Ogłoszenia parafialne

20 NIEDZIELA ZW. – 19.VIII.2018 R.

 

W tygodniu w liturgii przypada :

– Poniedziałek Wsp.Św.Bernarda

– Wtorek Wsp.Św.Piusa X P

– Środa Wsp.NMP Królowej

– Czwartek Wsp.Bł.Władysława Findysza

– Piątek Święto Św.Bartłomieja Ap

– Niedziela Uroczystość NMP Częstochowskiej

1.Msze św.do południa bez zmian.O 18 Msza św.wieczorowa w starym k-le.

2.Dzisiaj w Wójtowej odpust ku czci św.Bartłomieja – suma o 11.

3.We środę o 18 Nowenna do MB Lipińskiej i Msza św.z Godzinkami o Matce Bożej o 17.30.Po nabożeństwie próba chóru parafialnego.

4.W piątek o 18 Msza św.wieczorowa z koronka do Miłosierdzia Bożego i ucałowaniem relikwii św.S.Faustyny.

5.W przyszłą niedzielę w katedrze rzeszowskiej diecezjalne

dziękczynienie za tegoroczne plony.Czyniliśmy to także podczas minionego odpustu.Delegacjom a wieńcami żniwnymi i wszystkim,którzy w jakikolwiek sposób pomagali w przeprowadzeniu odpustu składamy serdeczne Bóg zapłać.

6.Zapowiedzi :

– Dawid Sebastian Jurusik s.Piotra i Wioletty Piekarz oraz Weronika Szymczyk c.Jerzego i Marioli Niziołek za.w Kwiatonowicach – zap.2

Niedziela XIX Zw. – 12.VIII.2018 r.

 

1.Msze św.do południa bez zmian.O 15 na nowym cmentarzu nabożeństwo za zmarłych.O 18 Msz św. w starym k-le.

2.We wtorek Wsp św.Maksymiliana Marii Kolbego.

3.We wtorek o 20 w starym k-le początek Uroczystości Odpustowych ku czci Wniebowzzięcia NMP – Msza św. z kazaniem i Apel Jasnogórski.

4.We środę Uroczystość Wniebowzięcia NMP – główny dzień Odpustu.Msze św. z kazaniami o 7 i 9,a o 11 uroczysta suma odpustowa pod przewodnictwem ks.bpa Edwarda Białogłowskiego z poświęceniem wieńców żniwnych i procesją eucharystyczną.O 18 Eucharystia w obrządku grekokatolickim.

5.We czwartek w II dniu Odpustu Msze św.z kazaniami o 7 w starym k-le,a o 11 suma odpustowa pod przewodnictwem ks.kan.Jana Kurasza proboszcza w Bieczu i o 18.

6.W piątek w III dniu Odpustu z okazji 38 rocznicy koronacji Msze św.z kazaniami o 7 w starym k-le,a o 11 suma odpustowa pod przewodnictwem ks.bpa Kazimierza Górnego.O 18 Msza św.z kazaniem i błogosławieństwem lourdzkim dla chorych,ich opiekunów i pracowników służby zdrowia.

7.Codziennie w dni odpustowe o 6.30 Godzinki o Matce Bożej,a przed sumą różaniec.Ponadto o 20.30 różaniec,a o 21 Apel Jasnogórski z Nowenną do MB Lipińskiej we środę.

8.Parafian i Pielgrzymów zapraszamy na odpust i zachęcamy do zyskania odpustu zupełnego ofiarowanego albo za siebie albo za kogoś ze zmarłych.

9.O włączenie się w odpust prosimy Liturgiczna Służbę Ołtarza,róże z feretronami,delegacje z wieńcami żniwnymi,chór parafialny,a strażaków prosimy o wzięcie chorągwi i baldachimu oraz o dopilnowanie porządku na parkingach i drogach dojazdowych.

10.Organy otrzymały nowy głos organowy Pryncypał – koszt 14 tyś.zł.Dokończenie prac wraz ze strojeniem organów we wrześniu.

11.Zapowiedzi:

– Michał Piotr Nowak s.Karola i Ilony,zam.w Pawłowicach i Aneta Jurusik c.Stanisława i Marii – zap.2

– Dawid Sebastian Jurusik s.Piotra i Wioletty i Weronika Szymczyk c.Jerzego i Marioli zam.w Kwiatonowicach – zap.1

Niedziela XVIII Zw. – 5.VIII.2018 r.

 

1.Msze św.do południa bez zmian.O 18 Msza św.w s.k-le.

2.Niedziela jest adoracyjna.Po sumie i na dojazdach zmiana tajemnic różańcowych.Bóg zapłać za dar ołtarza na cele diecezjalne.

3.We środę o 18 Nowenna do MB Lipińskiej i Msza św.z Godzinkami o Matce Bożej o 17.30.Po nabożeństwie zbiórka ministrantów i lektorów oraz próba chóru parafialnego.Wszystko w ramach przygotowania do Odpustu.

4.W piątek o 18 Msza św.z koronką do Mił.Bożego i ucałowaniem relikwii św. Faustyny.

