Ogłoszenia parafialne

III NIEDZIELA WIELKANOCNA  

 

 

15. 04. 2018 r.
  
 1. Czasopisma katolickie do odebrania w zakrystii i nawie Miłosierdzia Bożego. O godz.18.00 Msza św. w starym kościele.
 2. W poniedziałek katechezy klas III z rodzicami o 15.30 kl. III a, a o 16.15 kl. III b
 3. W Środę o 18.00 Nowenna do Matki Bożej Lipińskiej i Msza św., o 17:30 Godzinki. Po nabożeństwie zbiórka LSO i próba chóru parafialnego.
 4. W najbliższy czwartek w Krygu odbędzie się  spotkanie młodych rejonu biecko-gorlickiego. Program na tablicy ogłoszeń. Rozpoczęcie o godz.18.00 serdecznie zapraszamy.
 5. W piątek o 18.00 Msza św. wieczorowa z koronką do Miłosierdzia Bożego i ucałowaniem relikwii św. s. Faustyny. Po Mszy św. spotkanie KSM.
 6. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się tydzień modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne – delegacja naszego Seminarium będzie uczestniczyć we Mszach św. do południa.
 7. Bóg zapłać za składkę na potrzeby nowego kościoła i parafii. W najbliższym czasie malowanie dachu i ogrodzenia u Sióstr. Koszt ok. 8 tys. zł. pokryje Parafia.
 8. Zapowiedzi:

Szymon Józef Wiatr s. Stanisława i Bogumiły Gębarowski i Katarzyna Monika Budziak c. Janusza i Marii Dybaś. Zapowiedź II.

 

 

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

 

 

08. 04. 2018 r.
 

W liturgii wspominamy:

Poniedziałek – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego

 

Dziś niedziela Miłosierdzia Bożego. Składka na Caritas. O 11.00 w Wójtowej odpust ku czci Miłosierdzia Bożego z powierzeniem Miłosierdziu Bożemu ziemi Gorlickiej i Bieckiej pod przewodnictwem Ks. Bpa Antoniego Długosza.

 1. W poniedziałek katechezy klas III z rodzicami o 15.30 kl. III a, a o 16.15 kl. III b
 2. Czasopisma katolickie Niedziela i Źródło oraz Jaś są do nabycia w zakrystii.
 3. W Środę o 18.00 Nowenna do Matki Bożej Lipińskiej i Msza św., o 17:30 Godzinki.
 4. W piątek o 18.00 Msza św. wieczorowa z koronką do Miłosierdzia Bożego i ucałowaniem relikwii św. s. Faustyny. Po Mszy św. spotkanie KSM.
 5. W przyszłą III niedzielę prosimy o składkę w kopertach na potrzeby nowego kościoła i parafii.
 6. Zapowiedzi:

Szymon Józef Wiatr s. Stanisława i Bogumiły Gębarowski i Katarzyna Monika Budziak c. Janusza i Marii Dybaś. Zapowiedź I.

 

 

PONIEDZIAŁEK W OKTAWIE WIELKANOCY

 

 

 

02. 04. 2018 r.

 Czasopisma katolickie Niedziela i Źródło oraz Jaś są do nabycia w zakrystii.

 1. Msze św. dziś o 9.00, 11.00 ale bez Mszy św. wieczorowej. W Rozdzielu o 8.00 a w Bednarce 0 10.00
 2. Dziś na sumie udzielamy sakramentu chrztu św. Bóg zapłać za składki w Wielki Piątek i w okresie Świąt.
 3.  Trwamy w nowennie przed Świętem Miłosierdzia Bożego. Koronka do Miłosierdzia Bożego codziennie rano lub wieczorem po Mszy św.
 4. W Środę o 18.00 Nowenna do Matki Bożej Lipińskiej i Msza św., o 17:30 Godzinki.
 5. W I czwartek od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwami za kapłanów i o powołania. Msze św. o7.00 i 18.00 Natomiast katechezy klas III z rodzicami, o 15.30 kl. III a, a o 16.15 kl. III b
 6. W I piątek Msze św. według porządku ogłoszonego z intencjami. Porządek spowiedzi: 6.30 stary kościół,17.00 nowy kościół, Rozdziele 6.00, Bednarka o 19.00. O godz. 8.00 wyjazd do chorych.
 7. W I sobotę Msze św. o 7.00 i 18.00 z różańcem w int. trzeźwości o 17.30 i ucałowaniem relikwii św. Jana Pawła II
 1. W przyszłą niedzielę przypada święto Miłosierdzia Bożego. Składka na Caritas.
 2. W przyszłą niedzielę o 11.00 w Wójtowej odpust ku czci Miłosierdzia Bożego z powierzeniem Miłosierdziu Bożemu ziemi Gorlickiej i Bieckiej pod przewodnictwem Ks. Bpa Antoniego Długosza.
 3. Zapowiedzi:

Kamil Mateusz Magusiak s. Bogdana i Wiesławy oraz Anita Kamila Zub c. Mariusza i Barbary. Zapowiedź II.

