Trzeci dzień odpustu

Sobotnie uroczystości w Parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Lipinkach miały wyjątkowy charakter, gdyż tego dnia obchodziliśmy 44 rocznicę koronacji figury Matki Bożej Lipińskiej. Był to także dzień poświęcony modlitwie w intencji starszych, chorych, cierpiących oraz osób opiekujących się nimi. Uroczystej sumie odpustowej o godzinie 11 przewodniczył ksiądz biskup Edward Białogłowski. W swoim kazaniu biskup podkreślił nieocenioną rolę rodziny w życiu każdego człowieka, akcentując jej znaczenie w budowaniu wiary i wspólnoty, a także przybliżył postać świętego Jacka Odrowąża. O godzinie 18 odbyła się tradycyjna Msza Święta dla chorych, podczas której kazanie biskupa Jana Wątroby przypomniało nam, że przeznaczeniem każdego z nas jest niebo, a św. Bernadeta może być wzorem wdzięczności za cierpienie i apostołowania przez trudności. Po Ewangelii biskup Wątroba pobłogosławił wiernych Ewangeliarzem, a na zakończenie Mszy Świętej miał jeszcze miejsce obrzęd błogosławieństwa lourdzkiego. O muzyczne upiększenie liturgii na dzisiejszych mszach zadbał nasz chór parafialny.