Odpust parafialny 2023 - dzień drugi

W drugim dniu  odpustu, w rocznicę konsekracji starego kościoła, uroczystej sumie przewodniczył Ksiądz Kanclerz Piotr Steczkowski, który w swym poruszającym kazaniu wskazał na ważne dogmaty i aspekty duchowego życia związane z Maryją. Tematem przewodnim kazania była prawda wiary o Wniebowzięciu Maryi, czyli jej wzięciu do nieba z duszą i ciałem.  W trakcie swej mowy, Ksiądz Piotr poruszył również temat potrzeby budowania duchowej więzi z Maryją. Podkreślił, że Matka Boża jest nie tylko symbolem i wzorem matczyności, ale także orędowniczką i towarzyszką w naszych modlitwach i troskach. Nawiązując do odnowienia ślubów jasnogórskich, Ksiądz Piotr Steczkowski zachęcił wszystkich wiernych do naśladowania Maryi w Jej ofiarności i gotowości służby Bogu i ludziom.

Mszy Świętej towarzyszył chór parafialny, który swoim pięknym śpiewem podkreślił uroczystość i uczcił Maryję.

Na zakończenie tego dnia, jak i w całym okresie odpustu, wierni mieli szansę wziąć udział w Apelu Jasnogórskim oraz wspólnym odmawianiu różańca.