Ogłoszenia parafialne

29 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 22. 10. 2017 r.

  

                                                       W tym tygodniu:

Sobota – święto św. Szymona i Judy Tadeusza

Niedziela – rocznica poświęcenia własnego kościoła   

 

   

 1. Dziś rozpoczyna się tydzień misyjny – tradycyjna składka na misje.
 2. Czasopisma katolickie Źródło i Niedziela do nabycia w zakrystii i nawie Miłosierdzia Bożego.
 3. O 17.00 w starym kościele Msza św. z różańcem.
 4. Codziennie o godz. 17.00 Msza św. z nabożeństwem różańcowym – w poniedziałki w starym kościele.
 1. W środę o 17.00 nowenna do MB Lipińskiej i Msza św. z godzinkami o 16.30. Po nabożeństwie próba chóru parafialnego i zbiórka LSO.
 2. Kartki na wypominki są dostępne w nawach bocznych i na ławkach z tył.
 3. W związku z bliską Uroczystością Wszystkich Świętych przypominamy o uporządkowaniu grobów na obu cmentarzach. Została wykonana piękna droga na nowy cmentarz. Panu Wójtowi dziękujemy za jej wykonanie oraz za prace ziemne pod przyszły parking przy nowym kościele. Bardzo prosimy by nie wywozić w to miejsce różnych śmieci, odpadów czy korzeni drzew. To nie jest miejsce na wysypisko śmieci, tylko ziemia i gruz. Prosimy by nie sypać od drogi ale trzeba wjeżdżać od dołu.
 4. Dokładne informacje odnośnie Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego podamy w przyszłą niedzielę.
 5. Osoby zapisane na Maltę proszone są o wpłatę zaliczki w kwocie 1,000 zł. do 19 listopada.

28 NIEDZIELA ZWYKŁA –

 

 15. 10. 2017 r.

  

                                                       W tym tygodniu:

 Poniedziałek – wsp. św. Jadwigii Śląskiej

Wtorek – wsp. św. Ignacego Antiocheńskiego

Środa – święto św. Łukasza Ewangelisty

Piątek– wsp.św. Jana Kantego

Sobota – wsp. bł. Jakuba Strzemię

 

 

 1. Czasopisma katolickie Źródło i Niedziela do nabycia w zakrystii i nawie Miłosierdzia Bożego.
 2. O 17.00 w starym kościele Msza św. wieczorowa natomiast z racji 15-ego dnia miesiąca Apel Jasnogórski w następującym porządku: 20.30 nabożeństwo różańcowe i 21.00 Apel. Serdecznie zapraszamy Parafian, będzie to ostatni Apel przed przerwą jesienno-zimową. Apele zostaną wznowione w maju i będą trwać do października w połączeniu z nabożeństwem fatimskim.
 3. Codziennie o godz. 17.00 Msza św. z nabożeństwem różańcowym – w poniedziałki w starym kościele. Po nim spotkanie do kandydatów do bierzmowania. Serdecznie zachęcamy do udziału w różańcu.
 1. W środę o 17.00 nowenna do MB Lipińskiej i Msza św. z godzinkami o 16.30. Po nabożeństwie próba chóru parafialnego i zbiórka LSO.
 2. Bóg zapłać za składkę w kopertach na potrzeby nowego kościoła.
 3. W związku z organizacją XI edycji Biegu Ulicznego im. Kazimierza Świerzowskiego w Lipinkach w dniu 21.10.2017  będą utrudnienia w ruchu drogowym w Centrum Lipinek. Zamknięta będzie droga z Lipinek w stronę Pagorzyny, droga na Zagumie i od Rozdziela w godz. 11.30 – 12.30 . Za utrudnienia przepraszamy. Zarząd ULKS Lipinki
 4. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się tydzień misyjny – tradycyjna składka na misje.
 5. Kartki na wypominki są dostępne w nawach bocznych i na ławkach z tył.

27 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

  08. 10. 2017 r.