5.W przyszłą niedzielę o 15 nabożeństwo na cmentarzu z racji odpustu.

6.Dokładne informacje odpustowe podamy w przyszłą niedzielę.

7.Przypominamy i prosimy o wykonanie wieńców żniwnych :Gminny Ośrodek Kultury,Akcję Katolicką i Zakład Pyszotka.

8.Jak zawsze prosimy o włączenie się w odpust : Liturgiczną Służbę Ołtarza,Róże różańcowe,Strażaków,Chór parafialny,Delegacje z wieńcami ,Wójta gminy i osoby poproszone o pomoc.

9.W poniedziałek przypada Święto Przemienienia Pańskiego,we środę  Wsp.św.Dominika,we czwartek Świeto Św.Teresy Benedykty od ikrzyża,a w piątek Św.Wawrzyńca.

10.W naszych modlitwach polecajmy piesza pielgrzymkę Rzeszowską na Jasną Górę.

11.Zapowiedzi :

– Karol Andrzej Lewiński s.Andrzeja i Marty oraz Justyna Świątek c.Antoniego i Lucyny zam.w Cieklinie zap.2

– Bartłomiej Knapik s.Czesława i Jadwigi oraz Ewelina Maria Bogdan c.Sławomira i Renaty zam.w Kobylance zap.2

– Michał Piotr Nowak s.Karola i Ilony zam.Pawłowice i Aneta Jurusik c.Stanisława i Marii zap.1

17 Niedziela zwykła

17 Niedziela Zw. – 29.VII.2018 r.

1.W tygodniu w liturgii przypada :

– wtorek Wsp.Św.Ignacego z Loyoli

– środa Wsp.Św.Alfonsa Marii Ligoriego

– sobota Wsp.Św.Jana Marii Viannea

2.Msze św.do południa bez zmian.Na sumie chrzest dzieci.O 18 Msza św.w starym kościele.

3.Po Mszach św.zbiórka do puszek na środki transportu dla misjonarzy.

4.We środę o 18 Nowenna do MB Lipińskiej i Msza św.z Godzinkami o

 17.30.Po nabożeństwie zbiórka ministrantów i lektorów oraz próba chóru parafialnego.Wszystko w ramach przygotowania do odpustu.

5.W I Czwartek Msze św.o 7 i 18 z adoracją Najśw.Sakramentu od 17.

6.W I Piątek od 6.30 spowiedż i Msza św.w SK,a od 17 i Msza św.o 18 w nowym.W R-lu spowież od 6 i Msza św.o 6.30,a w B-ce spowiedz od 18.30 i Msza św.o 19.O 8 wyjazd do chorych.

7.W I Sobotę Msze św.o 7 i 18 ku czci Niepokalanego Serca NMP z ucałowaniem relikwii św.JP2.Początek pieszej pielgrzymki rzeszowskiej na Jasną Górę.

8.W przyszłą I Niedzielę adoracja Najśw.Sakramentu,a po sumie i na wyjazdach zmiana tajemnic różańcowych.Składka na cele diecezjalne.

9.Zapowiedzi :

– Karol Andrzej Lewiński s.Andrzeja i Marty zam.w Bednarce i Justyna Świątek c.Antoniego iLucyny zam.w Cieklinie zap.1

– Bartłomiej Knapik s.Czesława i Jadwigi Nabożny i Ewelina Maria Bogdan c.Sławomira i Renaty Kozień zam.w Kobylance zap.1

16 Niedziela Zw. – 22.VII.2018 r.

W tygodniu w liturgii przypada :

– Poniedziałek Święto Św.Brygidy Patronki Europy

– Wtorek Wsp.Św.Kingi

– Środa Św.Św.Jakuba Ap.

– Czwartek Wsp.Św.Joachima i Anny, Rodziców NMP

Wszystkim Solenizantom składamy najlepsze życzenia

1.Msze św.do południa bez zmian.O 18 Msza św.wieczorowa w SK.

2.We środę o 18 Nowenna do MB Lipińskiej i Msza św.z Godzinkami o Matce Bożej o 17.30.

3.W piątek o 18 Msza św.wieczorowa z koronką do Miłosierdzia Bożego i ucałowaniem relikwii św.S.Faustyny.

4.W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek jako ogólnopolska pomoc na środki transportu dla misjonarzy.

5.W związku z Odpustem prosimy o wykonanie wieńców dożynkowych Gminne Centrum Kultury,Zakład Pyszotka i Akcję Katolicką.

6.Zapowiedzi :

– Tomasz Jacek Wałęga s.Krzysztofa i Ewy Nabożny oraz Katarzyna Maria Szkaradek c.Andrzeja i Agnieszki Budziak – zap.2

– Kamil Adam Wozniak s.Adama i Wioletty Falisz zam.Libusza i Dominika Karolina Knapik c.Roberta i Agnieszki Mastaj – zap.2

– Tomasz Jakub Kusiak s.Czesława i Małgorzaty Pudło i Róża Łucja Kusiak zd.Bednarek c.Józefa i Marty Gorczowskiej – zap.2