Ogłoszenia parafialne

VII NIEDZIELA WIELKANOCNA – WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

 

28 maja 2017 r.

 

W TYM TYGODNIU W LITURGII WSPOMINAMY:

Poniedziałek – wsp. św. Urszuli Ledóchowskiej  

Środa – święto Nawiedzenia NMP

Czwartek – wsp. sw. Justyna – Dzień Dziecka

Piątek – Uroczystość rocz. Konsekracji Katedry w Rzeszowie

Sobota – wsp. św. Karola Lwangi i towarzyszy

Niedziela – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

 

 1. Czasopisma katolickie Niedziela i Źródło oraz Jaś są do nabycia w zakrystii. Dziś zbiórka do puszek z przeznaczeniem dla Syrii.
 2. Codziennie do środy o 18.00 Msza św. i nabożeństwo majowe.
 3. W związku z coraz bliższą pielgrzymką do Fatimy informujemy, że we wtorek 30 maja o 19.00 odbędzie się spotkanie uczestników pielgrzymki z przedstawicielem biura podróży. Na tym spotkaniu biuro podróży przyjmie pozostałą kwotę pieniężną 340 euro i 1480 zł. Kwotę 75 euro na koszty realizacji programu zabieramy ze sobą na Pielgrzymkę. Bardzo prosimy przegotować dokładną gotówkę, aby uniknąć wydawania.
 4. W środę o 18.00 nowenna do MB Lipińskiej z godzinkami o 17.30. Po nabożeństwie zbiórka ministrantów i próba chóru parafialnego.
 5. W I czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu i Msza św. o godz. 18.00. o godz. 17.30 Godzina Święta.
 6. W I piątek spowiedź i Msze św. w następującym porządku:

– SK – 6.30 spowiedź i o 7.00 Msza św.

– NK – 17.00 spowiedź i o 18.00 Msza św.

– Rozdziele – 6.00 spowiedź i o 6.30 Msza św.

– Bednarka – 19.00 spowiedź i o 19.30 Msza św.

– o godz. 8.00 wyjazd do chorych

 1. W I sobotę Msze św. ku czci o NMP o 7.00 i 18.00 z różańcem o 17.30 w int. trzeźwości.
 2. W Uroczystość Bożego Ciała Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży organizuje wyjazd na koncert „Jednego Serca, Jednego Ducha”. Koszt 25 zł. Zapisy w zakrystii i u ks. Rafała. Informacje dotyczące Bożego Ciała podamy w przyszłą niedzielę.
 3. W przyszłą niedzielę z racji święta dziękczynienia Ogólnopolska zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.
 4. Biskup Rzeszowski zaprasza wszystkich kapłanów i diecezjan do katedry w Rzeszowie 10 czerwca od godz. 10.00 na Dzień modlitwy o świętość kapłanów oraz z racji 25-lecia istnienia diecezji.
 5. Zapowiedzi:

Łukasz Paweł Janusz s. Jana i Wandy zam. w Moszczenicy oraz Beata Magdalena Przybyłowicz c. Stanisława i Bogusławy zam. w Lipinkach . Zapowiedź II.

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

21 maja 2017

 

W TYM TYGODNIU W LITURGII WSPOMINAMY:

Środa – NMP Wspomożycielki Wiernych

Piątek – wsp. św. Filipa Nereusza

Niedziela – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego   

 

