Ogłoszenia parafialne

33 NIEDZIELA ZW.- 18.XI.2018 R.

33 NIEDZIELA ZW.- 18.XI.2018 R.

W tygodniu w liturgii przypada

– wtorek Wsp.św.Rafała Kalinowskiego

– środa Wsp.Ofiarowania NMP

– czwartek Wsp.św.ćecylii

– sobota Wsp.św.Andrzeja Dunc – Lac i Towarzyszy

– niedziela Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

1.Msze św.do południa bez zmian.O 17 w starym k-le Msza św.wieczorowa.

2.Wypominki w poniedziałek,środę i piątek o 16.30.

3.We środe o 17 Nowenna do MB Lipińskiej i Msza św.a po Nabożeństwie próba chóru parafialnego.Panu Wójtowi dziękujemy za nieodpłatne użyczenie sali w domu ludowym na zabawę.

4.W piątek po Mszy św.wieczorowej spotkanie KSM.

5.Następna niedziela Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata jest Świetem patronalnym Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.Oba oddziały parafialne działają owocnie i dlatego wyrażamy im naszą wdzięczność jak również Panu organiście i chórowi z racji ŚW.CECYLII – PATRONKI.W przyszłą niedzielę po Mszach św.zbiórka do puszek na potrzeby naszego oddziału KSM.Bardzo prosimy Parafian o wsparcie naszej młodzieży.

6.Zapisy na pielgrzymkę do Ziemii Świetej do końca listopada w zakrystii.Dokładne informacje na stronie parafialnej.Serdecznie zachęcamy.

7.Serdecznie dziękujemy i wyrażamy nasze uznanie dla pięknej i wzruszającej inscenizacji patriotycznej w wykonaniu uczniów naszej szkoły wraz z nauczycielami z racji 100-lecia Niepodległości.

NIEDZIELA 32 ZW.- 11.XI.2018 R.

NIEDZIELA 32 ZW.- 11.XI.2018 R.

W tygodniu w liturgii przypada :

– Poniedziałek Wsp.św.Jozafata Kuncewicza

-Wtorek Wsp.św.Benedykta,Jana,Mateusza,Izaaka i Krystyna

-Piątek Wsp.św.Elżbiety Węgierskiej

1.Msze św. do południa bez zmian.O godz.14 z kaplicy i 14.30 w kościele pogrzeb św.p.+ Marii Opałka.O godz.17 w starym k-le Msza św.wieczorowa.

2.Z racji 100-lecia Niepodległości przed każdą Mszą św.różaniec w intencji naszej Ojczyzny,przed aktem pokuty Hymn Narodowy,okolicznościowe kazanie,a suma z oprawą muzyczną chóru parafialnego.Natomiast o godz.12 w domu ludowym inscenizacja patriotyczna w wykonaniu uczniów naszej szkoły,na którą parafian serdecznie zapraszamy.

3.Bóg zapłać za składkę do puszek na nasze Seminarium w ramach jesiennej pomocy.

4.We środe o 16.30 wypominki,a o 17 Nowenna do MB Lipińskiej i  Msza św.Po Nabożeństwie próba chóru parafialnego.Bardzo prosimy chórzystów o udział w próbach,jeśli tylko nie jesteśmy przeszkodzeni pracą czy studiami.W dalszym ciągu aktualna jest prośba o zapisywanie się do chóru nowych członków.Jest to sprawa bardzo ważna.Chór parafialny jest dobrem duchowym parafii i sanktuarium i jest wyrazem ciężkiej pracy Pana organisty i chórzystów,żeby coś było w Lipinkach,czym można ubogacać liturgię i kult MB Lipińskiej.

5.W piątek o 16.30 wypominki i Msza św.,a potem spotkanie KSM.

6.W sobotę w naszym DOMU LUDOWYM kolejna już zabawa pod patronatem CHÓRU PARAFIALNEGO.Koszt 200 zł od pary.Dobre jedzenie i sprawdzona oprawa muzyczna ZESPOŁU ZAMENT.Dochód jest przeznaczony na bieżące wydatki chóru.Warto skorzystać z dobrej zabawy ,a także wesprzeć nasz chór.Zapisy jeszcze u Pani sołtys lub u Pana organisty.

