Ogłoszenia parafialne

28 NIEDZIELA ZW.- 14.X.2018 R.

28 NIEDZIELA ZW.- 14.X.2018 R.

W tygodniu w liturgii przypada :

– Poniedziałek Wsp.św.Teresy od Jezusa

– Wtorek Wsp.św.Jadwigi Śląskiej – 40 rocznica wyboru Jana Pawła 2

– Środa – Wsp.św.Ignacego Anticheńskiego

– Czwartek Święto św.Łukasza Ew.- Patrona prac.Służby Zdrowia

– Sobota – Wsp.św.Jana Kantego

Wszystkim Solenizantom składamy najlepsze życzenia

1.Msze św.do południa bez zmian.Na sumie chrzest dzieci.O 17 w starym kościele Msza św.wieczorowa z nabożeństwem różańcowym.

2.Z racji obchodzonej dzisiaj XVIII Niedzieli Papieskiej po Mszach św.tradycyjna zbiórka do puszek na stypendia dla zdolnej i jednocześnie ubogiej młodzieży w ramach Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

3.Zapraszamy na codziennny różaniec o godz.17.We środę dodatowo Nowenna do MB Lipińskiej z godzinkami o Matce Bożej o 16.30.Po nabożeństwie próba chóru parafialnego.

4.We czwartek z racji św.Łukasza zapraszamy prac.służby zdrowia.

5.W piątek po nabożeństwie wieczornym spotkanie KSM.

6.W sobotę z racji XII Biegu Ulicznego im.Kazimierza Świerzowskiego w godzinach od 11.30 do 12.45 zamknięta będzie droga z Lipinek centrum w kierunku Pagorzyny,Zagumnie i od Rozdziela.Organizatorzy za utrudnienia przepraszają i jednocześnie zapraszają do udziału w biegu i kibicowaniu.

7.Przsyszła niedziela będzie Misyjna – składka do puszek na misje,a z racji III niedzieli prosimy parafian o pażdziernikową składkę w kopertach na nowy kościół i dom sióstr.

8.W minionym tygodniu zostały ukończone prace przy montażu głosu  organowego PRYNCYPAŁ i organy poddane zostały strojeniu.Koszt głosy ostatecznie wyniósł 14 tyś.500 zł a strojenie 300 euro.Ofiarodawcom na organy raz jeszcze składamy serdeczne Bóg zapłać.

27 NIEDZIELA ZW.- 7.X.2018 R.

27 NIEDZIELA ZW.- 7.X.2018 R.

W tygodniu w liturgii przypada :

– sobota WSP.BŁ.Honorata Kozmińskiego

1.Msze św.do południa bez zmian.o 17 w starym k-le Msza św.wieczorowa z nabożeństwem różańcowym.

2.Na dojazdach zmiana tajemnic różańcowych.

3.Niedziela jest adoracyjna.Po sumie błogosławieństwo dzieci.

4.Bóg zapłać za dar ołtarza na cele diecezjalne.

5.Msza św.z nabożeństwem różańcowym codziennie o 17.W poniedziałki i niedziele w starym k-le,a w pozostałe dni w nowym.Zachęcamy parafian do udziału.We wtorek zapraszamy klasy czwarte,we środę klasa trzecia,we czwartek róże różańcowe, w piątek KSM ,a w sobotę Akcja Katolicka.

6.We środę dodatkowo Nowenna do MB Lipińskiej i Msza św.Godzinki o Matce Bożej o 16.30,a po Nabożeństwie próba chóru parafialnego.

7.W piątek po nabożeństwie spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

8.W sobotę zechciejmy się pomodlić za ks.bpa Edwarda z racji imienin.

9.W przyszła niedzielę przypada XVIII DZIEŃ PAPIESKI.Tradycyjna zbiórka do puszek na stypendia dla zdolnej i jednocześnie ubogiej młodzieży w ramach FUNDACJI DZIEŁO NOWEGO TYSIĄCLECIA.

 

 

 

 

26 NIEDZIELA ZW.- 30.IX.2018 R.

26 NIEDZIELA ZW.- 30.IX.2018 R.

Liturgia w tygodniu :

– PONIEDZIAŁEK WSP.ŚW.TERESY OD DZIECIĄTKA JEZUS

– WTOREK WSP.ANIOŁÓW STRÓŻÓW

– CZWARTEK WSP.ŚW.FRANCISZKA Z ASYŻU

– PIĄTEK WSP.ŚW.FAUSTYNY KOWALSKIEJ

1.Msze św.do południa bez zmian.O 18 Msza św.wieczorowa w s.k-le.

2.Bóg zapłać za dzisiejszą składkę do puszek na remont ośrodka rekolekcyjnego w Myczkowcach.

3.Od jutra wszystkie nabożeństwa wieczorowe będą odprawiane o 17.

4.Jutro początek nabożeństw różańcowych.W poniedziałki i niedziele w starym kościele, a w pozostałe dni w nowym.Serdecznie zachęcamy parafian,a pośród nich dzieci i młodzież do udziału w różańcu.

5.We wtorek zapraszamy na różaniec klasę I i II ,a we środę na Nowennie poświęcenie różańców i wręczenie dzieciom klasy III w ramach przygotowania do I Spowiedzi i I Komunii Św.

