Ogłoszenia parafialne

XI NIEDZIELA ZWYKŁA

18 czerwca 2017 r.

  

W TYM TYGODNIU W LITURGII WSPOMINAMY:

Środa – wsp. św. Alojzego Gonzagi

Czwartek – zakończenie oktawy Bożego Ciała

Piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – godz. 11 odpust w Pagorzynie

Sobota – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela 

 

 1. Czasopisma do odebrania w zakrystii.
 2. W środę o 18.00 nowenna do MB Lipińskiej z godzinkami o 17.30. Po nabożeństwie zbiórka ministrantów i próba chóru parafialnego.
 3. W oktawie Bożego Ciała codziennie Msza św. z procesją eucharystyczną, w poniedziałek o 18.00 Msza z procesją w starym kościele.
 4. We czwartek o 18.00 zakończenie oktawy Bożego Ciała – poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci.
 5. W piątek z racji uroczystości Serca Bożego nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych. O 8.00 rano Msza św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Spotkanie KSM po Mszy św. wieczorowej.
 6. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia.
 7. Tradycyjny odpust w Bednarce w niedzielę 2 lipca o godz. 11.00
 8. Bóg zapłać za ofiary w kopertach na nowy kościół. Oczekujemy jeszcze na witraż na chórze.
 9. Zapowiedzi:

Mirosław Piotr Korzeń syn Kazimierza i Melani zam. w Ropicy Polskiej i Barbara Jolanta Gumienna córka Stanisława i Czesławy zam. w Lipinkach. Zapowiedź II.

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ  

 

11 czerwca 2017 r.

  

W TYM TYGODNIU W LITURGII WSPOMINAMY:

Wtorek – wsp. św. Antoniego z Padwy

Środa – wsp. bł. Michała Kozala  

Czwartek – Uroczystość Najświetszego Ciała i Krwi Chrystusa  

Sobota – wsp. św. Alberta Chmielowskiego  

 

 1. Czasopisma do odebrania w zakrystii.
 2. W środę o 18.00 nowenna do MB Lipińskiej z godzinkami o 17.30. Po nabożeństwie zbiórka ministrantów i próba chóru parafialnego. O 17.00 próba dzwonienia i sypania kwiatków przed Bożym Ciałem.
 3. W związku z procesją eucharystyczną bardzo prosimy o wykonanie ołtarzy eucharystycznych według prośby z ostatniej niedzieli oraz o żywy udział Liturgicznej Służby Ołtarza, chłopców dzwoniących i dziewczynek sypiących kwiatki, dzieci pierwszokomunijne w strojach, KSM ze sztandarem, a Róże Różańcowe z feletronami, chór parafialny prosimy o śpiew a Strażaków o wzięcie chorągwi i baldachimu oraz sztandaru. Wszystkich Parafian prosimy o udział pobożny i przyjęcie z wiarą błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem przy ostatnim ołtarzu. Policję i Straż prosimy ponadto o dopilnowanie porządku na trasie procesji oraz na parkingu przy kościele. Parafian prosimy, by nie pozostawiać samochodów na parkingu z racji procesji. O 16.00 wyjazd do Rzeszowa na koncert „Jednego serca, jednego Ducha.”
 4. W oktawie Bożego Ciała codziennie Msza św. z procesją eucharystyczną.
 5. W piątek spotkanie KSM po Mszy św. wieczorowej.
 6. W przyszłą 3 niedzielę miesiąca prosimy Parafian o składkę w kopertach na nowy kościół. Na ukończeniu są prace przy schodach od głównego wejścia. Koszt 30 tys. złotych.
 7. Zapowiedzi:

Witold Dariusz Majsterek s. Romana i Stanisławy Maksym zam. w Bednarce oraz Joanna Antonina Kuś c. Adama i Beaty Szura zam. w Gorlicach. Zapowiedź II.

Mirosław Piotr Korzeń syn Kazimierza i Melani zam. w Ropicy Polskiej i Barbara Jolanta Gumienna córka Stanisława i Czesławy zam. w Lipinkach. Zapowiedź I.

