Uroczystość Zaśnięcia NMP 2024

W parafii Wniebowzięcia NMP w Lipinkach ponownie odbyła się uroczysta Procesja Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny, która na stałe wpisała się w tradycję naszej wspólnoty. Uroczystość rozpoczęła się w otoczeniu Starego Kościoła, gdzie Mszę Świętą celebrował ksiądz biskup Paweł Gonczar, ordynariusz diecezji charkowsko-zaporoskiej z Ukrainy.
W swojej poruszającej homilii ksiądz biskup przypomniał, że pełnia życia osiągalna jest tylko wtedy, gdy jest ono przeniknięte miłością. Jego głębokie i pełne nadziei słowa napełniły serca wiernych nową siłą i wiarą.
Kulminacyjnym momentem uroczystości była procesja ze Starego Kościoła do Nowej Świątyni. W atmosferze modlitewnego skupienia, parafianie i goście nieśli czerwone róże, które złożyli u stóp figury Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny. Ten piękny, symboliczny gest stał się wyrazem głębokiego oddania i duchowej jedności.
Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy uczestniczyli w tym wyjątkowym wydarzeniu, czyniąc je niezapomnianym przeżyciem dla całej wspólnoty parafialnej!