24 NIEDZIELA ZW.- 16.IX.2018 r.

– wtorek Święto św.Stanisława Kostki

– środa nawiedzenie naszej parafii przez relikwie św.Stanisława Kostki

– czwartek WSP św.Andrzeja męczennika i jego towarzyszy

– piątek Święto Św.Mateusza Ap i Ew.

1.Msze św.do południa bez zmian.O 18 Msza św.wiecz.w s.k-le.

2.W poniedziałek Msza św.poranna wyjątkowo o godz.6.

3.We środę z racji nawiedzenia relekwii św.Stanisława Kostki o 11 Msza św.dla naszej szkoły i przedszkola,a o 18 Nowenna do MB Lipi.i Msza św.z ucałowaniem relikwii po nabożeństwie.Godzinki o 17.30 i próba chóru parafialnego po Nowennie.

4.W piątek po Mszy św.wieczorowej spotkanie KSM.

5.Zachęcamy do nabywania czasopism katolickich wyłożonych w nawie Miłosierdzia B.

6.Bóg zapłać za składkę w kopertach na nowy k-ł i prace u sióstr oraz do

Puszek na Radio VIA.

22 Niedziela Zw. – 2.IX.2018 r.

– poniedziałek Wsp Św.Grzegorza Wielkiego

– sobota Świeto Narodzenia NMP

1.Niedziela jest adoracyjna.Po sumie błogosławieństwo dzieci.O 18 Msza św.wieczorowa w starym k-le.Bóg zapłać za dar ołtarza na Wyższe Seminarium Duchowne w Rzeszowie.

2.Jutro początek nowego roku szkolnego i katechetycznego.Na Mszę św.o godz.8 zapraszamy dzieci i młodzież przedszkola i naszej szkoły wraz z rodzicami i nauczycielami.Mszy św.o 7 wyjątkowo nie będzie.

3.We środę o 18 Nowenna do MB Lipińskiej i Msza św.z Godzinkami o Matce Bożej o 17.30.Po Nabożeństwie zbiórka ministrantów i lektorów oraz próba chóru parafialnego.

4.W I Czwartek od 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i Msza św.Po Mszy św.spotkanie Akcji Katolickiej.

5.W I Piątek o 6.30 spowiedż i Msza św.w starym k-le,natomiast w nowym spowiedz od 17 i Msza św.o 18.W R-lu spowiedz od 6 i Msza św.o 6.30,a w B-ce spowiedz od 18.30 i Msza św.o 19.O 8 wyjazd do chorych.

6.Od piątku do niedzieli Odpust w sanktuarium w Kobylance – program na tablicy ogłoszeń.Zachęcamy do udziału.

7.W sobotę po Mszy św.porannej poświęcenie ziarna siewnego z racji święta MB Siewnej.

Niedziela – Uroczystość NMP Częstochowskiej – 26.VIII.2018 r.

W tygodniu w liturgii przypada:

– Poniedziałek WSP św. Moniki-

– Wtorek WSP. św. Augustyna

– Środa WSP św. Jana Chrzciciela

– Sobota – rocznica wybuchu II wojny światowej

1.Msze św. do południa bez zmian. Na sumie chrzest dzieci. O 18 Msza św. wieczorowa w starym k-le.

2.We środę o 18 Nowenna do MB Lipińskiej i Msza św. z Godzinkami o Matce Bożej o 17.30.

3.W tym tygodniu przypada I sobota września. Msze św. o 7 i 18 ku czci Niepokalanego Serca NMP z różańcem w int. trzeżwości o 17.30 i ucałowaniem relikwii św.JP 2.

4.W przyszłą I niedzielę adoracja Najświętszego Sakramentu, a po sumie błogosławieństwo dzieci. Od września zmiana tajemnic różańcowych w I sobotę po Mszy św. wieczorowej,a na wyjazdach po Mszy św. w niedzielę. Składka na Wyższe Seminarium Duchowne w Rzeszowie.

5.Dzisiaj w katedrze rzeszowskiej diecezjalne dziękczynienie za tegoroczne plony, a w przyszłą niedzielę dziękczynienie ogólnopolskie na Jasnej Górze.

