Wspomnienie NMP Królowej - zakończenie Oktawy Chwały Maryi

W czwartek, 22 sierpnia, w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Lipinkach odbyło się uroczyste zakończenie Oktawy Chwały Maryi. Wydarzenie to miało miejsce w starym kościele, gdzie wierni zgromadzili się, aby wspólnie uczestniczyć w Mszy Świętej, której przewodniczył ksiądz infułat Wiesław Szurek. W swoim kazaniu ksiądz infułat skupił się na królewskiej i matczynej roli Maryi, podkreślając jej nieustanną obecność w życiu Kościoła i każdego z nas. Podkreślił, że choć Oktawa Chwały Maryi dobiegła końca, to czas Jej chwały trwa nieustannie a my, jako Jej dzieci, powinniśmy chwalić Ją cały czas, nie tylko w trakcie uroczystości, ale każdego dnia naszego życia. Msza Św. zakończyła się uroczystym odczytaniem modlitwy koronacyjnej.