  

                                                       W tym tygodniu:

 Poniedziałek – wsp. bł. Wincentego Kadłubka

Piątek– wsp. bł. Honorata Koźmińskiego  

 

 

 1. Dziś obchodzimy niedzielę Papieską. Tradycyjnie zbiórka do puszek na stypendia dla zdolnej młodzieży w ramach fundacji „Dzieło III Tysiąclecia”. Niedziela jest adoracyjna.
 2. O 17.00 w starym kościele Msza św. z nabożeństwem różańcowym.
 3. Codziennie o godz. 17.00 Msza św. z nabożeństwem różańcowym – w poniedziałki w starym kościele. Serdecznie zachęcamy Parafian a pośród nich dzieci do udziału w różańcu.
 4. W środę o 17.00 nowenna do MB Lipińskiej i Msza św. z godzinkami o 16.30. Po nabożeństwie próba chóru parafialnego i zbiórka LSO.
 5. Czasopisma katolickie Źródło i Niedziela do nabycia w zakrystii i nawie Miłosierdzia Bożego.
 1. Na lipcową pielgrzymkę na Maltę może się jeszcze zapisać 5 osób.
 2. W przyszłą niedzielę z racji 15-ego dnia miesiąca wieczorny Apel Jasnogórski.
 3. W przyszła III niedzielę miesiąca prosimy Parafian o składkę w kopertach na potrzeby nowego kościoła.

26 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 01. 10. 2017 r.

 

                                                         W tym tygodniu:

 Poniedziałek – wsp. Aniołów Stróżów

Środa – wsp. św. Franciszka z Asyżu

Czwartek – wsp. św. Faustyny Kowalskiej

Sobota – wsp.  NMP Różańcowej

 

 

 1. Bóg zapłać za dzisiejszy dar ołtarza na Seminarium Duchowne i cele diecezjalne. O 17.00 w starym kościele Msza św. z nabożeństwem różańcowym.
 2. Codziennie o godz. 17.00 Msza św. z nabożeństwem różańcowym – w poniedziałki w starym kościele. Serdecznie zachęcamy Parafian a pośród nich dzieci do udziału w różańcu. Dzieci otrzymają specjalne pomoce duszpasterskie.
 1. W środę o 17.00 nowenna do MB Lipińskiej i Msza św. z godzinkami o 16.30. Po nabożeństwie próba chóru parafialnego. Na nowennę serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci klas III. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. otrzymają poświęcone różańce.
 2. W I czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16:00 z godziną świętą i różańcem o 16.30 i Msza na zakończenie.
 3. W I piątek spowiedź i Msze św. w następującym porządku:

– SK – 6.30 spowiedź i o 7.00 Msza św.

– NK – 16.00 spowiedź i o 17.00 Msza św.

– Rozdziele – 6.00 spowiedź i o 6.30 Msza św.

– Bednarka – 18.00 spowiedź i o 18.30 Msza św.

– o godz. 8.00 wyjazd do chorych

 1. W I sobotę Msze św. ku czci NMP o 7.00 i 17.00. Z racji ogólnopolskiego różańca do granic od godz. 15.00 w nowym kościele wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa w następującym porządku: Koronka do Miłosierdzia Bożego, następnie cztery części różańca z rozważaniami. Całość zakończy Msza św. o godz. 17.00 z kazaniem o Matce Bożej.
 2. Wyjazd na ogólnopolską akcję „Różaniec do granic” w sobotę o godz. 9.15 z parkingu przy nowym kościele. Jest jeszcze możliwość wyjazdu dodatkowym autokarem – zapisy u siostry Remigii.
 3. Czasopisma katolickie Źródło i Niedziela do nabycia w zakrystii i nawie Miłosierdzia Bożego.
 1. Trwają zapisy na pielgrzymkę lipcową na Maltę – do tej pory zapisało się ok. 39 osób. Program na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej Parafii.
 2. W przyszłą niedzielę obchodzimy niedzielę Papieską. Tradycyjnie zbiórka do puszek na stypendia dla zdolnej młodzieży w ramach fundacji „Dzieło III Tysiąclecia”.