6.We środę o 17 Nowenna do MB Lipińskiej i Msza św.z Godzinkami o Matce Bożej o 17.3O.Po nabożeństwie próba chóru parafialnego.

7.W I Czwartek spotkanie Akcji Katolickiej,a o 16.30 adoracja Najśw.Sakramentu.O 17 różaniec prowadzony przez Akcję Katolicką i Msza św.

8.W I piątek w SK o 6.30 spowiedz i o 7 Msza św.,a w nowym spowiedz od 16,a o 17 różaniec prowadzony przez róże różańcowe i Msza św.O 8 wyjazd do chorych.Natomiast w R-le spowiedz od 6 i Msza św.o 6.30,a w B-ce spowiedz od 18.30 i Msza św.o 19.W R-lu z uwagi na prace remontowe w k-le Msze św.będą odprawiane w szkole.

9.W I sobotę o 16.30 różaniec w intecji trzeźwości, a o 17 Msza św.ku czci Niepokalanego Serca NMP.Po Mszy św.zmiana tajemnic różańcowych,a na wyjazdach w niedzielę.

10.W przyszłą I niedzielę miesiąca adoracja Najśw.Sakramentu,a po sumie błogosławieństwo dzieci.Składka na potrzeby diecezjalne.

11.Bóg zapłać za składane we wrześniu ofiary materialne na prace u sióstr i potrzeby kościoła.Dziękujemy także za bezineteresowne prace i pomoc parafianom : Grzegorzowi Śliwie,Stanisławowi Bubniakowi,Bogdanowi Gazda oraz Leszkowi Stachurskiemu za troskę o rozrównywanie materiału nawożonego na parking.Zostały także odnowione i zabezpieczone drzwi wokół kościoła.

 

 

XXV NIEDZIELA ZW. – 23.IX.2018 R.

25.NIEDZIELA ZW. – 23.IX.2018 R.

LITURGIA TYGODNIA;

– czwartek Wsp.św.Wincentego A Paulo

– Piątek Wsp.św.Wacława

– Sobota Świeto Świętych Archaniołów Michała,Gabriela i Rafała

1.Msze św.do południa bez zmian.Na sumie chrzest dzieci.O 13 z kaplicy i 13.30 w k-le pogrzeb + Alfredy Barzyk.O 18 Msza św.w S.K.

2.Czasopisma katolickie są do nabycia w zakrystii i w nawie Mił.Bożego.Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.

3.Jutro w naszym sanktuarium zjazd kapłanów wyświeconych w 1972 r.w Tarnowie.Jest to rok święceń ks.Infułata Wiesława.Spotkanie przewidziane jest w ośrodku rekolekcyjnym z Mszą św.ok.11.45 w nowym kościele.Zapraszamy parafian na tę Mszę św.

4.W k-le dojazdowym w Rozdzielu przewidziane są od jutra prace remontowe.Z tego powodu do końca października Msze św.będą odprawiane w szkole.Pana wójta prosimy o zgodę.Natomiast jutro na 9 prosimy parafian z R-la o przyjście pod k-ł i pomoc w przewożeniu sprzętów kościelnych do szkoły.Można również z ciągnikiem z przyczepą.

5.We środę o 18 Nowenna do MB Lipińskiej i Msza św.Godzinki o Matce Bożej o 17.30.Po naboeżeństwie zbiórka LSO oraz próba chóru parafialnego.Parafian gorąco zachęcamy do udziału.

6.W piątek o 18 Msza św.z koronką do Mił.Bożego i ucałowaniem relikwii św.Faustyny.

7.W przyszłą niedzielę w całej diecezji zbiórka do puszek pod patronatem Caritas z przeznaczeniem na remont ośrodka rekolekcyjnego w Myczkowcach.Ks.bp Ordynariusz b.prosi diecezjan na ten cel.Zechciejmy pomóc.

 

24 NIEDZIELA ZW.- 16.IX.2018 r.

24 NIEDZIELA ZW.- 16.IX.2018 r.

W tygodniu w liturgii przypada :

– wtorek Święto św.Stanisława Kostki

– środa nawiedzenie naszej parafii przez relikwie św.Stanisława Kostki

– czwartek WSP św.Andrzeja męczennika i jego towarzyszy

– piątek Święto Św.Mateusza Ap i Ew.

1.Msze św.do południa bez zmian.O 18 Msza św.wiecz.w s.k-le.

2.W poniedziałek Msza św.poranna wyjątkowo o godz.6.

3.We środę z racji nawiedzenia relekwii św.Stanisława Kostki o 11 Msza św.dla naszej szkoły i przedszkola,a o 18 Nowenna do MB Lipi.i Msza św.z ucałowaniem relikwii po nabożeństwie.Godzinki o 17.30 i próba chóru parafialnego po Nowennie.

4.W piątek po Mszy św.wieczorowej spotkanie KSM.

5.Zachęcamy do nabywania czasopism katolickich wyłożonych w nawie Miłosierdzia B.

6.Bóg zapłać za składkę w kopertach na nowy k-ł i prace u sióstr oraz do

Puszek na Radio VIA.