 1. Dziś na sumie Uroczystość rocz. I Komunii św.
 2. Czasopisma katolickie Niedziela i Źródło oraz Jaś są do nabycia w zakrystii.
 3. Codziennie o 18.00 Msza św. i nabożeństwo majowe.
 4. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają tzw. Dni Krzyżowe – modlitwy o urodzaje. Z tej racji w te dni o godz. 18.00 procesja wokół kościoła ze śpiewem Litanii do Wszystkich Świętych oraz Msza św. z majówką.
 5. W środę o 18.00 nowenna do MB Lipińskiej z godzinkami o 17.30. Po nabożeństwie zbiórka ministrantów i próba chóru parafialnego.
 6. W czwartek w Krygu spotkanie młodzieży rejonu biecko-gorlickiego. Rozpoczęcie o 18.00. Serdecznie zapraszamy.
 7. W piątek z racji Święta Matki modlimy się za nasze mamy żyjące i zmarłe. Początek nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Po Mszy św. spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.
 8. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek z przeznaczeniem dla Syrii.
 9. Bóg zapłać za składane w maju ofiary w kopertach na nowy kościół. Oczekujemy na pracę przy schodach zewnętrznych. Śp. Marii Jurusik – mamie ks. Andrzeja, składamy podziękowanie za witraż usytuowany na chórze. Koszt 35 tys. złotych. Śp. Maria ufundowała 2 witraże. Witraż ten przedstawia postać MB Niepokalanej oraz jej czcicieli św. Maksymiliana Marią Kolbe i św. Jana z Dukli. Do opustu spodziewamy się jeszcze jednego witraża na chórze.
 10. W związku z coraz bliższą pielgrzymką do Fatimy informujemy, że we wtorek 30 maja o 19.00 odbędzie się spotkanie uczestników pielgrzymki z przedstawicielem biura podróży. Na tym spotkaniu biuro podróży przyjmie pozostałą kwotę pieniężną 340 euro i 1480 zł. Kwotę 75 euro na koszty realizacji programu zabieramy ze sobą na Pielgrzymkę. Bardzo prosimy przegotować dokładną gotówkę, aby uniknąć wydawania.
 11. Zapowiedzi:

Stanisław Marek Kielar s. Jana i Emilii zam. w Zagórzanach oraz Magdalena Zofia Krupa c. Józefa i Barbary zam. w Rozdzielu. Zapowiedź II.

Wojciech Robert Karp s. Stanisława i Henryki zam. w Lipinkach i Katarzyna Anna Tabaj c. Leszka i Marty zam. w Lipinkach. Zapowiedź II.

Łukasz Paweł Janusz s. Jana i Wandy zam. w Moszczenicy oraz Beata Magdalena Przybyłowicz c. Stanisława i Bogusławy zam. w Lipinkach . Zapowiedź I.

 V NIEDZIELA WIELKANOCNA

14 maja 2017

  

W TYM TYGODNIU W LITURGII WSPOMINAMY:

Wtorek –  święto św. Andrzeja Boboli – patrona Polski 

 

 1. Dziś Uroczystość I Komunii św. na sumie – bardzo prosimy Parafian nie związanych z dziećmi o udział w innych Mszach św.
 2. Czasopisma katolickie Niedziela i Źródło oraz Jaś są do nabycia w zakrystii.
 3. Codziennie o 18.00 Msza św. i nabożeństwo majowe. W ramach Białego Tygodnia przychodzą dzieci I Komunijne wraz z rodzicami.
 4. W poniedziałek z racji 15-ego dnia miesiąca w starym kościele wieczorny Apel Jasnogórski w następującym porządku: godz. 20.00 Msza św. z majówką zakończona odśpiewaniem Apelu.
 5. W środę dodatkowo o 18.00 nowenna do MB Lipińskiej z godzinkami o 17.30. Po nabożeństwie zbiórka ministrantów i próba chóru parafialnego.
 6. W piątek po Mszy św. spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.
 7. W przyszłą niedzielę na sumie uroczystość 1 rocz. I Komunii św. dzieci klasy IV. Okazja do spowiedzi św. codziennie przed Mszą św. rano lub wieczorem.
 8. W związku z coraz bliższą pielgrzymką do Fatimy informujemy, że we wtorek 30 maja o 19.00 odbędzie się spotkanie uczestników pielgrzymki z przedstawicielem biura podróży. Na tym spotkaniu biuro podróży przyjmie pozostałą kwotę pieniężną.
 9. W przyszłą III niedzielę prosimy Parafian o składkę w kopertach na nowy kościół. W tym tygodniu przewidziany jest montaż witraża na chórze a także bliskie są prace przy schodach, ponieważ ich ukończenie przewidziane jest do Bożego Ciała.
 10. Zapowiedzi:

Robert Bartłomiej Świątkowski s. Andrzeja i Barbary zam. w Wapiennym i Dominika Angelika Kurgan c. Stanisława i Renaty zam. w Lipinkach. Zapowiedź II.

Łukasz Bieniek s. Stanisława i Henryki zam. w Lipinkach i Sylwia Daniela Lang c. Leszka i Wioletty zam. w Lipinkach. Zapowiedź II.