 

NIEDZIELA PALMOWA

  

 

25. 03. 2018 r.

 Czasopisma katolickie Niedziela i Źródło oraz Jaś są do nabycia w zakrystii.

 1. Na sumie poświęcenie palm i procesja z palmami. Po sumie Droga Krzyżowa, o 15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i Msza św.
 2. Dziś o 13:00 wyjazd kandydatów do bierzmowania na spotkanie młodych do Gorlic. Po Mszach św. KSM rozprowadza świąteczne stroiki – dobrowolna ofiara na potrzeby Lipińskiego KSM.
 3. W Wielką Środę o 18.00 Nowenna do Matki Bożej Lipińskiej i Msza św., o 17:30 Godzinki, a po nabożeństwie obowiązkowa zbiórka ministrantów i lektorów. O 19:00 próba chóru parafialnego.
 4. W Wielki Czwartek obchodzimy pamiątkę ustanowienia Eucharystii i sakramentu kapłaństwa. O 18 uroczysta Msza św. Wieczerzy Pańskiej z odnowieniem przyrzeczeń kapłańskich oraz przeniesieniem Pana Jezusa do Ciemnicy, adoracja do 21.
 5. Wielki Piątek jest dniem pamiątki męki i śmierci Zbawiciela na krzyżu. W tym dniu kościół nie sprawuje ofiary Mszy św. Obowiązuje nas post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych. Pamiętajmy o przystrojeniu przydrożnych krzyży. Droga Krzyżowa o 8 i o 14:30 dla dzieci przedszkolnych i szkolnych z Koronką do Miłosierdzia Bożego o 15. Będzie to początek Nowenny przed Świętem Miłosierdzia Bożego. O 18 Nabożeństwo Męki Pańskiej w ramach, którego będzie liturgia słowa, adoracja krzyża, komunia św. i przeniesienie Pana Jezusa do Grobu. Komunii św. udzielamy tylko w czasie tego nabożeństwa. Po przeniesieniu Pana Jezusa do Grobu śpiew trzech części Gorzkich Żali, a później adoracja róż różańcowych oraz innych grup modlitewnych. O 22 adorację dla młodzieży poprowadzi KSM, zakończenie adoracji o 23. Za pobożne ucałowanie krzyża możemy zyskać odpust zupełny. Ofiary tradycyjnie przeznaczone są na Boży Grób w Ziemi Świętej. Ochotniczą Straż Pożarną prosimy o godną wartę przy Grobie Pańskim od wieczora Wielkiego Piątku przez Wielką Sobotę i udział w procesji rezurekcyjnej w Niedzielę Wielkanocną rano. LSO prosimy o modlitewne czuwanie w tym samym czasie i udział w liturgii.
 6. Wielka Sobota jest dniem adoracji Pana Jezusa w Grobie i modlitewnego oczekiwania na Jego Zmartwychwstanie. W tym dniu aż do wieczora kościół nie sprawuje ofiary Mszy św. Tradycyjne poświęcenie pokarmów Wielkanocnych w następującym porządku: w kościele parafialnym od 9 do 12 co pół godziny, w Bednarce o 9:00, a w Rozdzielu o 9:30. O 15 uroczysta Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 7. W Wielka Sobotę o 19 początek Liturgii Wigilii Paschalnej, do której należy poświęcenie ognia i wody chrzcielnej, odnowienie przyrzeczeń chrztu świętego oraz Msza św. należąca do Niedzieli Zmartwychwstania, ale bez Rezurekcji.
 8. Na to nabożeństwo przynosimy świece, a za odnowienie przyrzeczeń chrztu świętego możemy zyskać odpust zupełny.
 9. Wielką Sobotę wykorzystajmy do adoracji krzyża przez podchodzenie na kolanach oraz do adoracji Pana Jezusa w Grobie. Rodziców prosimy o tłumaczenie dzieciom znaczenia Krzyża i Grobu. Zwracajmy jednak uwagę nie na figurę Chrystusa leżącą w Grobie, ale na Najświętszy Sakrament w monstrancji okryty welonem. Wszystko to może mieć charakter rodzinnej katechezy.
 10. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o 6 rano uroczysta procesja rezurekcyjna i Msza św. Jak zawsze prosimy o żywy udział LSO, róże różańcowe i KSM z feretronami, strażaków o wzięcie figury Chrystusa Zmartwychwstałego, chorągwi i baldachimu, chór parafialny o śpiew w Wielki Czwartek, na Rezurekcji i na sumie w drugi dzień świąt. Bardzo prosimy by podczas Mszy z udziałem chóru parafialnego nie zajmować miejsca na chórze oraz w przejściu na chór. Gdy śpiewa chór, na chórze jest tylko Pan Organista i chór. Pozostałe Msze św. w Niedziele Wielkanocną o 9, 11. Składka na ogrzewanie kościołów.
 11. W drugim dniu świąt Msze św. o 7, 9 i 11. Składka na Katolicki Uniwersytet Lubelski. Na sumie udzielany sakramentu chrztu świętego. W Święta Msze św. w Rozdzielu o 8 i w Bednarce o 10. W święta nie będzie Mszy św. wieczorowej.
 1. Zapowiedzi:

