Drugi dzień odpustu

Piątek 16 sierpnia w naszej parafii przeżywaliśmy drugi dzień odpustu. Uroczystej sumie  przewodniczył oraz kazanie wygłosił ksiądz neoprezbiter Dawid Piróg.

W swoim kazaniu ksiądz Dawid podkreślił, jak ważne jest, aby nie ograniczać się jedynie do rzeczy materialnych, które często przytłaczają naszą codzienność. Zwrócił uwagę, że powinniśmy częściej kierować wzrok ku niebu, czerpiąc wzór z Maryi, która swoim życiem uczy nas, jak żyć w bliskości z Bogiem. Ksiądz Dawid zachęcał także, byśmy byli jak promienie radości, które rozświetlają mroki i cierpienia współczesnego świata.

Serdecznie dziękujemy księdzu Dawidowi za jego słowa pełne mądrości i ducha, które z pewnością na długo pozostaną w naszych sercach.