20 NIEDZIELA ZW. – 19.VIII.2018 R.

– Poniedziałek Wsp.Św.Bernarda

– Wtorek Wsp.Św.Piusa X P

– Środa Wsp.NMP Królowej

– Czwartek Wsp.Bł.Władysława Findysza

– Piątek Święto Św.Bartłomieja Ap

– Niedziela Uroczystość NMP Częstochowskiej

1.Msze św.do południa bez zmian.O 18 Msza św.wieczorowa w starym k-le.

2.Dzisiaj w Wójtowej odpust ku czci św.Bartłomieja – suma o 11.

3.We środę o 18 Nowenna do MB Lipińskiej i Msza św.z Godzinkami o Matce Bożej o 17.30.Po nabożeństwie próba chóru parafialnego.

4.W piątek o 18 Msza św.wieczorowa z koronka do Miłosierdzia Bożego i ucałowaniem relikwii św.S.Faustyny.

5.W przyszłą niedzielę w katedrze rzeszowskiej diecezjalne

dziękczynienie za tegoroczne plony.Czyniliśmy to także podczas minionego odpustu.Delegacjom a wieńcami żniwnymi i wszystkim,którzy w jakikolwiek sposób pomagali w przeprowadzeniu odpustu składamy serdeczne Bóg zapłać.

6.Zapowiedzi :

– Dawid Sebastian Jurusik s.Piotra i Wioletty Piekarz oraz Weronika Szymczyk c.Jerzego i Marioli Niziołek za.w Kwiatonowicach – zap.2

Niedziela XIX Zw. – 12.VIII.2018 r.

1.Msze św.do południa bez zmian.O 15 na nowym cmentarzu nabożeństwo za zmarłych.O 18 Msz św. w starym k-le.

2.We wtorek Wsp św.Maksymiliana Marii Kolbego.

3.We wtorek o 20 w starym k-le początek Uroczystości Odpustowych ku czci Wniebowzzięcia NMP – Msza św. z kazaniem i Apel Jasnogórski.

4.We środę Uroczystość Wniebowzięcia NMP – główny dzień Odpustu.Msze św. z kazaniami o 7 i 9,a o 11 uroczysta suma odpustowa pod przewodnictwem ks.bpa Edwarda Białogłowskiego z poświęceniem wieńców żniwnych i procesją eucharystyczną.O 18 Eucharystia w obrządku grekokatolickim.

5.We czwartek w II dniu Odpustu Msze św.z kazaniami o 7 w starym k-le,a o 11 suma odpustowa pod przewodnictwem ks.kan.Jana Kurasza proboszcza w Bieczu i o 18.

6.W piątek w III dniu Odpustu z okazji 38 rocznicy koronacji Msze św.z kazaniami o 7 w starym k-le,a o 11 suma odpustowa pod przewodnictwem ks.bpa Kazimierza Górnego.O 18 Msza św.z kazaniem i błogosławieństwem lourdzkim dla chorych,ich opiekunów i pracowników służby zdrowia.

7.Codziennie w dni odpustowe o 6.30 Godzinki o Matce Bożej,a przed sumą różaniec.Ponadto o 20.30 różaniec,a o 21 Apel Jasnogórski z Nowenną do MB Lipińskiej we środę.

8.Parafian i Pielgrzymów zapraszamy na odpust i zachęcamy do zyskania odpustu zupełnego ofiarowanego albo za siebie albo za kogoś ze zmarłych.

9.O włączenie się w odpust prosimy Liturgiczna Służbę Ołtarza,róże z feretronami,delegacje z wieńcami żniwnymi,chór parafialny,a strażaków prosimy o wzięcie chorągwi i baldachimu oraz o dopilnowanie porządku na parkingach i drogach dojazdowych.

10.Organy otrzymały nowy głos organowy Pryncypał – koszt 14 tyś.zł.Dokończenie prac wraz ze strojeniem organów we wrześniu.

11.Zapowiedzi:

– Michał Piotr Nowak s.Karola i Ilony,zam.w Pawłowicach i Aneta Jurusik c.Stanisława i Marii – zap.2

– Dawid Sebastian Jurusik s.Piotra i Wioletty i Weronika Szymczyk c.Jerzego i Marioli zam.w Kwiatonowicach – zap.1