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

 

04 czerwca 2017 r.

 

W TYM TYGODNIU W LITURGII WSPOMINAMY:

Poniedziałek – święto NMP Matki Kościoła

Czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

Sobota – wsp. bł. Bogumiła

Niedziela – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

 

 1. Dziś I niedziela czerwca, zmiana tajemnic różańcowych, suma z udziałem dzieci i błogosławieństwem. Składka w czasie Mszy św. na Seminarium Duchowne i cele diecezjalne a do puszek po Mszach św. na Świątynię Opatrzności w Warszawie z racji Święta Dziękczynienia.
 2. W środę o 18.00 nowenna do MB Lipińskiej z godzinkami o 17.30. Po nabożeństwie zbiórka ministrantów i próba chóru parafialnego.
 3. We czwartek o 6.30 z przystanku autobusowego wyjazd do Łagiewnik pielgrzymki dzieci pierwszokomunijnych z rodzicami.
 4. W związku z bliską uroczystością Bożego Ciała prosimy o wykonanie ołtarzy eucharystycznych w następujących miejscach:

– I – przy Ośrodku Zdrowia – pracownicy Ośrodka

– II – przy domu Ryszarda i Marii Gurba – Domownicy wraz z sąsiadami

– III – przy Gimnazjum – Pracownicy Gimnazjum

– IV – przy figurze św. Jana Pawła II

 1. W Uroczystość Bożego Ciała Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży organizuje wyjazd na koncert „Jednego Serca, Jednego Ducha”. Koszt 25 zł. Zapisy w zakrystii i u ks. Rafała.
 2. W piątek spotkanie KSM po Mszy św. wieczorowej.
 3. Od jutra przewidziane są prace przy schodach.
 4. Zapowiedzi:

Witold Dariusz Majsterek s. Romana i Stanisławy Maksym zam. w Bednarce oraz Joanna Antonina Kuś c. Adama i Beaty Szura zam. w Gorlicach. Zapowiedź.

VII NIEDZIELA WIELKANOCNA – WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

 

28 maja 2017 r.

 

W TYM TYGODNIU W LITURGII WSPOMINAMY:

Poniedziałek – wsp. św. Urszuli Ledóchowskiej  

Środa – święto Nawiedzenia NMP

Czwartek – wsp. sw. Justyna – Dzień Dziecka

Piątek – Uroczystość rocz. Konsekracji Katedry w Rzeszowie

Sobota – wsp. św. Karola Lwangi i towarzyszy

Niedziela – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

 

 1. Czasopisma katolickie Niedziela i Źródło oraz Jaś są do nabycia w zakrystii. Dziś zbiórka do puszek z przeznaczeniem dla Syrii.
 2. Codziennie do środy o 18.00 Msza św. i nabożeństwo majowe.
 3. W związku z coraz bliższą pielgrzymką do Fatimy informujemy, że we wtorek 30 maja o 19.00 odbędzie się spotkanie uczestników pielgrzymki z przedstawicielem biura podróży. Na tym spotkaniu biuro podróży przyjmie pozostałą kwotę pieniężną 340 euro i 1480 zł. Kwotę 75 euro na koszty realizacji programu zabieramy ze sobą na Pielgrzymkę. Bardzo prosimy przegotować dokładną gotówkę, aby uniknąć wydawania.
 4. W środę o 18.00 nowenna do MB Lipińskiej z godzinkami o 17.30. Po nabożeństwie zbiórka ministrantów i próba chóru parafialnego.
 5. W I czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu i Msza św. o godz. 18.00. o godz. 17.30 Godzina Święta.
 6. W I piątek spowiedź i Msze św. w następującym porządku:

– SK – 6.30 spowiedź i o 7.00 Msza św.

– NK – 17.00 spowiedź i o 18.00 Msza św.

– Rozdziele – 6.00 spowiedź i o 6.30 Msza św.

– Bednarka – 19.00 spowiedź i o 19.30 Msza św.

