Odpust parafialny 2023 - dzień trzeci

W trzeci dzień odpustu, wierni uczcili ważny moment w historii sanktuarium - 43 rocznicę koronacji figury Matki Bożej Lipińskiej Królowej.
W uroczystej oprawie Mszy Świętej o godzinie 11.00 , Ksiądz Infułat Wiesław Szurek przewodniczył obrzędowi, który łączył wspólnie celebrację Eucharystii oraz ważne wydarzenie społeczne. Przed rozpoczęciem Mszy Świętej , Wójt Gminy Lipinki miał zaszczyt wręczyć Księdzu Infułatowi Wiesławowi Szurkowi akt nadania honorowego obywatela gminy. To symboliczne wyróżnienie stanowiło wyraz uznania i wdzięczności za wieloletnią pracę duszpasterską oraz zaangażowanie w życie lokalnej społeczności.
Wieczornej Eucharystii o godzinie 18:00 przewodniczył Ksiądz Biskup Edward Białogłowski. Ta szczególna Msza Święta skupiała się na modlitwie za chorych oraz pracowników służby zdrowia, którzy dzielnie starają się przynieść ulgę cierpiącym. W czasie nabożeństwa zgromadzeni wierni otrzymali błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
Podczas obu mszy, towarzyszył nam chór parafialny, którego piękne i ujmujące pieśni wypełniały wnętrze świątyni.