Ogłoszenia parafialne

25 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 24. 09. 2017 r.

                                                         W tym tygodniu:

Poniedziałek – wsp. bł. Władysława z Gielniowa

Środa – wsp. św. Wincentego a’Paulo

Czwartek – świętego Wacława

Piątek – święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała

Sobota – wsp.  św. Hieronima

 

 Dziś w całej diecezji zbiórka podpisów popierających inicjatywę ustawodawczą „zatrzymaj aborcję.” Zwróćmy uwagę, że do ważnego poparcia konieczne jest podanie numeru pesel. Podpisy można jeszcze składać przez cały tydzień. Specjalne listy są wyłożone w nawie Miłosierdzia Bożego.

 1. Czasopisma katolickie Źródło i Niedziela do nabycia w zakrystii i nawie Miłosierdzia Bożego.
 1. W środę o 18.00 nowenna do MB Lipińskiej i Msza św. z godzinkami o 17.30. Po nabożeństwie próba chóru parafialnego i zbiórka LSO. Na nowennę serdecznie zapraszamy II klasę SP wraz z rodzicami i wychowawcami.
 2. W piątek o godz. 18.00 Msza św. z Koronką do Miłosierdzia Bożego i ucałowaniem relikwii św. siostry Faustyny. Po Mszy św. spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.
 3. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, Akcja Katolicka i Róże Różańcowe przy naszej parafii przyłączyły się do Ogólnopolskiej akcji „Różaniec do granic”, ze względu na brak miejsc w autobusie, zachęcamy aby 7 października dojechać do Gładyszowa samochodami. Program: 10.30 spotkanie w kościele stacyjnym, 11.00 Msza św., 12.00 Nabożeństwo eucharystyczne, 13.00 Ruszamy do strefy modlitwy, 14.00 modlitwa różańcowa o tej samej godzinie na całej granicy. Dla osób, które nie mogą pojechać od godz. 15.00 w nowym kościele wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa w następującym porządku: Koronka do Miłosierdzia Bożego, następnie cztery części różańca z rozważaniami w intencjach Polski i świata. Całość zakończy Msza św. o godz. 17.00 z kazaniem o Matce Bożej. Serdecznie zachęcamy Parafian do wyjazdu a pozostałych do udziału w kościele parafialnym.
 4. Od przyszłej niedzieli zmiana w naszej parafii wszystkich nabożeństw wieczornych z godz.18.00 na 17.00. dokładne informacje na temat nabożeństw różańcowych podamy w przyszłą niedzielę, ale już dziś zachęcamy dzieci, dla których przygotowaliśmy specjalne pomoce duszpasterskie. Dzieci klas III otrzymają poświęcone różańce.
 5. Parafia wraz z Tarnowskim biurem pielgrzymkowym organizuje od 6 do 13 lipca 2018 r. pielgrzymkę śladami św. Pawła na Maltę. Malta jest krajem należącym do Unii Europejskiej, położonym na Wyspie na Morzu Śródziemnym pomiędzy Sycylią a Afryką. Tę wyspę nawiedzał św. Jan Paweł II a w Dziejach Apostolskich św. Paweł. Pielgrzymka ma charakter religijno-wypoczynkowy. Opiekę pilota będzie sprawować Pani Małgorzata zanan z pielgrzymki do Fatimy. Wstępny koszt 450 euro + 1,500 zł. z tendencją do obniżki. Przelot w obie strony samolotem, zakwaterowanie w jednym hotelu ok. 1 km od morza, a zwiedzanie wyspy wynajętym autokarem na miejscu. Zapisy u Ks. Proboszcza do 15 października, natomiast do 10 listopada zaliczka 1,000 zł. Serdecznie zachęcamy do udziału. Program jest na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej Parafii.

24 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

                                                         17. 09. 2017 r.

W tym tygodniu:

Poniedziałek – święto św. Stanisława Kostki

Środa – wsp. św. Męczenników Andrzeja i Towarzyszy

Czwartek – święto św. Mateusza Ap. i Ew.

