Główny Dzień Odpustu w Lipinkach: Duchowe Święto i Pielgrzymkowa Tradycja

Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny to jedno z najważniejszych świąt w kalendarzu kościelnym, obchodzone 15 sierpnia, które  co roku gromadzi w naszej parafii licznych pielgrzymów z różnych stron. Tegoroczny główny dzień odpustu był niezwykły dzięki obecności Księdza Biskupa Stanisława Jamrozka. Jego przewodnictwo podczas uroczystej Mszy Świętej nadawało wydarzeniu szczególną rangę. W trakcie homilii Ksiądz Biskup podkreślał znaczenie Matki Bożej w życiu każdego chrześcijanina oraz zachęcał do naśladowania Jej cnot i zaufania Bogu.

Do Lipinek przybyły także trzy piesze pielgrzymki z Wójtowej, Pagorzyny oraz Biecza. Ich obecność była wzruszającym przykładem oddania Maryi  i świadectwem wiary . Na koniec Mszy Świętej, wierni wzięli udział w procesji, podczas której niesione były tradycyjne wieńce ze zbóż, kwiatów i ziół. Atmosferę uroczystości ubogacała orkiestra z Korczyny. Jej melodie towarzyszyły Mszy Świętej, tworząc podniosłą i wzruszającą aurę. Dźwięki instrumentów dodatkowo wzmocniły duchowy wymiar tego odpustu, oddając hołd Bogu w sposób artystyczny i pełen emocji. Msza celebrowana przez Księdza Biskupa Jamrozka, obecność pielgrzymów i wyjątkowa atmosfera to wszystko składa się na niezapomniany klimat tego dnia.