Tomasz Myrcha s. Wiesława i Krystyny oraz Małgorzata Maria Szurek c. Czesława i Barbary. Zapowiedź II.

Kamil Mateusz Magusiak s. Bogdana i Wiesławy oraz Anita Kamila Zub c. Mariusza i Barbary. Zapowiedź I.

 

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

 1. 03. 2018 r.

 

 

W tygodniu:

W poniedziałek – uroczystość św. Józefa

 

 

 1. Czasopisma katolickie Źródło, Niedziela, Droga i Jaś do nabycia w zakrystii i w nawie Miłosierdzia Bożego.
 2. Niedziela dzisiejsza jest trzecią rekolekcyjną.
 3. Po sumie tradycyjna Droga Krzyżowa prowadzona przez Grupę Modlitewną, a o 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i Msza św.
 4. Msze św. poranne w poniedziałek i piątek wyjątkowo o 6.30.
 5. Porządek spowiedzi wielkopostnej w najbliższą środę: w kościele parafialnym od 10.00 do 12.00 a po południu od 14.00 do 15.30 i od 16.00 do 17.00. W Bednarce spowiedź od 15.00 do 15.30 a w Rozdzielu od 15.30 do 16.00.
 6. W środę17.00 Msza św. z nowenną do MB Lipińskiej. O godz. 18.00 próba chóru parafialnego i zbiórka LSO.
 7. Katechezy klas III z rodzicami w tym tygodniu we czwartek:15.30 III a, 16.15 III b.
 8. W piątek o 17.00 droga krzyżowa i Msza św.
 9. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży i Towarzystwo „Jastrzębiec” zapraszają na tradycyjną już ekstremalną drogę krzyżową z Bednarki na Cieklinę. Odbędzie się w najbliższy piątek tj. 23 marca, początek w Bednarce o 19.00.
 10. W zakrystii są do nabycia tradycyjne baranki wielkanocne w cenie 5 zł. jako jałmużna wielkopostna na Caritas.
 11. Przypominamy i prosimy o ofiary pieniężne na kwiaty do Grobu Bożego – do Siostry Ludmiły.
 12. W następną niedzielę Palmową – Męki Pańskiej, na sumie poświęcenie Palm i jeśli pogoda pozwoli na sumie procesja z palmami wokół kościoła. O 14.00 tradycyjnie spotkanie młodych w parafii św. Jadwigi w Gorlicach pod przewodnictwem Ks. Bpa Edwarda. Wyjazd kandydatów do bierzmowania i młodzieży o 13.00 spod nowego kościoła.
 13. Bóg zapłać za marcową składkę w kopertach na potrzeby nowego kościoła. Wykonanie głosu organowego zostało uzgodnione i ma być gotowy do końca czerwca.
 14. Zapowiedzi:

Andrzej Staniszewski s. Tadeusza i Elżbiety oraz Justyna Szkaradek c. Mariana i Grażyny. Zapowiedź II.

Tomasz Myrcha s. Wiesława i Krystyny oraz Małgorzata Maria Szurek c. Czesława i Barbary. Zapowiedź I.