Stanisław Marek Kielar s. Jana i Emilii zam. w Zagórzanach oraz Magdalena Zofia Krupa c. Józefa i Barbary zam. w Rozdzielu. Zapowiedź I.

Wojciech Robert Karp s. Stanisława i Henryki zam. w Lipinkach i Katarzyna Anna Tabaj c. Leszka i Marty zam. w Lipinkach. Zapowiedź I.

 IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

7 kwietnia 2017

  

W TYM TYGODNIU W LITURGII WSPOMINAMY:

Poniedziałek – Uroczystość św. Stanislawa, BM, Patrona Polski – solenizantom składamy serdeczne życzenia  

Sobota – wsp. NMP Fatimskiej – 100-lecie Objawienia

 

 

 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca, zapraszamy na sumę wszystkie dzieci. Niedziela jest adoracyjna a dar ołtarza przeznaczymy na Seminarium Duchowne. Po 11.00 i na wyjazdach zmiana tajemnic różańcowych.
 2. Czasopisma katolickie Niedziela i Źródło oraz Jaś są do nabycia w zakrystii.
 3. Codziennie o 18.00 Msza św. i nabożeństwo majowe.
 4. W środę o godz. 15.30 w Libuszy sakrament bierzmowania. Kandydaci do bierzmowania wraz z rodzicami i świadkami gromadzą się w kościele w Libuszy o 14.45. Nowenna z majówką i Msza św. o 18.00 z godzinkami o 17.30. po nabożeństwie zbiórka ministrantów i próba chóru parafialnego.
 5. W piątek o 16.00 I spowiedź dzieci klas III oraz ich rodziców i chrzestnych. Dzieci gromadzą się w kościele o 15.45. Uroczystość I Komunii św. w niedzielę na sumie – bardzo prosimy Parafian nie związanych z dziećmi o udział w innych Mszach św.
 6. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.
 7. Zapowiedzi:

Robert Bartłomiej Świątkowski s. Andrzeja i Barbary zam. w Wapiennym i Dominika Angelika Kurgan c. Stanisława i Renaty zam. w Lipinkach. Zapowiedź I.

Łukasz Bieniek s. Stanisława i Henryki zam. w Lipinkach i Sylwia Daniela Lang c. Leszka i Wioletty zam. w Lipinkach. Zapowiedź I.

III NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

30 kwietnia 2017

  

W TYM TYGODNIU W LITURGII WSPOMINAMY:

 

Poniedziałek – wsp. św. Józefa Rzemieślnika

Wtorek –  wsp. św. Atanazego – Dzień Flagi RP

Środa – Uroczystość NMP – Królowej Polski – Msze św. jak w niedzielę, z nowenną o 18.00 w starym kościele, o 11.00 odpust w Krygu

 

 

 1. Czasopisma katolickie Niedziela i Źródło oraz Jaś są do nabycia w zakrystii.
 2. Codziennie o 18.00 Msza św. i nabożeństwo majowe.
 3. W I czwartek o 15.30 w kościele próbna spowiedź dla dzieci klas III. Od 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu z godz. świętą i majówką, o 18.00 Msza św.
 4. W I piątek spowiedź i Msze św. w następującym porządku:

– SK – 6:30 spowiedź i o 7.00 Msza św.

– NK – 17.00 spowiedź i o 18.00 Msza św.

– Rozdziele – 6.00 spowiedź i o 6.30 Msza św.

– Bednarka – 19.00 spowiedź i o 19.30 Msza św.

– o godz. 14.45 wyjazd do chorych

 1. W I sobotę Msze św. o 7.00 i 18.00 z różańcem o 17.30 w int. trzeźwości.
 2. W przyszłą pierwszą niedzielę miesiąca zapraszamy na sumę wszystkie dzieci. Niedziela będzie adoracyjna a dar ołtarza przeznaczymy na Seminarium Duchowne. Po 11.00 i na wyjazdach zmiana tajemnic różańcowych.
 3. Wyjazd na parafialną wycieczkę do Wrocławia w poniedziałek 1 maja o 4.00 rano z parkingu przy nowym kościele. Zbiórka kwadrans przed 4.00.