Główny dzień odpustu

Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny to wyjątkowe święto w Lipińskiej parafii, które każdego roku gromadzi licznych wiernych, pragnących pielęgnować tradycję. W tym roku uroczystość nabrała szczególnego znaczenia dzięki obecności księdza biskupa Pawła Gonczara, ordynariusza diecezji charkowsko-zaporoskiej z Ukrainy. Jego poruszająca homilia była skoncentrowana na temacie wypełniania pustki w sercu miłością oraz podkreśleniu, że pełnię człowieczeństwa człowiek odnajduje w Bogu. Wierni licznie przybyli na to wydarzenie, obecne były także piesze pielgrzymki z okolicznych miejscowości, co podkreśliło znaczenie tej uroczystości dla lokalnej społeczności. Tradycyjnie, uroczystość zakończyła się procesją, w której uczestniczyły delegacje z wieńcami żniwnymi, symbolizującymi wdzięczność za tegoroczne plony. Całość uświetnił śpiew parafialnego chóru, a w Mszy Świętej wzięły udział wszystkie grupy parafialne, nadając wydarzeniu podniosły i wspólnotowy charakter.