poziomie zakrystii. Fundatorem witraży w dużej zakrystii jest ks. Andrzej Jurusik.
 9. Bóg zapłać za majowe ofiary w kopertach na potrzeby nowego kościoła oraz prac przy domu Siostr oraz do składkę do puszek na radio Via.
 10. Zapowiedzi:

Mateusz Roman Zabawa s. Romana i Agnieszki Tajak zam. Belna Dolna i Felicja Zuzanna Rybczyk c. Roberta i Agnieszki Woźniak. zam. w Lipinkach. Zapowiedź II.

Michał Piróg s. Kazimierza i Elżbiety Świątek zam. w Lipinkach i Elżbieta Maria Cieśla c. Roberta i Bernardy Bubniak zam. w Lipinkach. Zapowiedź II.

Krzysztof Robert Antas s. Mieczysława i Barbary Sowa zam. w Biesnej i Magdalena Agnieszka Mlicka c. Ryszarda i Cecylii zam. w Lipinkach. Zapowiedź I.

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO  

NIEDZIELA  

13. 05. 2018 r.

 

W tygodniu wspominamy:

 

Środa  – święto św. Andrzeja Boboli – Patrona Polski  

Niedziela – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

 

 

 

 1. Dziś uroczystość I Komunii św. czyli pierwszego pełnego udziału we Mszy św. dzieci klas III. Z uwagi na grupę 40 dzieci bardzo prosimy parafian niezwiązanych bezpośrednio z dziećmi o udział w innych Mszach św. W białym tygodniu zapraszamy wszystkie dzieci pierwszokomunijne w strojach oraz ich rodziny.
 2. Czasopisma katolickie do odebrania w zakrystii i nawie Miłosierdzia Bożego. O godz.18.00 Msza św. w starym kościele z nabożeństwem majowym.
 3. Codziennie o 18.00 Msza św. z nabożeństwem majowym – w poniedziałki w starym kościele a we środy z godzinkami i nowenną do MB Lipińskiej oraz próbą chóru parafialnego.
 4. Również we środę od 17.30 okazja do spowiedzi kandydatów do bierzmowania a po nabożeństwie w kościele spotkanie rodziców kandydatów. Bardzo prosimy o obecność.
 5. W czwartek KSM organizuje wyjazd do Cieklina na spotkanie młodzieży rejonu biecko – gorlickiego. Wyjazd o godz. 18.00
 6. W piątek po Mszy św. spotkanie KSM.
 7. W sobotę o godz. 10.00 w katedrze świecenia kapłańskie. 6 nowych kapłanów polecajmy w modlitwie. Natomiast o godz. 16.00 w naszej parafii Ks. Bp Edward udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z Lipinek i okolicznych parafii.
 8. W przyszłą 3 niedzielę prosimy o składkę w kopertach na potrzeby parafii a szczególnie na prace przy ogrodzeniu i dachu u Sióstr. Do puszek składka na radio Via.
 9. Porządek tegorocznej procesji Bożego Ciała będzie następujący:

I ołtarz – przy Asterii

II ołtarz – rodzina Dedów i Dąbrowskich

III ołtarz – rodzina Kokoczków i Pyszotka

IV ołtarz – przy Urzędzie Gminy, Wójt z pracownikami

Bardzo prosimy o wykonanie ołtarzy

 1. Zapowiedzi:

Jakub Adam Przybyłowicz s. Sylwestra i Anny Gajeckiej i Ewelina Paulina Waląg c. Tadeusza i Agnieszki Karp. Zapowiedź II.

Mateusz Roman Zabawa s. Romana i Agnieszki Tajak zam. Belna Dolna i Felicja Zuzanna Rybczyk c. Roberta i Agnieszki Woźniak. zam. w Lipinkach. Zapowiedź I.

Michał Piróg s. Kazimierza i Elżbiety Światek zam. w Lipinkach i Elżbieta Maria Cieśla c. Roberta i Bernardy Bubniak zam. w Lipinkach. Zapowiedź I.

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

 

06. 05. 2018 r.
 

W tygodniu wspominamy:

 

Wtorek – Uroczystość św. Stanisława BM, Patrona Polski  

Niedziela – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

 

 