– o godz. 8.00 wyjazd do chorych

 1. W I sobotę Msze św. ku czci o NMP o 7.00 i 18.00 z różańcem o 17.30 w int. trzeźwości.
 2. W Uroczystość Bożego Ciała Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży organizuje wyjazd na koncert „Jednego Serca, Jednego Ducha”. Koszt 25 zł. Zapisy w zakrystii i u ks. Rafała. Informacje dotyczące Bożego Ciała podamy w przyszłą niedzielę.
 3. W przyszłą niedzielę z racji święta dziękczynienia Ogólnopolska zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.
 4. Biskup Rzeszowski zaprasza wszystkich kapłanów i diecezjan do katedry w Rzeszowie 10 czerwca od godz. 10.00 na Dzień modlitwy o świętość kapłanów oraz z racji 25-lecia istnienia diecezji.
 5. Zapowiedzi:

Łukasz Paweł Janusz s. Jana i Wandy zam. w Moszczenicy oraz Beata Magdalena Przybyłowicz c. Stanisława i Bogusławy zam. w Lipinkach . Zapowiedź II.

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

21 maja 2017

 

W TYM TYGODNIU W LITURGII WSPOMINAMY:

Środa – NMP Wspomożycielki Wiernych

Piątek – wsp. św. Filipa Nereusza

Niedziela – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego   

 

 1. Dziś na sumie Uroczystość rocz. I Komunii św.
 2. Czasopisma katolickie Niedziela i Źródło oraz Jaś są do nabycia w zakrystii.
 3. Codziennie o 18.00 Msza św. i nabożeństwo majowe.
 4. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają tzw. Dni Krzyżowe – modlitwy o urodzaje. Z tej racji w te dni o godz. 18.00 procesja wokół kościoła ze śpiewem Litanii do Wszystkich Świętych oraz Msza św. z majówką.
 5. W środę o 18.00 nowenna do MB Lipińskiej z godzinkami o 17.30. Po nabożeństwie zbiórka ministrantów i próba chóru parafialnego.
 6. W czwartek w Krygu spotkanie młodzieży rejonu biecko-gorlickiego. Rozpoczęcie o 18.00. Serdecznie zapraszamy.
 7. W piątek z racji Święta Matki modlimy się za nasze mamy żyjące i zmarłe. Początek nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Po Mszy św. spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.
 8. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek z przeznaczeniem dla Syrii.
 9. Bóg zapłać za składane w maju ofiary w kopertach na nowy kościół. Oczekujemy na pracę przy schodach zewnętrznych. Śp. Marii Jurusik – mamie ks. Andrzeja, składamy podziękowanie za witraż usytuowany na chórze. Koszt 35 tys. złotych. Śp. Maria ufundowała 2 witraże. Witraż ten przedstawia postać MB Niepokalanej oraz jej czcicieli św. Maksymiliana Marią Kolbe i św. Jana z Dukli. Do opustu spodziewamy się jeszcze jednego witraża na chórze.
 10. W związku z coraz bliższą pielgrzymką do Fatimy informujemy, że we wtorek 30 maja o 19.00 odbędzie się spotkanie uczestników pielgrzymki z przedstawicielem biura podróży. Na tym spotkaniu biuro podróży przyjmie pozostałą kwotę pieniężną 340 euro i 1480 zł. Kwotę 75 euro na koszty realizacji programu zabieramy ze sobą na Pielgrzymkę. Bardzo prosimy przegotować dokładną gotówkę, aby uniknąć wydawania.
 11. Zapowiedzi:

Stanisław Marek Kielar s. Jana i Emilii zam. w Zagórzanach oraz Magdalena Zofia Krupa c. Józefa i Barbary zam. w Rozdzielu. Zapowiedź II.

Wojciech Robert Karp s. Stanisława i Henryki zam. w Lipinkach i Katarzyna Anna Tabaj c. Leszka i Marty zam. w Lipinkach. Zapowiedź II.

Łukasz Paweł Janusz s. Jana i Wandy zam. w Moszczenicy oraz Beata Magdalena Przybyłowicz c. Stanisława i Bogusławy zam. w Lipinkach . Zapowiedź I.