7.W przyszłą trzecią niedzielę miesiąca prosimy Parafian o składkę na nowy kościół i potrzeby parafii oraz sióstr.

8.Parafia ogłasza zapisy u ks.proboszcza na PARAFIALNĄ PIELGRZYMKĘ DO ZIEMI ŚWIĘTEJ w dniach 28 kwietnia do 5 maja 2019 r.Koszt 1900 zł i 565 dolarów.Kwota obejmuje również tzw.wstępy itp.Program jest podany na stronie internetowej parafii oraz na tablicy ogłoszeń.Przy zapisie proszę mieć ze sobą paszport.Paszport musi być ważny jeszcze 6 miesięcy od zakończenia pielgrzymki,czyli licząc od 6 maja 2019 r.do 6 listopada 2019 r.Przy zapisie obowiązuje zaliczka w w kwocie 1000 zł,a reszta ok miesiąca przed wyjazdem.Wszelkie informacje możemy uzyskać w Tarnowskim Biurze Pielgrzymkowym.Zapisy do końca listopada.Parafian i chętnych z innych parafii serdecznie zachęcamy do udziału.Ziemia Święta jest niezapomniana i PO 6 LATACH JEST CZAS BY TAM POWRÓCIĆ LUB POJECHAĆ PIERWSZY RAZ.

 

OBCHODY 100 – LECIA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI W LIPINKACH – NIEDZIELA 11-GO LISTOPADA 2018 R.

OBCHODY 100 – LECIA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI W LIPINKACH – NIEDZIELA 11-GO LISTOPADA 2018 R.

 

1.Nowy kościół – Msze św. o 7 , 9 i 11 z okolicznościowymi kazaniami.

 

2.Różaniec w intencji Ojczyzny – pół godziny przed każdą Mszą Św.

 

3.Na sumie o godz.11 oprawa muzyczna w wykonaniu CHÓRU PARAFIALNEGO.

 

4.GODZINA 12 – DOM LUDOWY INSCENIZACJA PATRIOTYCZNA KU CZCI NIEPODLEGŁEJ W WYKONANIU UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ W LIPINKACH Z UDZIAŁEM MIESZKAŃCÓW LIPINEK

 

5.Stary Kościół – Msza św.z okolicznościowym kazaniem o godz.17

 

PARAFIAN GORĄCO ZACHĘCAMY DO WSPÓLNEJ MODLITWY RÓŻAŃCOWEJ I PODCZAS MSZY ŚW. OFIAROWANEJ ZA NASZĄ OJCZYZNĘ.ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ DZIECI,MŁODZIEŻ I DOROSŁYCH NA GODZ.12 DO DOMU LUDOWEGO.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

31 NIEDZIELA ZW.- 4.XI.2018 R.

31 NIEDZIELA ZW.- 4.XI.2018 R.

W tygodniu w liturgii przypada :

– piątek ŚWIĘTO ROCZNICY POŚWIĘCENIA BAZYLIKI LATERAŃSKIEJ

– sobota Wsp.ŚW.LEONA WIELKIEGO  PAPIEŻA

1.Msze św.do południa bez zmian.O 17 w starym k-le Msza Św.wiecz.

2.Z racji Święta Niepodległości czytany jest dzisiaj list pasterski Episkopatu Polski.

3.Po sumie błogosławieństwo dzieci.

4.Bóg zapłać za dar ołtarza na Wyższe Seminarium Duchowne w Rzeszowie.Za tydzień zbiórka do puszek w ramach jesiennej pomocy naszemu Seminarium.

5.Na wyjazdach zmiana tajemnic różańcowych.

6.Wypominki czytamy w niedziele listopadowe oraz w poniedziałki,środy i piątki pół godziny przed Mszą św.Bóg zapłać za złożone z tej okazji ofiary pieniężne.

7.W poniedziałek o 16 w ośrodku młodzieżowym kolejna katecheza do sakramentu bierzmowania.

8.We środę o 17 Nowenna do MB Lipińskiej i Msza św.,a potem zbiórka ministrantów i lektorów oraz próba chóru parafialnego.

9.W piątek po Mszy św.wieczorowej spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

10.W przyszłą niedzielę 11 listopada obchodzimy 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.Do południa wszystkie Msze św.w kościele z okolicznościowym kazaniem.Na sumie śpiewa chór parafialny.Gorąco zachęcamy do modlitwy za naszą Ojczyznę.