 1. Czasopisma katolickie do odebrania w zakrystii i nawie Miłosierdzia Bożego. O godz.18.00 Msza św. w starym kościele z nabożeństwem majowym.
 2. Niedziela jest adoracyjna. Bóg zapłać za dar ołtarza na Seminarium Duchowne.
 3. W poniedziałek o 15.30 w kościele próba spowiedzi dzieci klas III.
 4. W poniedziałek, wtorek i środę wypadają dni krzyżowe czyli modlitwy o urodzaje. W te dni przed Mszą św. procesje wokół kościoła ze śpiewem litanii do Wszystkich Świętych.
 5. Codziennie o 18.00 Msza św. z nabożeństwem majowym – w poniedziałki w starym kościele a we środy z godzinkami i nowenną do MB Lipińskiej oraz próbą chóru parafialnego.
 6. W piątek o 15.30 pierwsza spowiedź dzieci klas III wraz z odnowieniem przyrzeczeń chrztu świętego i złożeniem przyrzeczeń trzeźwościowych. Będzie też okazja do spowiedzi dla rodziców i chrzestnych. Po Mszy św. spotkanie KSM.
 7. W piątek początek nowenny przed Zesłaniem Ducha Świętego.
 8. W przyszłą niedzielę na sumie uroczystość I Komunii św. czyli pierwszego pełnego udziału we Mszy św. dzieci klas III. Z uwagi na grupę 40 dzieci bardzo prosimy parafian nie związanych bezpośrednio z dziećmi o udział w innych Mszach św.
 9. Bóg zapłać za składane w kwietniu ofiary na potrzeby nowego parafii. Aktualnie jest malowanie dachu Sióstr i ogrodzenia.
 10. Zapowiedzi:

Daniel Pabis s. Mieczysława i Barbary oraz Edyta Ślimak c. Stanisława i Wiesławy. Zapowiedź II.

Jakub Adam Przybyłowicz s. Sylwestra i Anny Gajeckiej i Ewelina Paulina Waląg c. Tadeusza i Agnieszki Karp. Zapowiedź I.

V NIEDZIELA WIELKANOCNA  

 

 

 

29. 04. 2018 r.

 

W tygodniu wspominamy:

 

Wtorek – wsp. św. Józefa Rzemieślnika

Środa – wsp. św. Atanazego – dzień Falgi Narodowej

Czwartek – Uroczystość NMP Królowej Polski – msze św. tj. w niedzielę. Odpust w Krygu o 11.00

Piątek – wsp. św. Floriana

 

 

 1. Czasopisma katolickie do odebrania w zakrystii i nawie Miłosierdzia Bożego. O godz.18.00 Msza św. w starym kościele.
 1. Z racji wspomnienia św. Józefa Rzemieślnika modlimy się za ludzi pracy. Początek nabożeństw majowych – codziennie z Mszą św. o 18.00
 1. W Środę o 18.00 Nowenna do Matki Bożej Lipińskiej i Msza św., o 17:30 Godzinki.
 1. W I piątek spowiedź i Msze św. w następującym porządku:

– SK – 6.30 spowiedź i o 7.00 Msza św.

– NK – 17.00 spowiedź i o 18.00 Msza św.

– Rozdziele – 6.00 spowiedź i o 6.30 Msza św.

– Bednarka – 18.30 spowiedź i o 19.00 Msza św.

– o godz. 8.00 wyjazd do chorych

Zapraszamy wszystkich strażaków na Mszę św. wieczorową

 1. W I sobotę Msze św. o 7.00 i 18.00 z różańcem o 17.30 w int. trzeźwości.
 2. Bóg zapłać za składane w kwietniu ofiary na potrzeby nowego parafii. Aktualnie jest malowanie dachu Sióstr i ogrodzenia.
 3. Zapowiedzi:

Łukasz Mateusz Buś s. Tadeusza i Anny Świerz i Patrycja Elżbieta Osikowicz c. Stanisława i Bożeny Karp. Zapowiedź II.

Daniel Pabis s. Mieczysława i Barbary oraz Edyta Ślimak c. Stanisława i Wiesławy. Zapowiedź I.

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

 

 

22. 04. 2018 r.

 

W tygodniu wspominamy:

Poniedziałek – Uroczystość św. Wojciecha

Środa – Święto św. Marka Ewangelisty

 

  

 1. Czasopisma katolickie do odebrania w zakrystii i nawie Miłosierdzia Bożego. O godz.18.00 Msza św. w starym kościele.
 2. Dzisiaj rozpoczyna się tydzień modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne z tej racji gościmy w naszej parafii delegacja naszego Seminarium.
 3. W poniedziałek katechezy klas III z rodzicami o 15.30 kl. III a, a o 16.15 kl. III b. O 16.30 egzamin parafialny dla kandydatów do bierzmowania a w piątek o 14.30 egzamin diecezjalny.
 4. W Środę o 18.00 Nowenna do Matki Bożej Lipińskiej i Msza św., o 17:30 Godzinki. Po nabożeństwie zbiórka LSO i próba chóru parafialnego.
 5. W piątek o 18.00 Msza św. wieczorowa z koronką do Miłosierdzia Bożego i ucałowaniem relikwii św. s. Faustyny. Po Mszy św. spotkanie KSM.
 6. Bóg zapłać za składkę na potrzeby nowego kościoła i parafii. Rozpoczęliśmy pracę przy malowaniu dachu i ogrodzenia u Sióstr. Koszt ok. 8 tys. zł. pokryje Parafia.
 7. Zapowiedzi:

Łukasz Mateusz Buś s. Tadeusza i Anny Świerz i Patrycja Elżbieta Osikowicz c. Stanisława i Bożeny Karp. Zapowiedź I.