25 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 24. 09. 2017 r.

                                                         W tym tygodniu:

Poniedziałek – wsp. bł. Władysława z Gielniowa

Środa – wsp. św. Wincentego a’Paulo

Czwartek – świętego Wacława

Piątek – święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała

Sobota – wsp.  św. Hieronima

 

 Dziś w całej diecezji zbiórka podpisów popierających inicjatywę ustawodawczą „zatrzymaj aborcję.” Zwróćmy uwagę, że do ważnego poparcia konieczne jest podanie numeru pesel. Podpisy można jeszcze składać przez cały tydzień. Specjalne listy są wyłożone w nawie Miłosierdzia Bożego.

 1. Czasopisma katolickie Źródło i Niedziela do nabycia w zakrystii i nawie Miłosierdzia Bożego.
 1. W środę o 18.00 nowenna do MB Lipińskiej i Msza św. z godzinkami o 17.30. Po nabożeństwie próba chóru parafialnego i zbiórka LSO. Na nowennę serdecznie zapraszamy II klasę SP wraz z rodzicami i wychowawcami.
 2. W piątek o godz. 18.00 Msza św. z Koronką do Miłosierdzia Bożego i ucałowaniem relikwii św. siostry Faustyny. Po Mszy św. spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.
 3. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, Akcja Katolicka i Róże Różańcowe przy naszej parafii przyłączyły się do Ogólnopolskiej akcji „Różaniec do granic”, ze względu na brak miejsc w autobusie, zachęcamy aby 7 października dojechać do Gładyszowa samochodami. Program: 10.30 spotkanie w kościele stacyjnym, 11.00 Msza św., 12.00 Nabożeństwo eucharystyczne, 13.00 Ruszamy do strefy modlitwy, 14.00 modlitwa różańcowa o tej samej godzinie na całej granicy. Dla osób, które nie mogą pojechać od godz. 15.00 w nowym kościele wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa w następującym porządku: Koronka do Miłosierdzia Bożego, następnie cztery części różańca z rozważaniami w intencjach Polski i świata. Całość zakończy Msza św. o godz. 17.00 z kazaniem o Matce Bożej. Serdecznie zachęcamy Parafian do wyjazdu a pozostałych do udziału w kościele parafialnym.
 4. Od przyszłej niedzieli zmiana w naszej parafii wszystkich nabożeństw wieczornych z godz.18.00 na 17.00. dokładne informacje na temat nabożeństw różańcowych podamy w przyszłą niedzielę, ale już dziś zachęcamy dzieci, dla których przygotowaliśmy specjalne pomoce duszpasterskie. Dzieci klas III otrzymają poświęcone różańce.
 5. Parafia wraz z Tarnowskim biurem pielgrzymkowym organizuje od 6 do 13 lipca 2018 r. pielgrzymkę śladami św. Pawła na Maltę. Malta jest krajem należącym do Unii Europejskiej, położonym na Wyspie na Morzu Śródziemnym pomiędzy Sycylią a Afryką. Tę wyspę nawiedzał św. Jan Paweł II a w Dziejach Apostolskich św. Paweł. Pielgrzymka ma charakter religijno-wypoczynkowy. Opiekę pilota będzie sprawować Pani Małgorzata zanan z pielgrzymki do Fatimy. Wstępny koszt 450 euro + 1,500 zł. z tendencją do obniżki. Przelot w obie strony samolotem, zakwaterowanie w jednym hotelu ok. 1 km od morza, a zwiedzanie wyspy wynajętym autokarem na miejscu. Zapisy u Ks. Proboszcza do 15 października, natomiast do 10 listopada zaliczka 1,000 zł. Serdecznie zachęcamy do udziału. Program jest na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej Parafii.