11.W następnym roku mija 6 lat od parafialnej pielgrzymki do Ziemi Świętej.Parafia o ile będą chętni gotowa jest zorganizować ponownie taką pielgrzymkę.Termin od 28 kwietnia do 5 maja 2019 r.Koszt całkowity z biletami wstępu wynosi 1900 zł.i 575 dolarów.Pielgrzymkę organizuje Tarnowskie Biuro Pielgrzymkowe,a przewodnikiem będzie delegat w Ziemi Świętej Ojciec Feliks Rachwalik – Franciszkanin.Poprzednia pielgrzymka jest niezapomniana,dlatego zachęcamy parafian do przemyślenia tej propozycji.W następną niedzielę ogłosimy przyjmowanie zapisów z zaliczką.Z całą pewnością do końca listopada musimy podać do Biura Podróży czy wyjazd jest aktualny czy też nie.

30 NIEDZIELA ZW. ROCZNICA POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA WŁASNEGO

30 NIEDZIELA ZW. ROCZNICA POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA WŁASNEGO

W tygodniu w liturgii przypada :

– czwartek UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH I I CZWARTEK

– piątek WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH I I PIĄTEK

– sobota PIERWSZA SOBOTA

1.Msze św. do południa bez zmian. Na sumie sakrament chrztu św. O 17 w starym k-le Msza św. wieczorowa z nabożeństwem różańcowym.

2.Do środy o 17 Msza św. z nabożeństwem różańcowym. We środę dodatkowo Nowenna do MB Lipińskiej. Godzinki  o 16.30,a po Mszy św.próba chóru parafialnego.

3.Zachęcamy do spowiedzi św.,by zyskiwać odpusty zupełne. Warunki : stan łaski uświęcającej, modlitwa Wierzę w Boga ,Ojcze nasz oraz w intencjach wyznaczonych przez Ojca Sw. Dodatkowo w dniach od 1 do 8 listopada nawiedzić cmentarz i tam jakakolwiek modlitwa za zmarłych. W oktawie Wszystkich Świętych zyskujemy odpust zupełny ofiarowany raz na dzień za jedną duszę, a po oktawie do końca listopada odpust cząstkowy.

4.We czwartek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św.tak jak w niedziele. Procesja na nowy cmentarz po sumie, a tam modlitwy za zmarłych, kazanie o prawdach wiecznych i pokropienie grobów wodą święconą. Mszy św. wieczorowej nie będzie.

5.W piątek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Tradycyjnie rano o 6.30 i 7 Msze św.w starym k-le i procesja na stary cmentarz, a o 17 w nowym .W R-lu o 9 z procesją na cmentarz ,a w B-ce o 10 również z procesją na cmentarz. W czasie Mszy św. wypominki. Z racji I piątku spowiedź przed i w czasie Mszy św.we wszystkich kościołach. Wieczorem od 16 w nowym k-le. Od godz. 9.00 wyjazd do chorych.

6.W Uroczystość wszystkich Świętych na naszych cmentarzach tradycyjna kwesta od 8 do 16 na dalszy remont zabytkowej kaplicy na starym cmentarzu. Zostało bardzo dużo zrobione i warto pomóc tej sprawie. Dokładne informacje na temat zakresu prac na stronie e- Lipinki. Wszystkim, którzy wraz z Towarzystwem Jastrzębiec wspierają tę renowację składamy serdeczne Bóg zapłać.

7.W I Sobotę Msze św.ku czci NIEPOKALANEGO SERCA NMP o 7 i 17 z różańcem w intencji trzeźwości o 16.30.Po Mszy św. ucałowanie relikwii św. Jana Pawła II oraz zmiana tajemnic różańcowych.

8.Bóg zapłać Stanisławowi Jurusikowi za prace przy drzwiach w nowym k-le oraz przy ławkach w Rozdzielu.

9.W przyszłą I Niedzielę po sumie błogosławieństwo dzieci, a składka na Wyższe Seminarium Duchowne w Rzeszowie. Na wyjazdach zmiana tajemnic różańcowych. W miejsce adoracji czytany będzie list pasterski na temat 100-lecia NIEPODLEGŁOŚCI OJCZYZNY.