Sobota – wsp. św. O. Pio

 

 1. Czasopisma katolickie Źródło i Niedziela do nabycia w zakrystii i nawie Miłosierdzia Bożego. Bóg zapłać za składkę w kopertach na nowy kościół a do puszek na radio Via.
 2. Dzisiaj przypada 78 rocz. napaści sowieckiej na polską – pomódlmy się za naszą Ojczyznę.
 1. W środę o 18.00 nowenna do MB Lipińskiej i Msza św. z godzinkami o 17.30. Po nabożeństwie próba chóru parafialnego i zbiórka LSO. Na nowennę serdecznie zapraszamy I klasę SP wraz z rodzicami i wychowawcami.
 2. W piątek o godz. 18.00 Msza św. z Koronką do Miłosierdzia Bożego i ucałowaniem relikwii św. siostry Faustyny. Po Mszy św. spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.
 3. W przyszłą niedzielę 33 Pielgrzymka małżeństw i rodzin na Jasną Górę a także w Warszawie Narodowy Kongres Trzeźwości. Przyszła niedziela jest dniem modlitwy o trzeźwość narodu.
 4. W przyszłą niedzielę w całej diecezji zbiórka podpisów popierających inicjatywę ustawodawczą „zatrzymaj aborcję.” Ks. Bp Ordynariusz bardzo popiera tę inicjatywę. Zwróćmy uwagę, że do ważnego poparcia konieczne jest podanie numeru pesel.
 5. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży przy naszej parafii przyłączy się do Ogólnopolskiej akcji „Różaniec do granic”, chętnych na wyjazd 7 października do Gładyszowa serdecznie zapraszamy. Dalsze informacje podamy bliżej terminu.

 

23 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

                                                         10. 09. 2017 r.

W tym tygodniu:

Wtorek – wsp. NMP Rzeszowskiej

Środa – wsp. św. Jana Chryzostoma

Czwartek – świeto Podwyższnia Krzyżą Świętego

Piątek –  wsp. NMP Bolesnej

Sobota – wsp. św. Męczenników Korneliusza i Cypriana

 

 1. Czasopisma katolickie Źródło i Niedziela do nabycia w zakrystii i nawie Miłosierdzia Bożego.
 2. W poniedziałek o godz. 17.00 w Ośrodku spotkanie kandydatów do bierzmowania.
 1. W środę o 18.00 nowenna do MB Lipińskiej i Msza św. z godzinkami o 17.30. Po nabożeństwie próba chóru parafialnego i zbiórka LSO. Na nowennę serdecznie zapraszamy jak najliczniej dzieci Przedszkolne wraz z rodzicami i wychowawcami.
 2. W piątek wyjazd kandydatów do bierzmowania do Dębowca o godz. 16.00 z parkingu przy nowym kościele. Natomiast z racji 15-ego dnia miesiąca wieczorny Apel Jasnogórski w następującym porządku. 20.00 wspólny różaniec prowadzony przez AK, 20.30 Msza św. zakończona Apelem. Serdecznie zapraszamy Róże Różańcowe, Akcję Katolicką, Członków Parafialnego Zespołu Caritas oraz pozostałe Grupy Modlitewne.
 3. W przyszłą III niedzielę bardzo prosimy o składkę w kopertach na nowy kościół a do puszek na katolickie Radio Via.

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

22 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

                                                         03. 09. 2017 r.

W tym tygodniu:

 Piątek –  święto Narodzenia NMP 

 1. Czasopisma katolickie Źródło i Niedziela do nabycia w zakrystii i nawie Miłosierdzia Bożego.
 1. Dziś niedziela adoracyjna, na sumie oraz wyjazdach zmiana tajemnic różańcowych, a suma z udziałem dzieci. Składka w czasie Mszy św. na Seminarium Duchowne i cele diecezjalne, a do puszek na poszkodowanych w wyniku nawałnic. Rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego jutro o godz. 8.00 Mszą św.
 2. W środę o 18.00 nowenna do MB Lipińskiej i Msza św. z godzinkami o 17.30. Po nabożeństwie próba chóru parafialnego i zbiórka LSO.
 3. W I czwartek od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu a godzina święta od 17.30. a o godz. 18.00 Msza św.
 4. W piątek z racji święta MB Siewnej poświęcenie ziarna siewnego po Mszy św. rano i wieczorem.
 5. Zapraszamy wszystkich na III Pieszą Pielgrzymkę Gminy Lipinki do Dębowca na główne uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Saletyńskiej. Zbiórka 17 września w parafii Kryg. Wyjście ok. godz. 5.00. Szczegóły na okolicznościowych plakatach. Zapisy do 14 września u ks. Michała Liputa.